پیام خود را بنویسید

رئیس پارک علم و فناوری استان البرز مطرح کرد؛ ارتباط صنعت و دانشگاه در استان البرز توسعه می یابد

 | تاریخ ارسال: 1401/4/1 | 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، نشست شورای راهبری و شورای مدیریت آموزش عالی استان البرز با موضوع بررسی راهکارهای تحقق شعار سال در حوزه های آموزش عالی و فناوری با حضور رییس پارک علم و فناوری البرز در دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.
مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری استان البرز در این نشست که با حضور مدیران دانشگاه‌های استان، شهرک های صنعتی، پژوهشگاه مواد و انرژی، پژوهشگاه استاندارد و برخی اعضای هیات علمی دانشگاه برگزار گردید به بررسی ظرفیت ها و توانمندی ها، فرصت ها و چالش های همکاری دانشگاه و صنعت پرداخت.
وی به ارائه گزارش مختصری از فعالیت های صورت گرفته در پارک علم و فناوری البرز اشاره و تاکید کرد: در سه ماه نخست سال تلاش های خوبی برای توسعه زیست بوم دانش بنیان استان صورت گرفته است.
مهدی عباسی بر توسعه زیرساخت های فناوری برای تکمیل چرخه ارتباط دانشگاه ها و صنعت در استان اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری در این راستا از راه اندازی مراکز نوآوری مشترک بین پارک و صنایع با مشارکت دانشگاه ها حمایت می کند.
رئیس پارک علم و فناوری استان البرز در این گزارش به تشکیل ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان استان البرز و موارد بررسی شده در آن ستاد پرداختند و آمار دقیقی از شرکت های دانش بنیان استان بر حسب موضوع ارائه دادند.
همچنین دکتر عزیز اله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی نیز در این نشست بر تحقق شعار سال در حوزه های آموزشی، توسعه فناوری و کارآفرینی پرداخت و تاکید کرد: ایجاد فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه تعامل دانشگاه با صنعت را توسعه خواهد داد.
رئیس دانشگاه خوارزمی همچنین بر توسعه آموزش ها و رشته های مرتبط با ارتباط دانشگاه و صنعت برای توسعه اشتغال و کارآفرینی برای دانش آموختگان تاکید کرد.
گفتنی است استان البرز دارای ۳۵۰۰ واحد صنعتی فعال و نیز رتبه چهارم را در زمینه تعداد شرکت های دانش بنیان کشور داراست.


دفعات مشاهده: 17 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA