خط تولید محلول ضد عفونی کننده فاقد اتانول در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی شد

 | تاریخ ارسال: 1399/1/9 | 

خط تولید محلول ضد عفونی کننده فاقد اتانول در پارک علم و فناوری البرز واقع در کمالشهر کرج راه اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، خط تولید محلول ضد عفونی کننده "فری اتانول" یعنی فاقد اتانول روزانه 15 هزار لیتر محلول ضدعفونی فاقد اتانول تولید می کند که محلول تولیدی بوی الکل نمی دهد و همچنین دارای ماندگاری بیشتری است.
دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز در مراسم بهره برداری خط تولید این مواد مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا با اشاره به توانمندی های پارک علم و فناوری البرز گفت: در حال حاضر 6 شرکت دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز با توجه به نیاز کشور برای مقابله با ویروس کرونا بسیج شده اند و با همت بالا برای حل مشکلات کشور در شرایط کنونی تلاش می کنند.
مدیرعامل شرکت آواژن پویش  مستقر در پارک علم و فناوری البرز نیز در این مراسم به خبرنگار صدا و سیما گفت: طیفی از مواد تخصصی ضدعفونی کننده ها را طراحی کرده و تولید می کنیم که برای مراکز تحقیقاتی به دلیل ماهیت ویژه فضا ها و فرایندهای کار در حیطه بیولوژی و مولکولی و تحقیقات پزشکی کاربرد دارد.
غلامرضا طاهری پاک مدیرعامل شرکت آواژن پویش مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این که نام یکی از این محصولات ، محلول ضد عفونی کننده سل پاد است گفت: در سبد محصولات مولکولی خود طیف تخصصی ضدعفونی کننده ها را طراحی کرده و قرار داده بودیم.
وی افزود:  فناوری اصلی ما بر مبنای ضدعفونی کننده های بدون الکل بوده که اثر خشک کنندگی پوست، کم بودن دوام پایداری، تحریک سیستم مخاطی بدن را در فضاهای تحقیقاتی نداشته باشد. در حقیقت ضدعفونی کننده های فاقد الکل دست و سطح، نسل نوین ضدعفونی کننده ها هستند. هر چند در مقایسه الکل سرعت عمل بیشتری دارد اما محصولات ما پایایی تاثیر ، سازگاری با سیستم های زیستی و محدوده ضدعفونی کننده وسیعتر و زیست سازگاری بیشتری دارد.
 طاهری  با اشاره به اینکه زمینه فعالیت ما در زمینه تولید محصولات بیولوژی مولکولی و محصولات سلامت محور  است گفت: تولید دانش فنی محصولات ضد عفونی کننده از محورهایی است که مورد توجه بوده و موفق به تولید محصول شده ایم.
 غلامرضا طاهری پاک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیرعامل شرکت آواژن پویش مستقر در پارک البرز  خاطرنشان کرد: یکی از زمینه های فعالیت ما توسعه فناوری در حوزه سلامت دیجیتال است و به این حوزه مانند یک حوزه بین رشته ای توجه می کنیم و تلاش می کنیم از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر استفاده کنیم.
وی افزود: زمینه فعالیت ما بین رشته ای است و تلاش می کنیم در بسیاری از فعالیت ها از هوش مصنوعی هم استفاده کنیم.
وی از اشتغال 12 نفر در این واحد فناور خبر داد و گفت: با فعال کردن بخش تحقیق و توسعه تلاش می کنیم هم از امکانات پارک علم و فناوری البرز و هم دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تجاری سازی ایده ها استفاده می کنیم.


 

کلیدواژه ها: محلول ضد عفونی | البرز | پارک علم و فناوری | آواژن پویش |


دفعات مشاهده: 2494 بار   |   دفعات چاپ: 149 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA