پارک علم و فناوری البرز- اخبار پارک
لزوم بهره‌گیری از فرصت تحریم برای شکوفایی و پیشرفت کشور

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/11/15 | 

لزوم بهره‌گیری از فرصت تحریم برای شکوفایی و پیشرفت کشور

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در آیین نکوداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد، با تاکید بر حمایت مسئولان استانی از ظرفیت‌های داخلی، تصریح کرد: باید از فرصت تحریم برای شکوفایی و پیشرفت استفاده کرد.
لزوم بهره‌گیری از فرصت تحریم برای شکوفایی و پیشرفت کشور

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از  اداره کل روابط عمومی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری،  دکتر غلامی، در این آیین با تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد شهدا، اظهار داشت: اتحاد و حضور کم نظیر مردم را در آیین گرامیداشت شهید سردار سلیمانی شاهد بودیم که تلاش برای استقرار استقلال را به نمایش گذاشت.
وی با بیان اینکه باید این ظرفیت‌ها را پاسداشت، افزود: در شرایطی وارد چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب شدیم که با سختی‌هایی روبه‌رو هستیم و باید با برنامه‌ریزی شرایط خوبی را برای کشور فراهم نماییم.
دکتر غلامی با بیان اینکه باید ظرفیت‌ها را برای مردم بیان کرد و دانست که در زمینه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و علمی حرف‌هایی برای گفتن داریم، تصریح کرد: اگر شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی نبود ایران می‌توانست نمونه یک کشور ایده‌آل برای مردم دنیا باشد.
وی بیان کرد: در ابتدای انقلاب، مراکز آموزش عالی ما محدود بود اما در کمتر از ۲۰ سال موفق شدیم همه نیازهای دانشگاه‌های جوان را برآورده کرده و در رشته‌های گوناگون نیرو تربیت کرده و پابه‌پای دنیا پیش رویم و آنچه اکنون داریم حاصل انقلاب است.
وی عنوان کرد: در گذشته، در حوزه صنایع نظامی، پزشکی و غیره به کشورهای دیگر وابسته بودیم اما اکنون ظرفیت‌های ما بیش از کشش جذب است و فعالیت‌های فراسرزمینی می‌توانند به استفاده بهینه از امکانات کمک کند‌.
وزیر علوم با بیان اینکه هم‌اکنون در بین کشورهای دنیا رتبه شانزدهم را دارا هستیم، گفت: در دنیا حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و این نشان می‌دهد که نظام اسلامی همسو با پیشرفت علم است.
دکتر غلامی اظهار کرد: نقدهایی درخصوص عدم اشتغال نیروهای دانشگاهی مطرح می‌شود که همواره مورد توجه است و با ایجاد مراکز رشد و پارک علم و فناوری تلاش می‌کنیم این مشکلات را مرتفع کنیم.
وی با اشاره به فعالیت ۵هزار شرکت دانش‌بنیان در سطح کشور، ادامه داد: تعداد زیادی از دانشجویان در یک اشتغال پایدار در این مراکز گرد هم آمده‌اند و تولید علم مورد نیاز و کاربردی کردن آن‌ها در حال انجام است.
دکتر غلامی تاکید کرد: تلاش ما در وزارت علوم حمایت از دانشگاه‌ها و ظرفیت‌های محلی و منطقه‌ای است و ساماندهی آموزش عالی کشور در حال انجام است. تعداد زیاد مراکز عالی در کشور شکل گرفته و اکنون با محدود شدن تعداد داوطلبان دانشگاه و توجه به کیفی‌سازی خدمات باید آن‌ها را ساماندهی کرد که نیازمند همراهی مسئولان هستیم.
وزیر علوم با بیان اینکه واحدهای وابسته به دستگاه‌های دولتی باید تعطیل شوند و از دانشگاه فنی و حرفه‌ای حمایت خواهد شد، گفت: شبکه علمی بین دانشگاه‌های دولتی ایجاد شده و براساس آن اجازه رشد و توسعه داده خواهد شد.

نشانی مطلب در وبگاه پارک علم و فناوری البرز:
http://alborzstp.ir/find.php?item=1.212.1514.fa
برگشت به اصل مطلب