برنامه ریزی برای آینده سازان کشور و توسعه علمی استان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۱/۱۳ | 

برنامه ریزی برای آینده سازان کشور و توسعه علمی استان

نماینده عالی دولت در استان البرز با تاکید بر ضرورت بهره برداری علمی از فرصت های مغفول مانده استان، گفت: امید است با هم افزایی و تعاملی که با دانشگاه ها صورت گرفته بتوانیم قدم های موثری برای آینده سازان کشور و همچنین توسعه و پیشرفت استان برداریم.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه شورای راهبردی روسای دانشگاه های استان که روز شنبه در محل پردیس کشاورزی برگزار شد، ضمن آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری و تمامی خدمتگزاران نظام، با اشاره به اهداف این نشست، افزود: بهره برداری از ظرفیت های ارزشمند علمی استان در جهت اهداف توسعه ای البرز مورد تاکید است.
وی ادامه داد: بر این اساس انتظار می رود که دانشگاه ها در خصوص اهداف و برنامه های مهم استان بویژه در حوزه های گردشگری و فناوری، راهکار های علمی ارائه دهند.
وی افزود: اقدامات زیرساختی فراوانی در حضور علمی و پژوهشی استان شکل گرفته که دانشگاه های استان باید از این فرصت ها با ارائه راهکار، بهره برداری کنند.
استاندار البرز به امضای تفاهم نامه های راه اندازی کارخانه نوآوری و همچنین اشتغال مهارت محور، راه اندازی صندوق نوآوری و شکوفایی با 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری، رایزنی برای استقلال پارک علم و فناوری استان و امضای تفاهم نامه طی چند روز آینده، اشاره کرد.
وی اضافه کرد: در این سلسله نشست ها درصدد هستیم قدمی برای آینده سازان کشور برداریم چراکه تنها با برگزاری جلسات و سخنرانی، اقدامی صورت نمی گیرد.
شهبازی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: برای برگزاری این انتخابات از فرمانداران خواستم که بهره برداری از نیروی انسانی دانشگاه ها را مورد بهره برداری قرار دهند.
وی با اشاره به ضرورت توسعه گردشگری استان، گفت: راهبردهای لازم در خصوص این امر از سوی رییس جمهور ارائه شده بنابراین ما موظف هستیم از تمامی ظرفیت های استان در این راستا استفاده کنیم.
وی افزود: در حوزه گردشگری البرز استعدادها و توانمندی های فراوانی وجود دارد که باید طی برنامه ریزی دقیق و علمی از آنها در جهت جذب گردشگران و در تعاقب آن رونق اقتصادی در این بخش، استفاده شود.
استاندار البرز با تاکید بر اینکه باید نهضت رونق گردشگری در البرز راه اندازی شود، عنوان کرد: اماکنی همانند محوطه ازبکی در البرز وجود دارد که باید برای پذیرایی از عمومی مردم آماده شوند و موانع آنها برطرف شود.
وی گفت: عمر مسئولیت ها کوتاه است از این رو باید از فرصت های خدمتگزاری در جهت کسب رضایتمندی مردم به نحو مطلوب استفاده کنیم.
شهبازی با بیان اینکه البرز در بسیاری از حوزه ها موفق و سرافراز است، افزود: از روسای دانشگاه های استان انتظار می رود که بعنوان بنیه علمی استان در جهت شکوفایی و توسعه گردشگری و حوزه فناوری البرز، ورود کرده و راهکارهای علمی ارائه دهند.
وی ادامه داد: طبق دستور العمل دولت مبنی بر اختصاص اراضی به توسعه اقامتگاه های گردشگری، حدود 33 زمین آماده تحویل است همچنین معافیت عوارض برای این طرح ها و پیگیری ویژه در خصوص ارائه تسهیلات نیز مقرر شده است.
استاندار البرز گفت: در ادوار مختلف تاریخ انقلاب اسلامی قشر جوان بویژه دانش آموزان و دانشجویان نقش بسزایی داشته اند از این رو باید به این ظرفیت بزرگ اعتماد کنیم چراکه تمامی آنها سربازان نظام و مقام معظم رهبری هستند.
وی افزود: شاید تیپ و ظاهر دانشجویان اکنون با گذشته متفاوت باشد ولی دل تمامی آنها برای سربلندی نظام و میهن اسلامی می تپد.


دفعات مشاهده: 65 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA