پیام خود را بنویسید

حضور پارک علم و فناوری البرز با چند محصول شاخص در اجلاس روسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری کشور

 | تاریخ ارسال: 1401/6/11 | 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، پارک علم و فناوری البرز با چند محصول شاخص از واحدهای فناور خود از شرکت های فناور و دانش بنیان آبادگران در زمینه فنی و مهندسی و شرکت دانش بنیان اکسون در زمینه تجهیزات پزشکی و سلامت  در اجلاس روسای دانشگاه ها، پژوهشکده ها و پارک های علم و فناوری کشور حضور یافت.
در این نشست که با حضور آیت اله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، دکتر محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران و مسئولان آموزش عالی برگزار می شود چالش ها و فرصت های آموزش عالی و نیز ظرفیت ها و فرصت های  پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری برای توسعه زیست بوم علم و فناوری و کارآفرینی بررسی می شود.

افتتاحیه اجلاس روسای دانشگاه ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری با حضور رییس جمهور در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد و در ادامه جلسات نشست اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک های علم و فناوری به مدت سه روز در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار می شود.
در این اجلاس که مهندس مهدی عباسی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز حضور دارد، نمایشگاهی از محصولات فناور و دانش بنیان پارک های علم و فناوری و دستاورد های علم و فناوری مراکز علمی و دانشگاهی به نمایش در آمده است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آمار جالبی اعلام کرد: در بدو پیروزی انقلاب اسلامی، تعداد کل دانشجویان کشور ۱۷۰ هزار نفر بود که معادل تعداد دانشجویان دکتری کشور در حال حاضر است. اکنون حدود ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در حال تحصیل در کشور وجود دارد و ۳۰ درصد کل دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند


دفعات مشاهده: 29 بار   |   دفعات چاپ: 9 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA