پیام خود را بنویسید

اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز

 | تاریخ ارسال: 1399/9/26 | 
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز

                                                                                                                                                                                  

درباره مجموعه
میراث فرهنگی هر کشور از اساسی‌ترین ارکان تحکیم هویت، ایجاد خلاقیت و خودباوری ملل است. پژوهش در زمینه‌های مختلف آن موجب روشن شدن ابهامات تاریخی، شناخت ارزش­‌های حاصل از میراث طولانی جامعه و تسریع در شناخت ارزش‌های نهفته در میراث فرهنگی هر کشور می‌شود بنابراین با تصویب شورای عالی اداری در یکصد وسی امین جلسه مورخ ۱۶/۱/۸۵ به منظور تقویت و توسعه صنایع ­دستی کشور و ایجاد هماهنگی با سیاست ­های توسعه صنعت گردشگری، سازمان صنایع ­دستی ایران با تمام وظایف، اختیارات، مسولیت­ های قانونی، دارایی­ ها، تعهدات، اعتبارات، امکانات و نیروی انسانی از وزارت صنایع و معادن منتزع و در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ادغام و به سازمان و سپس به « وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری» تغییر نام یافت. اجرای برنامه‌های خلاقانه در حوزه گردشگری و صنایع‌دستی، تعریف مسیرهای جدید گردشگری، برنامه‌ریزی جهت تقویت تورهای گردشگری، افزایش کیفیت هتل‌ها و رستوران‌های سنتی و بین‌راهی، ایجاد و احداث بازارچه‌ها و فروشگاه‌های صنایع‌دستی، حفاظت و پاسداری از میراث ارزشمند فرهنگی‌تاریخی و مرمت و احیای بناهای تاریخی و استفاده حداکثری از بخش خصوصی و بهره‌گیری از توان تخصصی صاحب‌نظران، کارشناسان، منابع انسانی موجود و تعامل جدی با مدیریت عالی استانی، هماهنگی با حوزه‌های ستادی، توجه به مسائل انسانی، ایجاد فضای صمیمی و دوستانه با فراهم کردن زمینه‌های پیشرفت شغلی کارکنان از مهم‌ترین شاخصه‌هایی است که در راستای اهداف اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز است.
 
 
 
اهداف
۱- دستیابی به شناخت جامع، متوازن و عمیق از گستره جغرافیائی و تاریخی، حضور و نفوذ فرهنگ و تمدن ایرانی-اسلامی درحوزه میراث فرهنگی (ملموس وناملموس) و هنرهای سنتی.
۲معرفی فرهنگ و تمدن غنی و ظرفیتهای فرهنگی، تاریخی و طبیعی کشور و بهره گیری از مزیتها و ظرفیتهای آن برای تثبیت و ارتقاء جایگاه تمدن ایران در جهان.
۳- تعامل هدفمند و سازنده بین المللی با تاکید بر کشورهای اسلامی در بخش میراث فرهنگی، طبیعی، صنایع دستی و گردشگری.
۴- توسعه نظام مدیریتی حقوقی یکپارچه، کارآمد و متکی بر مشارکت جامعه ذینفعان در بخش میراث فرهنگی( ملموس و ناملموس)، طبیعی، صنایع دستی و گردشگری متکی بر اصول اخلاقی، ارزشهای ملی- اسلامی و منطبق بر معیارهای علمی، فنی و مقتضیات جغرافیائی، تاریخی و فرهنگی کشور.
۵- تقویت و تعمیق رابطه جامعه با مواریث و دارائیهای طبیعی و فرهنگی و ارتقا آگاهیهای عمومی برای افزایش سرمایه اجتماعی بخش میراث فرهنگی (ملموس و غیرملموس)، طبیعی و صنایع دستی و گردشگری.
۶- توسعه ظرفیتها و ارتقاء قابلیتهای موجود در زمینه های میراث فرهنگی (ملموس و ناملموس)، طبیعی، هنر و دانش سنتی و فناوری بومی، صنایع دستی و گردشگری.
۷- توسعه ظرفیت منابع انسانی دانش پایه، ماهر و مسئولیت پذیر دربخش دولتی و غیردولتی، خصوصی و جوامع محلی.
۸- ایجاد نظام اقتصادی کارآمد، رقابت پذیر، باثبات، متوازن، رشد مستمر و پرشتاب بر پایه مزیتهای نسبی فرهنگی و طبیعی کشور با مشارکت بخش غیردولتی و بخش خصوصی داخلی و خارجی.
۹- توسعه نظام فراگیر و کارآمد تولید و توزیع صنایع دستی در سطح ملی و بین المللی.
۱۰- شناخت، پژوهش و مستندسازی، معرفی آموزش و ترویج، حفاظت، احیا و بهره برداری خردمندانه ازمیراث فرهنگی(ملموس وناملموس)، طبیعی، هنرهای سنتی و صنایع دستی کشور.
۱۱- اهتمام ملی و تقویت حس مسئولیت عمومی و جلب مشارکت همگانی درحمایت و صیانت، حفاظت، احیا و بهره برداری خردمندانه ازمیراث فرهنگی، طبیعی، تنوع فرهنگی، تنوع منظر زیستی کشور.
۱۲-دستیابی به جایگاه واقعی کشور بعنوان یکی از قطبهای گردشگری جهانی از طریق توسعه کمی و کیفی گردشگری ملی، تنوع محصول و تطابق بازار با آن، ارتقاء کیفیت و استاندارد سازی خدمات گردشگری و تسهیل سفر.
 
 اطلاعات مدیریت
اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز با مدیریت جناب آقای مهندس فریدون محمدی می باشد و دارای ۵ معاونت ۱. توسعه مدیریت و پشتیبانی ۲.معاونت گردشگری ۳.معاونت میراث فرهنگی ۴.معاونت صنایع دستی ۵.معاونت سرمایه گذاری و تامین منابع است.


اطلاعات تماس
تلفن۳۲۸۲۹۱۱۳-۰۲۶
ایمیل Mohsennaderbeygigmail.com
وب سایت www.alborzchto.ir
آدرس: کرج-بلوار شهید چمران-مابین میدان امام حسین(ع) و درب شرقی دانشکده کشاورزی-جنب نمایشگاه صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز
 
 
اطلاعات نمایشگاه
ویدیو کلپ
فتو کلیپ
ویدیو ۳۶۰ درجه نمایشگاه دائمی

دفعات مشاهده: 200 بار   |   دفعات چاپ: 55 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA