ارز آوری با صدور محصولات دانش بنیان به کشورهای همسایه توسط شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ | 
مدیر عامل شرکت تولیدی و تحقیقاتی پرسا عضو پارک علم و فناوری البرز فعال  در زمینه تولید دارو، مواد غذایی و بهداشتی ، گفت: این شرکت تقریبا به تمام کشورهای همسایه کالا صادر می کند که بیشتر شامل کالاهای دامپزشکی است.
 
۵۰ هزار دلار ارز آوری با صدور محصولات دانش بنیان به کشورهای همسایه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، جواد نجفی مدیر عامل شرکت تولیدی و تحقیقاتی پرسا  افزود: این کالاها به کشورهای عراق، ترکیه، گرجستان، ارمنستان، آذربایجان، افغانستان، پاکستان و چین صادر می شوند. مواد  غذایی انسانی نیز به چند کشور چون قطر، عراق و پاکستان صادر می شوند که تقریبا سالانه بیش از ۵۰ هزار دلار ارزآوری دارد.

وی به فعالیت این واحد در زمینه تولید مواد غذایی، انسانی و داروهای دامپزشکی اشاره و اظهار کرد: شرکت از سال۷۸ فعالیت خود را درزمینه تولید داروهای دامپزشکی آغاز کرده و حدود ۱۰۰ قلم کالا از دارو، مکمل های غذایی و شوینده تولید می کند. در بخش مواد غذایی انسانی نیز حدود ۲۰ قلم کالا تولید می کند. نوشیدنی های بر پایه شیر، نوشیدنی های فوری و آش های نیمه آماده از عمده محصولات ما هستند.

 آماده سازی خط تولید محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح

نجفی با اشاره به راه اندازی خظ تولید محلول ضدعفونی کننده بر پایه نانوذرات در این شرکت گفت: اکنون با توجه به شرایط حاد بحرانی تیم تحقیق و توسعه روزهاست در زمینه تولید ضدعفونی کننده دست و سطوح فعالیت می کنند. از آنجایی که فعالیت شرکت بیش از تجاری بر پایه تحقیقات و تولید انجام می شود در این مورد نیز با تحقیقات انجام شده درصدد هستیم که به فرمولاسیون جدیدی از ضدعفونی کننده دست یابیم که در ایران موجود نیست و یا کمترداریم. این فرمول برپایه نانوذرات است و  صرفا الکلی و مانند ضدعفونی کننده های معمول موجود در بازار نیست.

مدیر عامل شرکت پرسا با بیان اینکه خط تولید نیزدر حال آماده سازی و تجهیز است، تصریح کرد: تلاش می شود تا دوهفته آینده مجوز دریافت و به تولید انبوه برسیم. با توجه به شرایط کنونی فکر نمی کنم مراحل دریافت مجوز نیز طولانی باشد.

وی با اشاره به اینکه تولید این محصول از لحاظ علمی ۱۰۰ درصد است و فعلا فقط در حال جمع آوری منابع علمی هستیم، افزود: با راه اندازی خط تولید این محصول پیش بینی شده که توانایی  تولید حدود ۲ هزار بطری ۵۰۰ میلی لیتری را در ساعت داریم و تمام توان خود را ارائه می دهیم که حداقل بخشی از نیاز استان خودمان را در زمینه محلول ضدعفونی کننده تأمین کنیم.

 


کلیدواژه ها: پرسا | فناور | پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 70 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد