طراحی وتولید کابین دو منظوره تست ویروس (covid-۱۹ ) و باکتری سل  توسط شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: 1399/5/30 | 

 واحدR&D شرکت فناور ژال تجهیز عضو پارک علم و فن آوری البرز موفق به طراحی وتولید کابین دو منظوره تست ویروس (covid-۱۹ ) و باکتری سل گردید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،رئیس هیات مدیره  شرکت ژال تجهیز  با اعلام این خبر گفت: این دستگاه برپایه تحقیق و توسعه توسط واحد R&D این شرکت طراحی و ساخته شده و نمونه آزمایشگاهی تولید و در حال گذراندن تست های بالینی جهت  گرفتن مجوز از اداره بهداشت و درمان می باشد.
مهندس  رئیسی درباره مشخصات این دستگاه خاطرنشان کرد: این سیستم با  به حداقل رساندن میزان ناراحتی برای کادر درمان  بدلیل عدم نیاز به پوشیدن تجهیزات محافظت شخص و دارا بودن فیلتر هپای H۱۴ و نمونه گیری سریع و داشتن فضای کافی برای سالمندان و استریل کابین با استفاده از لامپ UV پس از هربار استفاده و استفاده از عملکرد دو گانه فشار مثبت و منفی دارای ویژگی های بسیار ارزشمندی برای مراکز درمانی و بیمارستانی کشور است.
وی درباره عملکرد و کاربرد این دستگاه افزود: اساس عملکرد این دستگاه بر پایه فشار مثبت و منفی می باشد و همانند یک اتاقک تلفن بصورت پرتابل می باشد هم بصورت ثابت در یک محل قرار گرفته و هم میتوان در خیابان و هر محل دیگری از آن نصب و استفاده کرد.
 رئیس هیات مدیره  شرکت ژال تجهیز  درادامه با تصریح اینکه این دستگاه دارای عملکرد دو گانه می باشد گفت : دریک حالت بیمار داخل کابین قرار گرفته و با تنظیم فشار منفی دستکشهای مخصوص مقاوم به مواد شیمیایی نیز داخل کابین شده و پزشک در خارج کابین اقدام به نمونه گیری می نماید و برعکس در حالت دوم پزشک در داخل کابین قرار گرفته و بیمار خارج از کابین فشار مثبت تنظیم شده ستکشها را خارج نموده و نمونه گیری انجم می شود.
وی درباره سایر تولیدات این شرکت دانش بینان که دارای ۶۰ نیروی توانمند در استان البرز است افزود: انواع فریزر با دمای بالا (۸۰- و ۴۰-) درجه سانتیگراد ،انواع بخچال و یخچال بانک خون آزمایشگاهی،انواع هود و بایو سیفتی کابینت در کلاسهای مختلف، هود شیمی درمانی،انواع شیکر و شیکر پلاکت،انواع آون ( کوره ازمایشگاهی ) در سایزهای مختلف،انکوباتور و ژرمیناتور های آزمایشگاهی از دیگر محصولات ماست که مورد توجه شرکت های داخلی و خارجی است.
وی با اشاره به اینکه محصول کابین تست نمونه آزمایشگاهی تولید شده و در حال گذرندان دوره های تست می باشد افزود: پس از اخذ مجوز از وزارت بهداشت این محصول وارد مرحله تولید انبوه خواهد شد.
رئیسی افزود: با توجه به شیوع ویروس همه گیر کرونا و خطرناک بودن این نوع بیماریهای عفونی وهمچنین کمبود وسایل محافظت فردی و جلوگیری از خستگی کادر درمان و استفاده از پوشش محافظ، این دستگاه متقاضی زیادی در بین کادر درمانی و پزشکی و وزارت بهداشت خواهد داشت.
رئیسی با اشاره به اینکه این شرکت همواره از حمایت های پارک علم و فناوری البرز برخوردار بوده و در زمینه تحقیقات و حمایت از تولیدات این شرکت نهایت مساعدت را مبذول داشته اند گفت: شرکت های دانش بنیان دستاوردهای بسیار خوبی را در شرایط تحریم و همچنین بیماری کرونا در کشور داشته اند و باید حمایت از شرکت های دانش بنیان و فناور جدی تر شود.
رئیس هیات مدیره  شرکت ژال تجهیز  با اشاره به اینکه  حضور در پارک های علم وفناوری برای شرکت های دانش بنیان یک فرصت است افزود: این شرکت  فناور در زمینه تولید وسایل آزمایشگاهی، بیمارستانی و تحقیقاتی و کشاورزی فعال  است و توانسته برای۶۰ نفر در حوزه فناور و دانش بنیان شغل مستقیم ایجاد نماید.
وی با اشاره به اینکه در این شرکت بسیاری تجهیزات مورد نیاز داخلی را می سازیم و و به بازار عرضه می کنیم گفت:  یکی از عوامل موفقیت ما علاوه بر کار و تلاش تیمی برای رفع نیازهای داخلی، حضور در پارک علم و فناوری البرز است که دستاوردهای خوبی برای ما داشته است. 

کلیدواژه ها: دانش بنیان | مجتمع تحقیقاتی | پارک علم و فناوری | جهاددانشگاهی |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 136 بار   |   دفعات چاپ: 13 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA