شیوه نامه‌ حمایت از خرید بیمه نامه مسئولیت کالاهای دانش بنیان

 | تاریخ ارسال: 1398/12/13 | 

مقدمه

با شروع موج نوآوری در جهان و ایران و خلق کسب و کارها و روندهای جدید خلق ارزش، مبانی کار و ملاحظات جدیدی بوجود آمده است که یکی از این ملاحظات، ریسک های ناشی از فناوری های نوین و پوشش مخاطرات اجتماعی و اقتصادی ناشی از روندهای نوظهور است.

روشن است که عموم کالاهای دانش بنیان یا مبتنی بر نوآوری ها و اختراعات جدید و یا نمونه ای داخلی از فناوری های روز بین المللی هستند. لذا خریداران چنین کالاهایی، با توجه به عدم آشنایی از این کالاها یا توان تولید کننده جدید برای تولید کالاهای ایمن و با کیفیت، با عدم اطمینان بالایی روبرو هستند. بیمه مسئولیت (تضمین کیفیت) کالا راه کار مناسبی برای ارائه اعتماد به مشتریان در این خصوص خواهد بود.

با توجه به عدم آشنایی فراگیر از وجود این بیمه نامه و عدم احتساب هزینه های آن در تولیدات کنونی کالاهای دانش بنیان، عموم شرکت های دانش بنیان به نحو مناسبی با آن ارتباط برقرار نکرده و از مزایای بالقوه آن اطلاع درستی ندارند.

درهمین راستا مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری، در صدد است با ارائه تسهیلات حمایتی از خرید این گونه بیمه‌نامه تلقی درستی از آن در میان شرکت‌ها شکل داده و تهیه بیمه‌نامه مسئولیت کالا را به یکی از رویه‌های جاری در کلیه شرکت‌ها ارتقا دهد.


دفعات مشاهده: 755 بار   |   دفعات چاپ: 233 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA