پارک علم و فناوری البرز- اخبار پارک
باید شعار «البرز ؛ قطب علم و فناوری» عملی شود /۲۳۰ شرکت دانش‌بنیان در البرز فعالیت می‌کنند

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1399/7/19 | 
باید شعار «البرز ؛ قطب علم و فناوری» عملی شود /۲۳۰ شرکت دانش‌بنیان در البرز فعالیت می‌کنند
 
نماینده مردم کرج، فردیس و اشتهارد روز گذشته در بازدید از پارک علم و فناوری البرز گفت: این‌که استان البرز قطب علم و فناوری کشور است نباید فقط در سطح یک شعار باقی بماند بلکه باید عامل تحرک و پیشرفت جامعه علمی استان شود.
علیرضا عباسی تصریح کرد: هم‌افزایی دولت و گروه‌های پژوهشی کشور باعث می‌شود که بتوانیم از تمام ظرفیت‌های استان البرز در حوزه دانش‌بنیان بهره ببریم تا در نهایت این گونه علوم منجر به تولید ثروت و ارزش افزوده برای کشور شوند. استان البرز از نظر وسعت جغرافیایی، نیم درصد از نقشه کشور را تشکیل داده اما از جهت تولیدات کشاورزی، ۳ الی ۴ درصد از کل محصولات کشور در این منطقه تولید می‌شود که نشان از ظرفیت دانش بنیانی استان البرز دارد.
عباسی همچنین با اشاره به اهمیت نقش جوانان در اداره کشور، افزود: تفکر جوان باید محترم شمرده شود. وقتی جوانان ما در هشت سال دفاع مقدس توانستند روبه‌روی دشمن بایستند، حالا هم باید در زمینه‌های دیگر به آنان اعتماد شود و کار را به آنان سپرد. تفکر جوان در اقتصاد هم جوابگو است و اگر جوانان به این حوزه ورود کنند، می‌توانیم از تگناهای فعلی خارج شویم.
۲۳۰ شرکت دانش‌بنیان در البرز فعالیت می‌کنند
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به این‌که بالغ بر ۲۳۰ شرکت دانش‌بنیان در البرز فعالیت می‌کنند، گفت: پیشرفت پارک علم و فناوری البرز در مدت کوتاه بیانگر ظرفیت بالای جامعه علمی و پژوهشی این منطقه است. باید از تمام توان خود استفاده کنیم تا از این نعمت بهره کافی را ببریم.
مهدی عباسی در ادامه با تاکید بر لزوم حمایت بیشتر از پارک‌ علم و فناوری البرز، گفت: پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شرکت‌های دانش‌بنیان مستلزم حمایت مادی و معنوی از سوی دولت و همچنین بخش خصوصی هستند تا بتواند به شکوفایی و پیشرفت برسند. حضور بخش خصوصی در این حوزه نیز زمینه‌ساز رشد خواهد بود و پیشرفت صنعت دانش‌بنیان را در پی خواهد داشت.
 
نشانی مطلب در وبگاه پارک علم و فناوری البرز:
http://alborzstp.ir/find.php?item=1.212.1739.fa
برگشت به اصل مطلب