پیام خود را بنویسید

ساختارهای فناورانه البرز افزایش یابد

 | تاریخ ارسال: 1401/1/30 | 

 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به شعار سال مبنی بر تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین گفت: زیر ساخت های فناورانه برای اشتغال دانش بنیان باید فراهم شود.
مهندس مهدی عباسی  رئیس پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی روز دوشنبه در نشست کارگروه اشتغال استان البرز افزود: بخشی از این زیرساخت ها در حوزه پارک علم و فناوری در مراکز رشد و نو آوری فراهم می شود.
 وی تاکید کرد: برای تحقق اهداف شعار سال برنامه ریزی جدی باید داشت و دراین زمینه به محور موضوعی زیست بوم باید توجه شود.

عباسی گفت: اکنون ۳۰۹ شرکت دانش بنیان داریم که این ساختارهای فناورانه با توجه به آمار بالای شرکت های دانش بنیان کافی نیست .

وی اضافه کرد: یکی از پیشنهادات مهم دراین زمینه راه اندازی شهرک دانش بنیان است که در مصوبات سفر رئیس جمهور به البرز قرار گرفت .
رئیس پارک علم و فناوری البرز ، راه اندازی حداقل پنج مرکز رشد درشهرهای اقماری و تکمیل فاز ۲ مرکز رشد شهید سلیمانی ازدیگر اقدامات موثری دانست که باید دراین زمینه مدنظر قرارگیرد.
 عباسی بیان داشت: یکی از بهترین اتفاقات اخیر برای ما، تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان بود که با نیروهای خوب به عنوان یکی از ارکان زیست بوم فناوری شکل و در دل پارک قرار گرفت، ارتباط میان پارک و مسئولان استان در تکمیل زیست بوم تاثیر زیادی داشت.

دراین نشست  پیرامون  رویکرد اشتغال استان با توجه به شعار سال،ارایه گزارش  راه اندازی سامانه رصد،ارایه گزارش در خصوص توزیع شهرستانی و دستگاهی تعهد ایجاد۱۲۰ هزار فرصت شغلی در دستگاههای اجرایی وارایه تحلیل در خصوص افزایش ۵۷درصدی مزد سال۱۴۰۱ توسط مدیران دستگاههای اجرایی البرز بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

کلیدواژه ها: alborzstp |

مطالب مشابه


دفعات مشاهده: 259 بار   |   دفعات چاپ: 91 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA