مهندس عباسی بیان کرد: همکاری با بخش خصوصی؛ کلید توسعه فناوری

 | تاریخ ارسال: 1399/6/15 | 
 
مهندس عباسی بیان کرد: همکاری با بخش خصوصی؛ کلید توسعه فناوری
رئیس پارک علم و فناوری البرز اظهار داشت: مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز با همکاری و هم‌افزایی پژوهشکده‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز خصوصی و شرکت های تولیدی دانش بنیان که در آن‌ها مستقر هستند، بستر مناسبی برای حضور فن‌آوران و دانش آموختگان صاحب ایده برای توسعه کارآفرینی و تولید ثروت است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، مهندس عباسی رییس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی محور فعالیت‌های جهاددانشگاهی را بر مبنای نیازهای مردم و جامعه دانست و گفت : توسعه فناوری یکی از اصلی ترین اهداف جامعه امروزی است که در سایه همکاری با بخش خصوصی رقم می‌خورد.
رییس پارک علم و فناوری البرز گفت: یکی از زیرساخت های اساسی در این حوزه توسعه شتاب‌دهنده‌ها و راه اندازی مراکز نوآوری است و در همین راستا صندوق پژوهش و فناوری استان البرز با محوریت پارک علم و فناوری با مشارکت اکثریت بخش خصوصی، با سرمایه اولیه حدود بیش از ۱۰ میلیارد تومان با حضور مسئولان البرزی، راه اندازی و رسما افتتاح می‌شود.
 
تعامل پارک علم و فناور البرز با صنعت افزایش یافته است
رییس پارک علم و فناوری البرز افزایش تعامل پارک علم و فناوری و واحدهای خصوصی مستقر درآن با صنعت تولیدی کشور را نشان دهنده پویایی پارک و جهاد دانشگاهی خواند و تصریح کرد: امروز تعامل موثر و مناسبی را با بدنه‌ی اجرایی، صنعتی و تحقیقاتی کشور داشته ایم و امیدواریم که این ارتباطات به نفع شرکت‌های خصوصی استان تمام شود. تا کنون بیش از ۲۰ تفاهم نامه برای همکاری با بخش های مختلف آموزشی، پژوهشی، دولتی و خصوصی کشور به امضا رسیده است و بازدید‌های متعددی از این مجموعه توسط مقامات عالی رتبه کشوری، مدیران و سرمایه‌گذارن بخش خصوصی صورت گرفته است تا رشته تعامل و ارتباط شرکت‌های دانش بنیان و جوانان مستعد دانشگاهی با صنعت کشور برقرار شود
 
حرکت به سمت نوآوری و خلاقیت در جامعه و مسئولین
 این مسئول جهادی، با اشاره به گسترش فضاهای علمی و پژوهشی در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی البرز و پارک علم و فناوری البرز ، گفت: تا کنون بیش از ۲۰ رویداد فناورانه و حدود ۲۰ هزار ساعت دوره توانمندسازی ویژه فناوران و علاقه‌مندان این حوزه با مشارکت بخش خصوصی و استفاده از ظرفیت‌ها و منابع دولتی، صورت گرفته است که این اقدامات موجب افزایش تعامل مراکز پژوهشی و تولیدی با جوانان مستعد و خلاق می‌شود. گسترش ساختارهای فناوری در سطح استان نیز، از دیگر اثرات فعالیت های این چنینی است. همچنین عضویت پارک علم و فناوری در کارگروه های اقتصادی و پژوهشی استان موجب حرکت دادن جامعه علمی و مدیران دولتی استان به سمت مسائل نوآوری، خلاقیت، اقتصاد دانش بنیان و کارآفرینی شده است که نتیجه آن، حرکت جامعه به سمت خودباوری، تحول اجتماعی و در نهایت پیشرفت است.
 
 
 

کلیدواژه ها: جهاددانشگاهی | پارک علم و فناوری | مهندس عباسی | مجتمع تحقیقاتی |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 45 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA