شیوه نامه‌ حمایت از تدوین قراردادهای حقوقی

 | تاریخ ارسال: 1398/12/13 | 

مقدمه

  با پیشرفت جوامع بشری در تمام حوزه ها، علم حقوق نیز دایره وسیع تری پیدا کردهو درصدد برطرف نمودن نیازهای جوامع می باشد. ارتباط افراد، معامله، مبادله ها و موارد نظیر اینها، انسان را به نوشتن وادار می کند نوشته ای که عقد یا قرارداد نام می‌گیرد. قوانینی که عقده از کار می‌گشاید به تدریج تصویب و به یاری مردم می‌آید. به ندرت می توان گفت کمتر کسی در داد و ستد می توان پیدا نمود که به علم حقوق و امور مربوط به قراردادها نیازی نداشته باشد.

با توجه به این ضرورت، شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به منظور ویرایش و تدوین قراردادهای حقوقی خود از تسهیلات این شیوه نامه استفاده نمایند.

ثبت درخواست

میزان حمایت  

    استفاده از حمایت‌های این شیوه نامه برای ویرایش و تدوین قراردادهای حقوقی به تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان با درآمد کمتر از 100 میلیارد ریال قابل ارائه میباشد.

میزان اعتبار برای تدوین و ویرایش قرارداد برای هر شرکت مجموعا 100 % تا سقف 30  میلیون ریال در یک سال می‌باشد.

همچنین شرکت های دانش بنیان با درآمد بالاتر از 100 میلیارد ریال به صورت آزاد و بدون تسهیلات می توانند از این خدمت استفاده نمایند.

 شرایط دریافت حمایت

برای استفاده از این حمایت، شرکت موظف است در مرحله اول و قبل از هر گونه اقدامی درخواست خود را در سامانه bizservices.ir ثبتکند و در صورت نیاز پیشنویس اولیه از قرارداد مد نظر را در سامانه بارگذاری نماید.

تبصره 1-شرکت کلیه هزینه های مربوط به تدوین یا ویرایش قرارداد مورد نظر را به کارگزار پرداخت خواهد نمود و در انتهای پروژه در ازای ارائه قرارداد نهایی تدوین/ ویرایش شده و سند پرداختی از سوی شرکت، سهم حمایتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به حساب شرکت واریز خواهد شد.

تبصره 2-معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هیچ تعهدی جهت حمایت از قراردادهای تدوین/ویرایش شده توسط اشخاص حقیقی یا حقوقی غیر از کارگزاران معرفی شده به شرکت ندارد. در صورت تمایل شرکت متقاضی به همکاری با سایر کارگزاران و مجریان حقوقی بایستی صلاحیت آنان پیش از عقد قرارداد به تایید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری رسیده باشد. قراردادهای تدوین/ویرایش شده صرفا توسط اشخاص حقیقی معرفی شده به شرکت ها، مورد حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار می گیرد.

تبصره 3-معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هیچ گونه مسئولیتی در قبال تبعات بعدی قراردادهای تدوین/ویرایش شده نخواهد داشت.

تبصره 4-قراردادهای فروش، اعطای نمایندگی، شراکت، تبادل فناوری، همکاری با سازمان و نهادهای دولتی، عدم افشا، قرارداد استخدامی با پرسنل و ... از جمله قراردادهایی هستند که مورد حمایت قرار می‌گیرند.

دانلود : شیوه_نامه_حمایت_از_تدوین_و_ویرایش.pdf    


دفعات مشاهده: 835 بار   |   دفعات چاپ: 262 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA