پیام خود را بنویسید

مهندس عباسی در نشست معرفی ظرفیت‌های قانونی جهش تولید دانش بنیان اعلام کرد پارک علم و فناوری البرز به زیست بوم همکاری دانشگاه و صنعت تبدیل شده است

 | تاریخ ارسال: 1401/6/24 | 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی در این نشست خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم نتایج قابل قبولی در زمینه شکل گیری زیست بوم نوآوری و کارآفرینی داشته باشیم باید اجزای اکوسیستم نوآوری در کنار هم قرار بگیرد تا بتوانیم انتظار داشته باشیم خروجی لازم حاصل شود.
وی افزود: یکی از بازیگران اصلی زیست بوم فناوری و نوآوری کشور را واحدهای بزرگ صنعتی کشور تشکیل می‌دهد که می‌توانند از طرق مختلف از جمله همکاری با واحدهای دانش بنیان و فناور و یا سرمایه‌گذاری جسورانه در استارتاپ ها و طرح‌های سرمایه پذیر نقش مهمی در توسعه اقتصاد دانش بنیان ایفا کنند.
مهندس عباسی تصریح کرد: پارک فناوری البرز و صندوق نوآوری و شکوفایی به ویژه در سال‌های اخیر، تلاش‌های زیادی کردند تا زمینه همکاری صنایع بزرگ با شرکت‌های دانش بنیان و فناور و بهره‌برداری این صنایع از فناوری‌های پیشرفته را فراهم شود.
رئیس پارک علم و فناوری البرز افزود: قانون جهش تولید دانش بنیان که اخیراً به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است نیز ساز و کارهای موثری برای حمایت از توسعه و اکتساب فناوری توسط واحدهای بزرگ صنعتی دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اعتبار مالیاتی بابت فعالیت‌های تحقیق و توسعه یا سرمایه گذاری در شرکت‌های دانش بنیان و فناور اشاره کرد.
مهندس عباسی به ایجاد صندوق پژوهش و فناوری استان البرز اشاره کرد و گفت: این صندوق از معدود صندوق‌هایی است که با مشارکت فعال و اصلی صنایع بزرگ تشکیل شده است و در حال حاضر ۷۵۰۰ متر بنا توسط صنعتگران در پارک علم و فناوری البرز ساخته می‌شود و با سرمایه گذاری خوبی که دارند امکان استقرار و فعالیت ۱۳ شتابدهنده بزرگ در این پارک فراهم می‌شود.
وی یکی از خروجی‌های اصلی توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان را توسعه اشتغال دانش آموختگان عنوان کرد و اعلام کرد: تلاش می‌کنیم ایده‌های خوب صنعت، دانشگاه، فناوران و نوآوران در راستای توسعه این زیست بوم مورد توجه قرار بگیرد.

در این نشست که با همکاری و هم افزایی صندوق نوآوری شکوفایی با همکاری پارک علم و فناوری البرز به منظور معرفی ظرفیت‌های قانون جهش تولید دانش بنیان و همچنین ابزارها و خدمات داخلی خود برای کمک به توسعه و اکتساب فناوری در واحدهای بزرگ صنعتی برگزار شد، مدیران واحدهای صنعتی به ارائه دیدگاه‌ها و نظرات خود در راستای توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه؛ توسعه تحقیق و توسعه، حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور و استفاده از توان پارک علم و فناوری البرز در این زمینه و ... پرداختند.
در این جلسه همچنین موضوعاتی در خصوص خدمات مشاوره و تسهیل گری مانند بسته همکاری در توسعه زیست‌بوم شرکتی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت‌ها ارائه شد.

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 204 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA