پیام خود را بنویسید

بیشترین تراکم ساختارهای فناورانه البرز در شهرستان کرج است

 | تاریخ ارسال: 1401/3/18 | 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهدی عباسی در نشست با فرمانداران استان البرز و نماینده مردم کرج، اشتهارد و فردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: ساختارهای فناورانه البرز شامل مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی هستند که برخی از شهرستان‌های این استان شامل اشتهارد، نظرآباد، فردیس و طالقان از آن بی‌بهره شده‌اند.
عباسی بیان داشت: نرخ بیکاری فارغ‌التحصیلان دانشگاهی البرز بالای ۴۰ درصد است و در حوزه کشاورزی بیکاری این فارغ‌التحصیلان بیشتر می‌باشد بنابراین باید از ظرفیت‌های دانش‌بنیان برای اشتغال‌زایی هرچه بیشتر بهره برد.
وی اضافه کرد: در ابتدا زیست‌بوم البرز باید کامل شود اگرچه گام‌هایی ازجمله راه‌اندازی صندوق پژوهش و نوآوری برداشته‌شده ولی باید اقدامات مؤثرتری را در این زمینه داشت.
رئیس پارک علم و فناوری البرز یاد اورشد: قانون جهش و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان به همت نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی موردتوجه قرارگرفته که از این موضوع باید بهره‌برداری ویژه داشت.
وی گفت: اکنون ۳۱۳ شرکت دانش‌بنیان در البرز داریم که در تلاش هستیم به رتبه دوم کشوری ازنظر تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان برسیم.
عباسی ادامه داد: درحالی‌که شهرستان طالقان منطقه مستعد گردشگری محسوب می‌شود به لحاظ تعداد شرکت دانش‌بنیان یا شرکت خلاق صفر است و شهرستان فردیس با ۷۰۰ هزار نفر جمعیت فاقد ساختار فناوری است.
وی تأکید کرد: باید شهرستان‌های مستعد صنایع فرهنگی، گردشگری، اقتصادی شناسایی شوند تا فعالیت‌های دانش‌بنیان را بتوان در آن‌ها گسترش داد.
عباسی افزود: امروز با پیگیری‌های انجام‌شده قرار شده حمام تاریخی مصباح تبدیل به اولین خانه خلاق پارک علم و فناوری شود و باید به این مسئله توجه داشت پارک دنبال مالکیت نیست و فقط هدف ایجاد زیرساخت فناوری را دنبال می‌کند.
در این نشست مقرر شد فرمانداران استان البرز ظرفیت‌های شهرستان‌های خود را درزمینهٔ کشاورزی احصا و ارسال کنند تا راه‌های توسعه هرچه بیشتر این استان هموار شود.


دفعات مشاهده: 49 بار   |   دفعات چاپ: 16 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA