پیام خود را بنویسید

رییس پارک علم و فناوری البرز : شرکت های دانش بنیان اشتغال آفرین و موجب خودکفایی کشور هستند

 | تاریخ ارسال: 1401/1/2 | 
رییس پارک علم و فناوری البرز با تبریک (سال ۱۴۰۱)،  به عنوان سال «تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرینی» گفت: شرکت های دانش بنیان ضمن اشتغال آفرینی، موجبات خودکفایی کشور در بخش های مختلف را فراهم می کنند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی در گفتگو با شبکه تلویزیونی سیمای البرز خاطرنشان کرد: استان البرز قطب علم و فناوری کشور و استان چهارم کشور در حوزه شرکت های دانش بنیان است و از همین رو پارک علم و فناوری البرز ایده محوری توسعه زیست بوم دانش بنیان را در این استان پیگیری و دنبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی بار دیگر حجت را بر مسئولان تمام کرد گفت: همه باید برای تحقق زیست بوم نوآوری و کارافرینی و اشتغال دانش بنیان تلاش کنیم. باید همه تلاش کنیم راههای تحقق شعار امسال را  از نگاه بازیگران زیست بوم فناوری مسئولان و فعالان عرصه فناوری شناسایی و عملیاتی کنیم.

رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان و همچنین قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی گفت: در سال جاری با اجرای دقیق این قانون باید مسیر توسعه «تولید دانش‌بنیان» را در کشور هموارتر از قبل کنیم. چراکه بی‌تردید تحقق این شعار به دستیابی به اهداف بلند عرصه اقتصاد دانش‌بنیان کمک خواهد کرد.

وی بر حمایت از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان و فناور به عنوان اعضای زیست بوم دانش بنیان اشاره کرد و گفت:  صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق های پژوهش و فناوری در این زمینه و در حمایت از زیست بوم دانش بنیان کشور نقش مهمی دارند

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 411 بار   |   دفعات چاپ: 122 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA