یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز خط تولید مواد ضد عفونی کننده جهت پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا راه اندازی کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۱۴ | 


مدیرعامل شرکت آواژن پویش  مستقر در پارک علم و فناوری البرز گفت: طیفی از مواد تخصصی ضدعفونی کننده ها را طراحی کرده و تولید می کنیم که برای مراکز تحقیقاتی به دلیل ماهیت ویژه فضا ها و فرایندهای کار در حیطه بیولوژی و مولکولی و تحقیقات پزشکی کاربرد دارد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، غلامرضا طاهری پاک مدیرعامل شرکت آواژن پویش مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اعلام این که نام یکی از این محصولات ، محلول ضد عفونی کننده سل پاد است گفت: در سبد محصولات مولکولی خود طیف تخصصی ضدعفونی کننده ها را طراحی کرده و قرار داده بودیم.

وی افزود:  فناوری اصلی ما بر مبنای ضدعفونی کننده های بدون الکل بوده که اثر خشک کنندگی پوست، کم بودن دوام پایداری، تحریک سیستم مخاطی بدن را در فضاهای تحقیقاتی نداشته باشد. در حقیقت ضدعفونی کننده های فاقد الکل دست و سطح، نسل نوین ضدعفونی کننده ها هستند. هر چند در مقایسه الکل سرعت عمل بیشتری دارد اما محصولات ما پایایی تاثیر ، سازگاری با سیستم های زیستی و محدوده ضدعفونی کننده وسیعتر و زیست سازگاری بیشتری دارد.
 طاهری  با اشاره به اینکه زمینه فعالیت ما در زمینه تولید محصولات بیولوژی مولکولی و محصولات سلامت محور  است گفت: تولید دانش فنی محصولات ضد عفونی کننده از محورهایی است که مورد توجه بوده و موفق به تولید محصول شده ایم. 
 غلامرضا طاهری پاک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیرعامل شرکت آواژن پویش مستقر در پارک البرز  خاطرنشان کرد: یکی از زمینه های فعالیت ما توسعه فناوری در حوزه سلامت دیجیتال است و به این حوزه مانند یک حوزه بین رشته ای توجه می کنیم و تلاش می کنیم از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر استفاده کنیم.
وی افزود: زمینه فعالیت ما بین رشته ای است و تلاش می کنیم در بسیاری از فعالیت ها از هوش مصنوعی هم استفاده کنیم.
وی از اشتغال شش نفر در این واحد فناور خبر داد و گفت: با فعال کردن بخش تحقیق و توسعه تلاش می کنیم هم از امکانات پارک علم و فناوری البرز و هم دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تجاری سازی ایده ها استفاده می کنیم.
 

کلیدواژه ها: البرز | آواژن پویش | پارک علم و فناوری |


دفعات مشاهده: 1035 بار   |   دفعات چاپ: 27 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد