پارک علم و فناوری البرز- اخبار پارک
همکاری پارک‌ علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد برای توسعه تجاری سازی

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/7/21 | 
مهندس مهدی عباسی رییس پارک علم و فناوری البرز و دکتر برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرج با هدف توسعه تجاری سازی و حمایت از شرکت های دانش بنیان رایزنی کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، رییس پارک علم و فناوری البرز در این نشست مشترک با اشاره به مشکلات موجود در پارک خاطرنشان کرد: من به دلیل سابقه حضور در جهاد دانشگاهی، شناخت خوبی از حوزه دانش بنیان و پارک علم و فناوری دارم. استان البرز ، علی رغم تمام ظرفیت ها و پتانسیلی که دارد ، از لحاظ نحوه قرار گیری اجزای اکوسیستم در کنار یکدیگر مشکل دارد. امکان این وجود دارد که بتوان با امکانات زیرساختی و نیروی انسانی پارک البرز بتوان این مشکل را در حداقل زمان حل کرد. 
مهندس مهدی عباسی  افزود: می توانیم با بهره گیری از توانایی های  شرکت های عضو پارک و دانش آموختگان استان این مشکلات را رفع کنیم و نظم خاصی به اکوسیستم کارآفرینی و دانش بنیان پارک بدهیم .
وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی قطعا با ظرفیت هایی که دارد می تواند در زمینه های مختلف علمی و فناوری کمک حال ما باشد. البته توصیه بنده این است که این دانشگاه حوزه خاصی را انتخاب کند و در همان حوزه سرمایه گذاری و فعالیت کند.
مهندس عباسی با اشاره به اینکه هم اکنون جهاد دانشگاهی با وجود دانشگاه علم و فرهنگ مستقیما در حال تربیت و پرورش دانشجویان است گفت: پارک علم و فناوری البرز  هم اکنون هزارنفر نیرو دارد که در مجتمع علمی و فناوری جهاد دانشگاهی و پارک درحال کار هستند. این مجتمع با همکاری با دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی اقدامات خوبی در راستای پیشرفت علمی انجام می دهد. 
وی با اشاره به طرح های در دست اجام گفت: برنامه ما این است که تا سال آینده ، بتوانیم پنج مرکز رشد دیگر به مراکز رشد خود اضافه کنیم و از آن ها بهره برداری کنیم.
رییس دانشگاه آزاد اسلامی نیز در حضور رئیس و مدیران پارک علم و فناوری گفت: دانشگاه آزاد اسلامی البرزیکی از قدیمی ترین دانشگاه ها بین شعبه های دانشگاه آزاد است. در واقع این دانشگاه دومین دانشگاه آزاد است که بعد از دانشگاه آزاد تهران تاسیس شده است. 
دکتر محمد حسن برهانی فر افزود: دانشگاه آزاد شعبه کرج با ۳۲۰۰۰ دانشجو، یکی از بزرگترین دانشگاه های کشور است و بر اساس آماری که به دست ما رسیده، دانشگاه آزاد کشورمان در دنیا رتبه هفتاد و یکم را در بین دانشگاه های دنیا در اختیار دارد. .

 وی گفت:حلقه مفقوده ما برای تولید این محصول ارگان هایی است که بتوانند به ما کمک مالی کرده یا بازار مصرف ما را تامین کنند و یا مارا به بازار متصل کنند . همچنین ما می توانیم در حوزه تولید اتومبیل های برقی و بسیاری از محصولات نوآور دیگر که در جهت حفظ محیط زیست نیز مفیدند فعالیت کنیم و استان البرز را به قطب علم و فناوری کشور بدل کنیم.
گفتنی است برنامه بعدی این دیدار بازدید رئیس دانشگاه آزاد استان البرز و مدیران این مجموعه از پارک علم و فناوری البرز است.
 
نشانی مطلب در وبگاه پارک علم و فناوری البرز:
http://alborzstp.ir/find.php?item=1.212.1742.fa
برگشت به اصل مطلب