• بازدید اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از پارک علم و فناوری البرز
 • انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همکاری پارک علم و فناوری البرز با فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ و دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد
 • تفاهم نامه همکاری پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی البرز در نمایشگاه هفته پژوهش
 • پارک علم و فناوری البرز محور توسعه فناوری و تجاری سازی در استان البرز
 • شریح فعالیت ها، توانمندی ها و دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز در گردهمایی روسا، مدیران و دبیران پارک‌ها، مراکز رشد جهاد دانشگاهی


تفاهم نامه تاسیس، راه اندازی و راهبری "مرکز رشد مشترک واحدهای فناور شهرستان ساوجبلاغ" با تلاش و مشارکت سه مجموعه علمی و اجرایی در اختتامیه ششمین جشنواره و نمایشگاه  دستاورد های پژوهشی و فناوری و فن بازار استان منعقد شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ،این تفاهم نامه بین پارک علم و فناوری البرز به نمایندگی آقای ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز، فرمانداری ساوجبلاغ به نمایندگی آقای پالیز گیر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد هشتگرد به نمایندگی آقای جهانیان منعقد شد.
این تفاهم نامه به منظور ایجاد بستری مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان به عنوان زیر ساخت اصلی اقتصاد مقاومتی و در اجرای سیاست های کلی علم و فناوری ابلاغی توسط مقام معظم رهبری مبنی بر "حمایت از تاسیس و توسعه شهرک ها و پارک های علم و فناوری"و اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت دهی سرمایه های اجتماعی به  سوی کسب و کار های دانش بنیان  انجام شد.
بر اساس این گزارش این تفاهم نامه می تواند موجب  گسترش زیر ساخت های توسعه فناوری و حمایت از فعالیت های دانش بنیان و توسعه ساختارها و زیر بناهای لازم برای رشد فعالیت های دانایی محور شود .

براساس این گزارش، کمک به افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصادی متکی بر فناوری و نو آوری، حمایت از تکمیل فرآیند تبدیل ایده به محصول و تسریع در روند انتقال دانش فنی و فناوری و حمایت از ایجاد و توسعه واحدهای فناور در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان ،ایجاد زمینه جذب کار آفرینان و اشتغال دانش آموختگان  و ... از اهداف این تفاهم‌نامه بود.


اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با هدف آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت ها و توانمندی های فنی و تخصصی فناوران پارک روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، در این بازدید مدیران پارک به معرفی پارک و دستاوردهای آن پرداختند  و نقش پارک های علم و فناوری را توسعه اقتصاد کشور تشریح کردند.
مدیران پارک ضمن معرفی ظرفیت ها، فرصت ها و توانمندی های شرکتها و هسته های فناور و دانش بنیان پارک ، به نقش و جایگاه این مجموعه در اکوسیستم علم و فناوری پرداختند.
بر اساس این گزارش، بازدیدکنندگان از نمایشگاه دایمی محصولات و دستاوردهای فناورانه شرکتهای عضو پارک و نیز تعدادی از شرکتهای مستقر در پارک استقبال کردند.


امضا تفاهم نامه مشترک  پارک علم و فناوری البرز با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان

این تفاهم نامه با هدف و به منظور هم افزایی و همکاری های بیشتر در جهت تبادل اطلاعات و امکانات و استفاده از ظرفیت و توانمندی های علمی و پژوهشی  پارک علم و فناوری و دانشگاه به امضای دکتر ربانی و دکتر کریم رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز. صبح روز دوشنبه ۱۸ آذرماه رییس دانشگاه علوم پزشکی البرز از نمایشگاه دستاورد های پژوهشی استان در دانشگاه آزاد اسلامی کرج بازدید کرد. 
در حاشیه این بازدید ضمن امضای تفاهم نامه مشترک  پارک علم و فناوری و دانشگاخ ، تفاهم نامه مشترکی نیز فی مابین مراکز رشد این دو مجموعه امضا  در اتاق معاملات فن بازار نمایشگاه برگزار شد.
دکترحسین کریم رییس دانشگاه  در حاشیه بازدید از غرفه دانشگاه در نمایشگاه دستاورد های پژوهشی استان گفت :رویکرد برگزاری جشنواره های پژوهشی باید به گونه ای باشد که از مقاله محوری به سمت تولید و فناوری گام بردارد 
دکتر کریم خاطر نشان کرد خوشبختانه در هفته پژوهش با همت و همکاری همه عزیزان خصوصا پارک علم و فناوری و سایر دانشگاه ها نمایشگاه بسیار خوبی برگزار شده و وقتی وارد نمایشگاه میشویم تغییر روندی را می بینیم که از مقاله محوری به سمت فناوری و تولیدات، پیشرفت کرده است و این روند بسیار ارزشمند میباشد . 
گفتنی است با حضور مدیران و کارشناسان دومجموعه دو قرارداد مربوط به شرکتهای عضو پارک با حمایت و تلاش مدیران پارک علم و فناوری با ارزش بیش از ۱۰ میلیارد ریال نیز به امضا رسید.

خبر در حال تکمیل است ..دکتر شهبازی در بازدید از غرفه شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز در ششمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان البرز با اشاره به جایگاه مهم پارک علم و فناوری البرز استان و کشور خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز ماموریت خود را در توسعه فناوری به خوبی انجام می دهد و در زمینه توسعه فناوری و برنامه ریزی برای توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور موفق و بالنده است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، ایشان در این بازدید که باحضور دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت تاکید کرد:  دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و تیم ایشان در حوزه ایجاد زیرساخت های فناوری استان نقش بسیار مهم و مثبتی را ایفا کرده اند و برنامه ریزی های درستی داشته اند.
استاندار البرز با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان توسط پارک علم و فناوری استان البرز یادآور شدن: پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی مجاور آن فضای بسیار مناسبی برای توسعه فناوری  و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور است و آینده این استان را با توجه به برنامه ریزی موفق این پارک بسیار مثبت و بالنده است.
دکتر ربانی هم در این بازدید بخشی از دستاوردهای پارک علم و فناوری البرز را در حوزه دانش بنیان برای دکتر شهبازی استاندار و هیات همراه تشریح نمود.


با حضور دکتر شهبازی استاندار البرز و دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز ششمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری در کرج افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، "ششمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان البرز" و "پنجاهمین نمایشگاه دستاوردهای هسته ای صنعت هسته ای" با  شعار هفته پژوهش سال ۹۸ «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید» در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می شود.
این نمایشگاه با مشارکت موثر موثر پارک علم و فناوری البرز و شرکت های دانش بنیان و فناور این پارک برگزار می شود.
پارک علم و فناوری البرز به عنوان یکی از پارک های فعال و تاثیرگذار استانی، بیش از 170 هسته، واحد و شرکت های فناور و دانش بنیان را مورد حمایت و پذیرش قرار داده و یکی از ماموریت های آن حمایت از این شرکت ها و مراکز رشد برای حضور در نمایشگاه ها ، جشنواره ها  با هدف معرفی محصولات و تجاری سازی ایده ها و دستاوردها و ارائه خدمات توانمندسازی و تحقق سایر ماموریت های خود  ، در راستای توسعه ارزش آفرینی است.
بر اساس این گزارش،  حدود180 غرفه در این نمایشگاه و جشنواره برپا می شود که حدود 90 غرفه در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناور که اغلب از سوی پارک علم و فناوری البرز و مراکز رشد فناوری مستقر در استان  حضور می یابند خواهد بود و حدود 90 غرفه به نهادهای دولتی مثل دانشگاه ها شامل  خوارزمی و پیام نور، آزاد و دیگر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی بوده اختصاص می یابد.
مهم ترین هدف این نمایشگاه، ایجاد شرایطی برای انعقاد قرارداد میان سرمایه گذاران و صاحبان صنایع است و برای برپایی این تعداد غرفه حدود 3500 متر فضای سرپوشیده در نظر گرفته شده تا کلیه محصولات فناورانه و کارآفرینانه به نمایش گذاشته شود.
در ششمین جشنواره پژوهش و فناوری، کلیه نهادهای دولتی، سازمان ها و ارگان های مربوط و هر آنچه با بحث پژوهش در استان البرز مرتبط باشد اعم از دولتی و غیر دولتی، شرکت می کنند. از فناوران برتر استان؛ در اختتامیه این نمایشگاه تقدیر به عمل خواهد آمد.
در همین راستا با هدف تعامل، توسعه و هم افزایی بیشتر پنجاهمین نمایشگاه دستاوردهای هسته ای از 16 تا 19 آبان، همزمان با ششمین نمایشگاه و  جشنواره پژوهش و فناوری استان البرز برگزار می شود.
در نمایشگاه دستاوردهای هسته ای کلیه نهادهای دولتی و خصوصی حضور دارند و محصولاتی که در این نمایشگاه ارائه می شود مربوط خود سازمان انرژی اتمی است.


مدیر اداره توسعه نوآوری و کارآفرینی و خدمات آموزشی پارک علم و فناوری البرز تشریح کرد؛
ارائه ی خدمات مشاوره عمومی و تخصصی در زیست بوم پارک علم و فناوری البرز

مدیر اداره توسعه نوآوری و کارآفرینی و خدمات آموزشی پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ضرورت ارائه ی خدمات مشاوره و توانمندسازی ، از  ارائه بیش از 3۰۰۰ نفر- ساعت خدمات مشاوره عمومی و تخصصی توسط بازیگران مختلف زیست بوم پارک علم و فناوری البرز به شرکت ها و واحدهای فناور خبر داد و گفت: خدمات توانمندسازی یکی از ماموریت های مهم در پارک های علم و فناوری است که  از مهمترین مولفه های آن می توان به خدمات مشاوره اشاره نمود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر رضا مومنی با اشاره به ارائه خدمات مشاوره تخصصی و عمومی در پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: این خدمات به صورت حضوری و غیر حضوری توسط بازیگران مختلف زیست بوم فناوری و کارآفرینی استان البرز با تقسیم بندی در دو سطح اعضای ستادی و همچنین بهره گیری از دانش صریح وضمنی واحدها، شرکت ها و هسته های فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز، ارائه می شود.
مدیر خدمات مشاوره و توانمندسازی پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه در سال 1397 بیش از 1900 نفر  ساعت خدمات مشاوره تخصصی و عمومی به افراد حقیقی وحقوقی مختلف با محوریت  پارک علم و فناوری البرز ارائه شده است تصریح کرد: در شش ماه اول سال 1398 نیز حداقل 1350 نفر ساعت خدمات مشاوره عمومی و تخصصی در این زیست بوم فناورانه و کارآفرینانه به  متقاضیان وجوامع هدف  مختلف، ارائه شده است.
وی برگزاری هدفمند و برنامه ریزی شده نشست های تخصصی در پارک علم و فناوری البرز برای شرکت ها و واحدهای فناور را در راستای ارائه خدمات توانمند سازی ومشاوره ای، یکی از موضوعات ارزشمند و مورد تاکید دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز برشمرد و یادآور شد: با حضور ریاست پارک علم وفناوری البرز وتاکیدات و هدایت مستقیم  ایشان وهمچنین هماهنگی های صورت پذیرفته توسط مدیر واحد روابط عمومی پارک البرز مهندس مهدوی وهمکاران محترم، سلسله نشست های تخصصی شرکت ها و هسته های فناورپارک علم و فناوری البرز با حضور برخی نمایندگان محترم مراکز پژوهشی و تخصصی مستقر در مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی البرز در راستای شبکه سازی،توسعه ی ارتباطات، اشتراک وبکارگیری قابلیت های مختلف، هم آفرینی وهم افزایی و در مجموع  توسعه زیست بوم ارزش آفرینی بین شرکت ها و هسته های فناور مستقر در پارک برگزار گردیده است که اولین نشست آن با محوریت و موضوع ظرفیت ها وپتانسیل ها در حوزه ی صنایع شیمیایی بود و در آینده نزدیک با محوریت حوزه برق والکترونیک برگزار خواهد گردید.
ایشان با اشاره به اینکه هدف ما از ارائه این خدمات توانمندسازی و مشاوره ای، بسترسازی وتسهیلگری در راستای توسعه زیست بوم کارآفرینی و توسعه نوآوری و در نهایت توسعه اشتغال دانشی است خاطرنشان کرد: آشنایی با مهارت های مدیریتی ، فنی و ارتباطی شامل مهارت های برنامه ریزی ، سازماندهی ، منابع انسانی،تیمی و مشارکتی، مالی ، بازاریابی ، فناوری ، ارتباطی ،مذاکرات تجاری ،  مدل سازی ، تجاری سازی و  چگونگی فرایند توسعه کسب و کار وسایر موارد مرتبط، از جمله حوزه هایی می باشند که بنابر مقدورات منابع و مقتضیات مربوطه، توسط بازیگران مذکور در زیست بوم پارک علم و فناوری البرز  به  هسته ها وشرکتهای فناور ،شرکتهای دانش بنیان واستارتاپها برنامه ریزی می گردد.
لازم به ذکر است پارک علم و فناوری البرز به عنوان یکی از پارک های فعال و تاثیرگذار استانی، از سال ۹۳ تا کنون با رشد فزاینده ای ، بیش از 170 هسته، واحد و شرکت های فناور ودانش بنیان را مورد حمایت قرار داده و یکی از ماموریت های آن ارائه خدمات توانمند سازی ومشاوره حضوری و غیر حضوری به بازیگران کلیدی مذکور و همچنین بنابر مقتضیات، حضور فعال درنشست ها و جلسات  بخش های خصوصی و دولتی استانی وملی در چارچوب ارتقای تعاملات دانشی وفناورانه و افزایش بهره وری فعالیت های مرتبط با ارائه خدمات توانمندسازی و تحقق سایر ماموریت های خود  ، در راستای توسعه ارزش آفرینی است.

 


با همکاری و مشارکت پارک علم و فناوری البرز؛ 
 مرکز رشد فناوری در موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر راه اندازی می شود

نشست مشترک  دکتر ربانی  رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر نجفیان رییس موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر روز سه شنبه 13 آبان ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،با توجه به ظرفیت های بی نظیر استان البرز در حوزه کشاورزی و با توجه به ظرفیت های کم نظیر استان البرز در توسعه شرکت های دانش بنیان در نشستی که در محل موسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر با حضور دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر نجفیان رییس موسسه برگزار شد، دو طرف بر ایجاد ساختار فناوری مشترک (راه انذدازی مرکز رشد نوآوری و فناوری در حوزه کشاوری و توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه باغی و کشاوری) توافق کردند.
براساس این گزارش با توجه به ظرفیت های ویژه پارک علم و فناوری البرز در توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور و همچنین اهداف و وظایف بخش های تحقیقاتی مؤسسه تحقیقات اصلاح و تهیه نهال و بذر در جمع آوری، حفاظت و توسعۀ ظرفیت بهره برداری از ذخایر ژنتیک گیاهی، بررسی های به نژادی، به زراعی و تکنولوژیکی دربارۀ محصولات مهم زراعی و باغی برای اقلیم های مختلف کشور، تهیه و ارایه دانش فنی مربوطه، تولید هسته های اولیۀ مورد نیاز بذر و نهال و ارائۀ مشاوره های فنی و تحقیقاتی برای تعیین سیاست ها، خط مشی و نظارت بر کار تولیدکنندگان بذر و نهال کشور می توان امیدوار بود این همکاری ها به نتایج مثبت، تاثیرگذار و قابل توجهی منجر گردد.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز به عنوان یک نهاد موفق و تاثیرگذار در راستای توسعه، حمایت و ترویج هسته ها و شرکت های دانش بنیان و فناور در استان البرز نقش کلیدی دارد.


 
 

اخبار پارک علم و فناوری البرز


انعقاد تفاهم نامه سه جانبه همکاری پارک علم و فناوری البرز با فرمانداری شهرستان ساوجبلاغ و دانشگاه آزاد اسلامی هشتگرد
تفاهم نامه تاسیس، راه اندازی و راهبری "مرکز رشد مشترک واحدهای فناور شهرستان ساوجبلاغ" با تلاش و مشارکت سه مجموعه علمی و اجرایی در اختتامیه ششمین جشنواره و نمایشگاه  دستاورد های پژوهشی و فناوری و فن بازار استان منعقد شد.


  > ادامه


بازدید اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت عمران شهر جدید هشتگرد از پارک علم و فناوری البرز
اعضای هیات مدیره و مدیران شرکت عمران شهر جدید هشتگرد با هدف آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت ها و توانمندی های فنی و تخصصی فناوران پارک روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.

  > ادامه


امضا تفاهم نامه مشترک  پارک علم و فناوری البرز با دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان

این تفاهم نامه با هدف و به منظور هم افزایی و همکاری های بیشتر در جهت تبادل اطلاعات و امکانات و استفاده از ظرفیت و توانمندی های علمی و پژوهشی  پارک علم و فناوری و دانشگاه به امضای دکتر ربانی و دکتر کریم رسید. > ادامه


دکتر شهبازی در بازدید از غرفه پارک علم و فناوری البرز:
پارک علم و فناوری البرز در انجام ماموریت خود موفق و بالنده است
دکتر شهبازی در بازدید از غرفه شرکت های دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز در ششمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان البرز با اشاره به جایگاه مهم پارک علم و فناوری البرز استان و کشور خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز ماموریت خود را در توسعه فناوری به خوبی انجام می دهد و در زمینه توسعه فناوری و برنامه ریزی برای توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور موفق و بالنده است.
> ادامه


با حضور استاندار البرز و مسئولان علم و فناوری استان  ؛   
ششمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان البرز گشایش یافت

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، "ششمین جشنواره و نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان البرز" و "پنجاهمین نمایشگاه دستاوردهای هسته ای صنعت هسته ای" با  شعار هفته پژوهش سال ۹۸ «پژوهش اثربخش، فناوری ارزش‌آفرین و رونق تولید» در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج برگزار می شود.
> ادامه


 

رویدادها

چند رسانه ای و تصاویر

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 995 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 7 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 2268580 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 2591 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb