از بین 120 تیم شرکت کننده؛ شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز افتخار آفرید

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۲/۴ | 
شرکت دانش بنیان طبیعت دوست نیکان از بین 120 تیم شرکت کننده در یازدهمین جشنواره "کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف VC cup" موفق شد مقام اول را از آن خود نماید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، یازدهمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف (VCCUP11) با حضور  120 تیم شرکت‌کننده پس از 6 ماه رقابت در سه بخش کسب‌وکارهای نوپا (استارت‌آپ)، طرح کسب‌وکار و ایده به کار خود پایان داد و شرکت دانش بنیان طبیعت دوست نیکان در یازدهمین جشنواره "کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف VC cup" موفق شد مقام اول را از آن خود نماید.
 
براساس این گزارش ایده شرکت دانش بنیان طبیعت دوست نیکان با عنوان «ساخت فرومون جنسی حشرات جهت کنترل و مقابله با آفات گیاهی» موفق به کسب رتبه اول گردید.
مدیرعامل شرکت فرآورده های طبیعت دوست نیکان  با اشاره به این موفقیت از تولید فرومون های جلب کننده  آفات در این شرکت خبر داد و اعلام کرد: هر گونه گیاهی یک نوع فرمون آفت مخصوص به خود را دارد و ما در این شرکت موفق شدیم مجوز  9 نوع فرمون جنسی برای مقابله با آفات در گیاهان را از سازمان اصلاح نباتات کشور بگیریم.
وی  با اشاره به اینکه وقتی آفت ها وارد تنه درختان می شوند دیگر امکان مقابله با این آفت ها به آسانی امکانپذیر نیست گفت: تنها راه در این زمینه استتفاده از فرومون های جنسی جلب کننده حشرات است که در هر هکتار به اندازه 15 تا 16 تله کار گذاشته می شود و با عمر مفید حداقل یک ماه می توان به مبارزه آفت ها رفت.
رسول رمضانی با اشاره به اینکه شرکت فرآورده های طبیعت دوست نیکان در زمینه تولید فرومون های جلب کننده حشرات فعالیت می کند و این فعالیت برای اولین بار در کشور است گفت: فرومون ها موادی هستند که به میزان بسیار ناچیز از حشرات به منظور جفت یابی و یا تجمع و سایر اهداف دیگر ترشح می شوند و افراد همان جامعه را مورد تاثیر قرار می دهند.
وی این طرح را مناسب برای درختان گردو عنوان کرد و با اشاره به اینکه برای درختان دیگر از جمله سیب و ... نیز کاربرد آن دنبال می شود  افزود: مدت هاست که در کشورهای پیشرفته از این مواد که به شکل مصنوعی در آزمایشگاهها سنتز می شود جهت کنترل آفات کشاورزی استفاده می گردد.
مدیرعامل شرکت فرآورده های طبیعت دوست نیکان با اشاره به کسب این موفقیت  گفت: این شرکت اولین تولید کننده فرومون ها به صورت تجاری در کشور است و  محصولات آن جهت پیش‌آگاهی، شکار انبوه و اخلال در جفت گیری استفاده می گردد.
وی خاطرنشان نمود: با توجه به اهمیت تولید محصولات ارگانیک و سالم در کشاورزی که روز به روز برجسته تر می گردد و بیماری های ناشی از استفاده بی رویه از سموم کشاورزی انتظار می رود توجه و فروش فرومونها به صورت تجاری در ایران و جهان گسترش بیشتری یابد.
رمضانی گفت: هدف ما از پذیرش در پارک علم و فناوری البرز انجام فعالیت­های پژوهشی ، تجاری ­سازی ،اختراع، بهره ­مندی از مزایای قانونی پارک­، استفاده از نام و برند پارک علم و فناوری البرز و جهاد دانشگاهی، دریافت خدمات و مشاوره­های تخصصی و عمومی و استفاده از منابع موجود در پارک مانند زمین و دفتر است.
گفتنی است این دستاورد به عنوان دستاورد شاخص در پارک علم و فناوری البرز در حوزه کشاورزی مورد توجه کارشناسان بخش کشاورزی و باغی قرار گرفته است.
 

کلیدواژه ها: طبیعت دوست نیکان | پارک علم و فناوری | ​شرکت | دانش بنیان | جشنواره کارآفرینی | البرز |


دفعات مشاهده: 208 بار   |   دفعات چاپ: 31 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد