بازدید دکتر عباسی نماینده منتخب مردم کرج، فردیس و اشتهارد از پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: 1399/7/15 | 

دکتر علیرضا عباسی نماینده  منتخب مردم کرج، فردیس و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی از بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز  بازدید و با دستاوردها و توانمندی های این مجموعه عظیم آشنا شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز با تشریح دستاوردها و توانمندی های این پارک را گفت: مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز دارای پتانسیل های فراوانی برای جوانان و دانش آموختگان است و باید با حمایتهای لازم این ظرفیت ها و توانمندی ها به نحو مطلوب در اختیار افراد صاحب ایده و فکر قرار بگیرد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با همکاری و هم‌افزایی پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز خصوصی و شرکت های تولیدی دانش بنیان که در آن‌ها مستقر هستند، بستر مناسبی برای حضور فن‌آوران و دانش آموختگان صاحب ایده برای توسعه کارآفرینی و تولید ثروت است
مهندس عباسی با ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در بخش های مختلف مجتمع تحقیقاتی و پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: در این مجموعه عظیم جهاد دانشگاهی هر کاری توانسته انجام داده  و زیرساخت های خوبی را به انجام رسانده و حالا نوبت مسئولان و دستگاه های ذیربط استانی بویژه مجلس شورای اسلامی است تا با حمایت های لازم به لحاظ مالی امکان شکوفایی بیشتر این مجموعه را فراهم نمایند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۶ مرکز تخصصی و سه پژوهشکده و مجموعه ها و شرکت های توانمندی در این پارک و مجتمع فعال هستند اظهار داشت: حداقل انتظار ما این است که بودجه این پارک به اندازه بودجه پارک هایی که در ابتدای تاسیس و راه اندازی هستند برسد چرا که مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با توجه به تلاش های صورت گرفته حرف های بسیاری برای گفتن دارد. 
نماینده کرج، فردیس و اشتهارد نیز در این بازدید و نشست صمیمی با استقبال از دستاوردهای عظیم پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی گفت: این بازدید نشان داد اگر به علم و فناوری دست پیدا کنیم می توانیم در همه زمینه  ها حرفی برای گفتن داشته باشیم. علم اگر به ثروت منتهی شود همه مشکلات کشور در همه زمینه ها حل خواهد شد. امروز با توانایی و پتانسیلی که در جوانان کشور دیده می شود می توان با تکیه بر توانمندی های داخلی و با شناسایی و حمایت استعداد ها، مشکلاتی که در داخل و خارج از کشور برای ما ایجاد شده حل کنیم.
دکتر علیرضا عباسی  خاطرنشان کرد: استان البرز ، علی رغم اینکه نیم درصد از مساحت جغرافیایی کشور را دارد، سه تا چهار درصد نیاز های تولیدی کشور را تامین می کند. با اینکه این نسبت نسبت خوبی است اما میتوان پتانسیل این استان را بهتر از قبل به کار گرفت و استان را به معنای واقعی کلمه تبدیل به قطب عِلمی و فناوری کشور کرد. 
نماینده  مردم کرج، فردیس و اشتهارد با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت:  اول شدن سخت است و اول ماندن سخت تر؛ ما باید استان را به رده اول علمی و فناوری کشور برسانیم و سپس اول نگه داریم. با توجه به توانایی هایی که در استان و جوانان استان مشاهده می شود، این هدف کاملا قابل دسترسی است و می توان به آن رسید.
این استاد دانشگاه و نماینده مجلس تصریح کرد: دشمن به دنبال این است که ناامیدی را به جوانان ما تزریق و اقتصادی که باید به دست جوانان اداره شود را فلج کند. ما جنگ تحمیلی را با جوانان پیروز شدیم و باید جنگ اقتصادی و تحریم را هم با قدرت جوانان از میان برداریم
گفتنی است بازدید کنندگان از مراکز، پژوهشکده و پژوهشگاه های مستقر در مجموعه و نیز نمایشگاه دائمی محصولات شرکتهای فناوری و دانش بنیان  پارک علم و فناوری البرز با وجود دستاوردهای بسیار،  بازدید کردند..
 

کلیدواژه ها: نمایده مجلس | مهندس عباسی | کرج | البرز | پارک علم و فناوری | مجتمع تحقیقاتی | جهاددانشگاهی |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 219 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA