پیام خود را بنویسید

رییس پارک علم و فناوری البرز در حاشیه بازدید مدیر مخابرات منطقه البرز از این پارک دانش آموختگان دانشگاهی کمک مالی دریافت می کنند

 | تاریخ ارسال: 1401/8/13 | 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در حاشیه این نشست مهندس مهدی عباسی با اشاره به اینکه تصریح کرد: در راستای بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و توسعه فردی، طرح دستیار فناوری با حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پارک های علم و فناوری سراسر کشور اجرا می شود. 
وی افزود: دانشجویان و دانش آموختگان در قالب این طرح به ترتیب برای مقاطع کارشناسی یک میلیون، کارشناسی ارشد دو میلیون و دکتری سه میلیون حمایت دریافت می کنند، ضمن اینکه با شرایط در کنار هم بدون ضمن ایده پردازی و هم افزایی مهارت‌های مرتبط با کارآفرینی، کار تیمی، دانش تجاری و پیشگامی در عرصه فناوری و نوآوری را می توانندآموزش ببینند. طرح حاضر تحت عنوان «طرح دستیار فناوری» با راهبری و هدایت دو نهاد دانشگاه و پارک های علم و فناوری در هر استان برنامه‌ریزی شده است.  
مهندس عباسی افزود: این طرح بر اساس هدایت هدفمند آموزه‌های دانشجویان در راستای استفاده کاربردی و کسب تجربه عملی جهت شکل‌گیری دانشگاه جامعه محور، پاسخگو و کارآفرین و ایجاد انگیزه و حس امید و نشاط و القای تفکر آموزش پویا در دانشجویان و با هدف تربیت نیروی متخصص تنظیم و برنامه‌ریزی شده است.  
وی با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۵۰ دانشجو و دانش آموخته در قالب این طرح در پارک علم و فناوری البرز حضور یافته اند افزود: سامانه https://www.parkintern.ir/  در حال حاضر با همکاری پارک های علم و فناوری به منظور تجمیع اجزای این اکوسیستم و ارائه درخواست ها طراحی و راه اندازی شده است.  
 
مدیر مخابرات منطقه البرز و هیات همراه نیز ضمن بازدید از بخش های مختلف بویژه زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات و ارتباطات مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز گفت: در سالی که بنام تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین نامگذاری شده تلاش می کنیم از این حوزه در مجموعه اقتصاد دانش بنیان به ویژه دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری حمایت کنیم. 
دکتر بیان بیان ضمن استماع گزارش برنامه ها و فعالیت های پارک علم و فناوری البرز که توسط مهندس عباسی رییس این پارک ارائه شد گفت: از برنامه های این پارک در زمینه شرکت های فناور، شتابدهنده ها و توسعه فیبر نوری  در جهت زیر ساخت های  مجموعه و ...حمایت و همکاری می کنیم.


دفعات مشاهده: 59 بار   |   دفعات چاپ: 12 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA