پیام خود را بنویسید

رئیس پارک علم و فناوری البرز: اولین مرکز نوآوری تمام خصوصی در پارک علم و فناوری البرز راه‌اندازی می‌شود

 | تاریخ ارسال: 1401/1/23 | 
اولین مرکز نوآوری تمام خصوصی در پارک علم و فناوری البرز راه‌اندازی می‌شود
رئیس پارک علم و فناوری البرز در حاشیه نشست روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در محل وزارت علوم با تبریک (سال ۱۴۰۱)، به‌عنوان سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال آفرینی» گفت: پارک‌های علم و فناوری نقش مهمی در زیست‌بوم توسعه هر استانی دارند و ازاین‌رو توسعه چتر حمایتی پارک علم و فناوری البرز به همه شهرستان‌های استان، یکی از برنامه‌های اصلی ماست.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی خاطرنشان کرد: استان البرز قطب علم و فناوری کشور و دارای ظرفیت‌های خوب برای توسعه فناوری و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان است و ما تلاش می‌کنیم همه شهرستان‌های استان از زیرساخت‌های فناورانه پارک علم و فناوری البرز برخوردار شود تا بتوانیم توسعه فناوری و به‌تبع آن توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور را در همه شهرستان‌ها به‌ویژه در کنار صنایع بزرگ و بنگاه‌های اقتصادی داشته باشیم.
رئیس پارک علم و فناوری البرز از راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری خصوصی استان بنام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و اعلام کرد: اولین مرکز نوآوری تمام خصوصی در فضایی به وسعت ۷۵۰۰ مترمربع در داخل پارک علم و فناوری و با سرمایه‌ای بالغ‌بر ۵۳ میلیارد تومان راه‌اندازی می‌شود.
مهندس عباسی با تأکید بر اینکه این مرکز بستر توسعه شتاب‌دهنده‌ها و سرمایه‌گذاری خطرپذیر را فراهم می‌نماید افزود: این مرکز می‌تواند روند توسعه اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی استان را تسریع نماید.
وی با تأکید بر اینکه پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر حجت را بر مسئولان تمام کرد گفت: همه باید برای تحقق زیست‌بوم نوآوری و کارآفرینی و اشتغال دانش‌بنیان تلاش کنیم. باید همه تلاش کنیم راه‌های تحقق شعار امسال را از نگاه بازیگران زیست‌بوم فناوری مسئولان و فعالان عرصه فناوری شناسایی و عملیاتی کنیم.
رئیس پارک علم و فناوری البرز به سفر اخیر رئیس‌جمهور و هیات محترم دولت به استان البرز اشاره و تصریح کرد: یکی از مشکلات توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز، بحث فضای فیزیکی است و خوشبختانه در سفر هیئت دولت به استان البرز برای توسعه فضای فیزیکی پارک ۵۰ میلیارد تومان مصوب شد که می‌تواند بخشی از مشکلات را برای استقرار واحدهای فناور مرتفع نماید.


دفعات مشاهده: 224 بار   |   دفعات چاپ: 52 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA