قول همکاری جدی مدیرکل امور اقتصادی و دارایی برای حل مشکلات بیمه و مالیات شرکت های دانش بنیان استان البرز

 | تاریخ ارسال: 1399/10/17 | 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز در نشست شورای هماهنگی مدیران استانی، دستگاه های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان البرزکه  در محل پارک علم و فناوری البرز برگزار شد برای حل مشکلات بیمه، مالیات و گمرک شرکت های دانش بنیان و فناور تاکید کرد.
 به گزارش روابط عمومی روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز در این نشست مهم با اشاره به اینکه حل مشکلات شرکت های دانش بنیان و فناور در زمینه های مختلف مالیاتی و بیمه ای و ... یک اولویت است گفت: هدف ما از حضور در این نشست این است که به دقت بشنویم، در مسیر حل و فصل مسائل و مشکلات قدم برداریم و باتشکیل این جلسه یک یا چند مساله را همین جا حل و فصل کنیم.
مهندس ابوالفضل فلاح با اشاره به ۱۲ شاخص رقابت پذیری در کشور به برسی موقعیت استان البرز در این شاخص ها پرداخت و گفت: براساس پایشی که داشتیم متاسفانه موقعیت استان البرز در ده شاخص از متوسط کشوری پایین تر است.
وی افزود: به غیر از زیرساخت های اقتصاد کلان( به واسطه وجود شرکت های بزرگ با گردش مالی بالا) وآی تی به خاطر نزدیکی به پایتخت، استان البرز در زمینه سلامت، آموزش، زیرساخت های مربوط به راه، سلامت اداری و ... از متوسط کشوری پایین تر است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز در این نشست با اشاره به اینکه سهم اقتصاد دانش بنیان در حال حاضر کمتر از یک درصد است و نقش وزارت امور اقتصاد و دارایی و مجموعه های تابعه آن در این زمینه بسیار مهم است گفت: تا پایان برنامه ۱۴۰۴ باید این سهم به ۵۰ درصد برسد که هنوز فاصله بسیاری داریم و ما باید همه دستگاه ها برای رسیدن به این هدف بخش علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان را یاری نمایند.
وی در ادامه با اشاره به تراز مثبت مالی استان که حدود ۱۵ درصد است گفت: از ۳۴ هزار میلیارد تومان منابع استان شرمت ها و واحدهای اقتصادی استان باید بتوانند استفاده کنند چرا که استان از لحاظ منابع مالی و درآمدی وضعیت مثبتی نسبت به سایر استان ها دارد.
 مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز با اشاره به هدف گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری گمرک استان البرز گفت: خوشبختانه این هدف محقق شده و گمرک استان البرز به دنبال هدف گذاری ۸۰۰ میلیون دلاری صادرات در کشور است.
مهندس فلاح با بخش مالیات اشاره کرد و گفت: در بخش مالیات هم استان البرز موقعیت خوبی دارد و در این زمینه علاوه بر تلاش همکاران مالیاتی باید از بخش خصوصی تشکر کنیم که همکاری خوبی دارد.
وی از استقرار ۳۷ شرکت خارجی در استان البرز خبر داد و اعلام کرد: این شرکت ها ۷۰۰ میلیون دلار در بخش های مختلف استان البرز سرمایه گذاری می کنند تاکنون ۳۵۰ میلیون دلار آن محقق شده است که عمدتا در صنایع پیشرفته قرار دارد.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان البرز بر همکاری با پارک علم و فناوری البرز در زمینه تامین مالی، گمرک و مالیات، بورس و بانک  تاکید کرد و افزود: در همه این زمینه آمادگی همکاری داریم و تلاش می کنیم مشکلات شرکت های دانش بنیان و فناور را حل کنیم.

تیزر گزارش تصویری
 

کلیدواژه ها: جهاددانشگاهی | بودجهف اقتصاد و دارایی فپارک علم و فناوری | مجتمع تحقیقاتی | جهاد دانشگاهی | مهندس عباسی |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 135 بار   |   دفعات چاپ: 34 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA