شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز رتبه اول مسابقه کسب و کار برنامه"میدون" شبکه سه صدا و سیما را کسب کرد

شرکت دانش بنیان "تجهیز طب الکترونیک آکسون" با فعالیت در زمینه تجهیزات پزشکی و تولید کننده تجهیزات فیزیوتراپی رتبه اول رقابت نفسگیر برنامه  "میدان" شبکه سوم سیما را کسب کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس فدوی جهرمی و تیم دانش محور شرکت اکسون که در برنامه "میدون "شبکه سوم صدا و سیمای جمهوری اسلامی با موضوع مسابقه کسب و کار در حوزه دانش بنیان شرکت کرده بود موفق شد نظر هیات منصفه را که با حضور افراد شاخصی چون پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مشاور این معاونت، روز پنجشنبه  16آبان ماه برگزار شد، بیشترین امتیاز را کسب و نهایتا برنده این مسابقه باشد.
مهندس فدوی جهرمی مدیرعامل شرکت دانش بنیان اکسون عضو پارک علم و فناوری البرز در این برنامه با اشاره به اینکه کسب و کار خود را با دانش، انگیزه و توان از یک فضای مختصر شروع کرده است گفت: تجهیزات پزشکی Exon یک شرکت دانش بنیان است که از تیمی از متخصصین در زمینه الکترونیک ، مهندسی پزشکی ، مکانیک ، طراحی صنعتی ، MBA ، فیزیوتراپی و گروه مشاوره پزشکی تشکیل شده است که تجهیزات و دستگاههایی را در زمینه های آرایشی (پلاسمایی ، کربوکسیتراپی ، RF) ، فیزیوتراپی (Tecar ، موج شوک ، لیزر پرقدرت) و سایر پروژه های تحقیقاتی (Hifo Nom Tumor Cancer Therapy) تولید می کند.
وی با اشاره به اینکه ما از همان ابتدا، دنبال هدفی والا بودیم گفت: تجربه ما در زمینه طراحی و ساخت این امکان را به ما داده است تا تجهیزات و دستگاههای باکیفیت و قیمت پایین تری نسبت به رقبا تولید کنیم و در حال حاضر محصولات ما نه تنها در بازار ایران و کشورهای منطقه بلکه محصولات ما در بازار کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه هم عرضه و به فروش می رسد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اکسون با اشاره به اینکه دانش، انگیزه  نیروی درونی در توجه ما به کسب و کار و ورود به کارآفرینی موثر بوده است گفت: خوشحال هستیم که توانستیم در عرصه کسب و کار دانش بنیان موفق شویم و در این مسابقه ارزشمند و پربیننده رسانه ملی حرف برای گفتن داشته باشیم و رتبه برتر را از هیات منصفه کسب کنیم.
این دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف در ادامه با اشاره به ظرفیت های خوب پارک ها و مراکز رشد برای توسعه ایده های کسب و کار و تجاری سازی آن ها از مسسئولان و مدیران  پارک های علم و فناوری البرز برای حمایت های مختلف فنی، تخصصی و مشاوره ای سپاسگزاری کرد.
مسابقه تلویزیونی «میدون» یک رقابت تلویزیونی استعدادیابیِ شغلی است که با هدف مشاوره و حمایت از کسب‌ و کارهای برتر نوپا، طراحی شده و با حضور ۵ داور متخصص و فعال در حوزه کسب و کار نوین پخش می شود. 
 


نشست  مشترک مدیران پارک علم و فناوری البرز با شرکت های فناور  و دانش بنیان عضو


نشست مشترک دکتر عطاء اله ربانی رئیس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری البرز با هدف توسعه هم افزایی و بهبود همکاری فی مابین واحدهای فناور و بهبود شبکه(Networking)  بین شرکت ها و فناوران عضو  پارک روزیکشنبه 19 آبان ماه برگزار شد.


خبر در حال تکمیل است...


بازدید  معاون وزیر صنعت - معدن و تجارت و رییس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
از پارک علم و فناوری البرز

دکتر محمد باقر عالی معاون وزیر صنعت - معدن و تجارت و رییس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مدیران ارشد این سازمان با همراهی دکتر  طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر  ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز  از پارک علم و فناوری البرز روز یکشنبه 19 آبان ماه بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر محمدباقر عالی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات‌عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)، صبح روز یکشنبه 19 آبان‌ماه در بازدید از مجموعه پارک علم و فناوری البرز، بیان کرد: جهاددانشگاهی یکی از محصولات انقلاب است؛ همان‌طور که ما کارهای جهادی در سایر زمینه‌ها داشتیم و داریم، در حوزه‌ی علم و فناوری هم این هویت در کشور ایجاد شده است و در این نهاد هم کارهای جهادی پیگیری و انجام می‌شود.
وی ادامه داد: کارهای جهادی، کارهایی هستند که معطوف به هدف، سریع، بدون توقع یا کم‌توقع و در راستای اهداف انقلاب است.
دکتر عالی با توجه به بازدید امروز خود، اظهار کرد: با گوشه‌ای از توانمندی‌های اقصی نقاط کشور در جهاددانشگاهی که در این  مجتمع انباشته‌شده، آشنا شدیم؛ البته این آشنایی نسبی وجود داشت. به‌هرحال مدت‌هاست در صنعت با این توانمندی‌ها آشنا بوده‌ایم، منتها برخی از دیگر توانمندی‌ها را توجه نداشتیم و امروز آن را دیدیم.
رییس هیات عامل ایدرو گفت: امروز جهاددانشگاهی هم در تولید دانش مرتبط با نیازهای کشور و هم در مرز تکنولوژی بسیار خوب فعالیت می‌کند.
دکتر عالی با تاکید بر اینکه توانمندی‌های کشور و نظام باید با یک‌دیگر هم‎افزا شود، اعلام کرد: همان‌طور که همکاری بین ایدرو و جهاددانشگاهی از سال‌های قبل وجود داشته و هم‌اکنون نیز وجود دارد، این هم‌افزایی بین دو نهاد، هم بسیار ضروری و هم محسوس است.
وی ادامه داد: به دلیل عمق و سابقه‌ی فعالیت جهاددانشگاهی در بسیاری از زمینه‌ها برای این‌که بتواند مساله‌ی کشور را با تکنولوژی‌هایی که تولید کرده، حل بکند، نیاز به همکاری سازمان‌های توسعه‌ای مثل ایدرو در این بخش وجود دارد.
دکتر عالی افزود: در اینجا فناوری‌هایی را دیدم که سایر سازمان‌های توسعه‌ای دیگر هم می‌توانند به‌عنوان همکار جهاددانشگاهی مدنظر قرار بگیرند و از توانمندی‌های این نهاد در حل مسایل کشور استفاده کنند.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر زمان شروع همکاری‌های اجرایی با جهاددانشگاهی گفت: این همکاری تابع زمان نیست و بسیار پویا و جاری است؛ هم‌اکنون با جهاددانشگاهی در حال همکاری هستیم و پروژه‌ی همکاری با شهر کاوش سازمان ایدرو که منتظر مرحله‌ی آخر است، در حال شکل‌گیری است.

آمادگی برای سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو

دکتر حمیدرضا طیبی رییس جهاددانشگاهی نیز در این بازدید با بیان اینکه در این بازدید سعی کردیم بخشی از دستاوردهای فناورانه جهاددانشگاهی را معرفی کنیم، گفت: نگاه ما در پژوهش و فناوری این است که حتما تبدیل به محصول یا خدمات شود و مشکلی در زمینه‌ی تولید فناوری یا انتقال آن به داخل کشور نداریم.
وی گفت: از ایدرو به‌عنوان یک سازمان توسعه‌ای توقع داریم که از تولید فناوری و توسعه آن حمایت کند، البته تاکنون از این حمایت بهره‌مند بوده‌ایم و هم‌اکنون هم تقاضا داریم در شکل‌هایی که ایدرو صلاح می‌داند، این همکاری‌ها را در شکل توسعه‌ی صنعتی و فناوری ادامه دهیم.
دکتر طیبی با بیان این‌که علاقه‌مند هستیم که مجموعه‌هایی مثل زیمنس یا مشابه آن را در ایران پایه‌گذاری کنیم، خاطرنشان کرد: یکی از مسوولیت‌های ایدرو به‌عنوان یک سازمان توسعه‎ای حاکمیتی این است که می‌تواند پایه‌گذار چنین مجموعه‌هایی باشد و مجموعه‌ای مثل جهاددانشگاهی هم در این زمینه می‌تواند در بخش فناورانه به ایدرو کمک کند.
وی بخشی از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف را برشمرد و گفت: جهاددانشگاهی در فناوری‌های نوین به‌عنوان نمونه در حوزه بیماری‌های سرطان کارهای خوبی کرده‌ است؛ ما در بخش سرطان پستان یک پژوهشکده تحقیقاتی و یک مرکز درمانی داریم.
رییس جهاددانشگاهی افزود: با توجه به این‌که متاسفانه روزبه‌روز هم بر تعداد این بیماران افزوده می‌شود ما در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌ایم تا فعالیت‌های تحقیقاتی هم برای پیشگیری از توسعه سرطان و هم برای درمان آن انجام شود. همچنین در بحث اسانس و عصاره که ارزش‌افزوده بسیار بالایی دارد، فعالیت داریم.
وی با اشاره به متولی بودن سازمان ایدرو در صنعت خودروسازی، ادامه داد: در بحث خودرو و کار بر روی کاتالیست آن، به‌شدت علاقه به سرمایه‌گذاری مشترک داریم؛ هم‌چنین در مساله‌ی ای.سی.یو به‌ویژه در طراحی ماشین‌های جدید نیز این علاقه‌مندی وجود دارد.


برگزاری کارگاه آموزشی "پدافند زیستی" در پارک علم و فناوری البرز


با تلاش پارک علم و فناوری البرز کارگاه آموزشی "پدافند زیستی" روز سه شنبه 14 آبانماه در محل ساختمان  سبز پژوهشکده مواد و انرژی استان البرز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، هدف از برگزاری این کارگاه ایمن سازی منابع و زیر ساخت ضروری استان در موارد اضطراری و آمادگی هرچه بیشتر کارکنان در مقابل هرگونه تهدیدات دشمنان بویژه تهدیدات نرم است.
شرکت کنندگان در این کارگاه با مباحثی همچون تهدیدات زیستی و انواع آن، حوزه های تهدیدات زیستی، جنگ و تروریسم زیستی، مرزبانی زیستی، آگروتروریسم و تهدیدات زیستی نوین، و سایر موضوعات مهم در این حوزه  آشنا شدند .
مدرس کارگاه آموزشی پدافند زیستی که با حضور مدیران و کارشناسان شرکت ها و پژوهشکده ها و کارکنان بخش های مختلف استان برگزار شد، مهندس علیزاده از سازمان پدافند غیرعامل بود.
گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در زمینه ارائه آموزش های مهارتی، توانمندسازی و تخصصی و مشاوره ای در استان البرز پیشتار است.
به دلیل توجه به محیط زیست و استفاده بهینه از پسماندها؛
شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز در "حوزه استاندارد و کنترل کیفیت " برتر کشوری شد  

شرکت دانش بنیان آپتوس ایران عضو پارک علم و فناوری البرز با استفاده از مشاوره های فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز، بهره برداری از فناوری نانو و توجه به محیط زیست و استفاده بهینه از پسماندهای شهری در تولید بتن  از سوی سازمان استاندارد ایران به عنوان برتر از سوی سازمان استاندارد دست یافت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر سعید بزرگمهر با اعلام این خبر گفت: شرکت دانش بنیان آپتوس ایران عضو پارک علم و فناوری البرز با استفاده از مشاوره های فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز نه تنها توانسته رتبه دانش بنیان را از معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری کسب کند بلکه توانسته در زمینه تولید محصولات بتنی حاوی نانو سیلیس فرآوری شده و توجه به استفاده از پسماندهای شهری و حفاظت از محیط زیست به موفقیت های بسیار بزرگی در سطح ملی و بین المللی دست یابد که انتخاب مدیرنمونه کنترل کیفیت برتر نمونه ای از آن محسوب می شود.
مدیر تحقیق و توسعه شرکت آپتوس با تصریح اینکه این شرکت دانش بنیان در حال حاضر بیش از 200 نفر شاغل دارد افزود:  تولید و فرآوری محصولات بتنی  با فناوری نانو و دانش بنیان حاصل تلفیق علم با صنعت است و در این شرکت توانسته منجر به تولید محصولات با فناوری بالا شده و در کنار اشتغال زایی به ارزآوری برای کشور هم منجر شود.
دکتر سعید بزرگمهر با اشاره به اینکه این شرکت توانسته در حوزه استفاده از پسماندها در بتن های مورد استفاده در حوزه های مختلف ساختمانی اعم از راه ها، پل ها، ساختمان ها و کف پوش  خیابان و استفاده از نانو در این محصولات به موفقیت های خیره کننده ای برسد اظهار داشت:  دراین شرکت محصولات بتنی با فناوری نانو تولید و فرآوری شده است ، بعنوان مثال  در یک کفپوش معمولی بر اثر برخورد و کشیده شدن جسم سخت ،  تک تک سنگدانه ها از بافت سطح  کفپوش جدا می شوند  و این در حالی است که در این شرکت نمونه این کفپوش فرآوری شده  یک محصولی است که نانو سیلیس  در آن استفاده شده است  و نواقص قبلی برطرف شده است.

 
مدیر تحقیق و توسعه شرکت آپتوس با تصریح اینکه  ساخت بتن های سبک با استفاده از پسماندها و استفاده از نانو محصولات مقاومی را راهی بازار کرده خاطرنشان کرد: در این کارخانه دانش فنی در جهت رفع نیاز داخلی به کار گرفته شده و منجر به خودکفایی محصولات با فناوری بالا در کشور شده است.
دکتر بزرگمهر که در زمینه کنترل کیفیت برتر شناخته شده گفت: تعامل خوب و موثر با پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری بویژه شرکت های دانش بنیان، ثبت اختراع، توجه به محیط زیست، استفاده از فناوری نانو و توجه به هم افزایی و همکاری بین واحدهای فناور از عواملی است که موجب شد تا او به عنوان مدیر کیفیت شرکت آپتوس "عنوان مدیر برتر در حوزه استاندارد " را کسب نماید.
وی ضمن تقدیر از مدیران و کارشناسان پارک علم و فناوری البرز خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز مجموعه بسیار موفق، هم افزا و کارآفرین است که فضای مناسبی را برای مشاوره، آموزش و ارائه مشاوره های فنی و تخصصی برای شرکت های فناور و دانش بنیان فراهم نموده که زمینه ساز موفقیت شرکت های مستقر در آن و ورود به بازارهای مختلف داخلی و بین المللی است.

 


برگزاری کارگاه “ آشنایی با مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات”  توسط  پارک علم و فناوری البرز

دوره آموزشی  “آشنایی با مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات” توسط  پارک علم و فناوری البرز با حضور100نفر دانش آموزان دارای استعداد و صاحبان ایده و اختراع  روز یکشنبه  12 آبان ماه  برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،مهندس شفیعی مدیر اداره آموزش پارک علم و فناوری البرز در حاشیه این رویداد عنوان کرد پارک علم و فناوری به عنوان  پل ارتباطی صنعت و دانشگاه و با هدف تولید  ثروت از طریق توسعه نوآوری و خلاقیت بخصوص در کسب و کار امروزی نیازمند کشف استعداد و رشد خلاقیت و نوآوری صاحبان ایده و اختراع بخصوص در دوران دانش آموزی و شکوفا کردن آن قبل از ورود به بازار کار می باشد لذا در راستای توافق های صورت گرفته با اداره کل آموزش و پرورش استان البرز سومین و چهارمین دوره از دوره های آموزشی مشترک با اداره آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ استان البرز و با همکاری پژوهشسرای باقرالعلوم در محل دو مدرسه نمونه دولتی پسرانه معلم و مدرسه دخترانه شاهد فاطمه الزهرا  برگزار شد.


 
حضور شرکت  فناور عضو پارک علم و فناوری البرز در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران

مدیرعامل یک شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری البرز گفت: حضور در نمایشگاه های ملی و بین المللی برای شرکت های دانش بنیان و فناور یک فرصت است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس محمدرضا خادمی ولی پور مدیرعامل یک شرکت  فناور عضو پارک علم و فناوری البرز گفت: صنعت برق ایران یک صنعت موفق، درآمدزا و مولد است که برای کشورمان فرصت های بسیاری فراهم کرده است.

وی با اشاره به اینکه حضور در نمایشگاه های ملی و بین المللی برای شرکت های دانش بنیان و فناور یک فرصت است اظهار داشت: قرار گرفتن شرکت در یک فضای توسعه فناوری مثل پارک علم و فناوری البرز با امکان تبادل و تعامل با شرکت های بزرگ و کوچک و همچنین حضور مرتب در نمایشگاه ها و استفاده از تجربیات همدیگر از جمله عوامل موثر در هم افزایی و توسعه بازار است که شرکت لوله گستر خادمی از آن بهره مند است.
وی با اشاره به اینکه از اوایل سال 1397 شرکت لوله گستر خادمی  مورد حمایت و پذیرش پارک علم و فناوری البرز قرار گرفته، افزود: خوشبختانه مرکز نوآوری مشترک پارک علم و فناوری البرز و شرکت لوله گستر خادمی نیز با هدف توسعه فعالیت ها در زمینه های مختلف فناوری، صنعتی و توسعه کارآفرینی و اشتغال راه اندازی شده است.
خادمی با اشاره به اینکه شرکت لوله گستر خادمی در نمایشگاه های مختلف حضور فعال دارد افزود: این حضور که با حمایت های پارک علم و فناوری البرز انجام می شود فرصت های کارآفرینی و رونق بازار را برای شرکت به ارمغان آورده است.
نوزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران با حضور صدها شرکت بزرگ و کوچک از جمعه دهم آبانماه آغاز شده و تا روز دوازدهم آبانماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران دایر است.
شرکت لوله گستر خادمی در سالن 18 نمایشگاه آماده بازدید، تعامل و همکاری بین صنعتگران و کارآفرینان عرصه تولید و اشتغال بویژه دست اندرکاران بخش های دولتی و خصوصی صنعت مهم و استراتژیک برق است.

 

 

اخبار پارک علم و فناوری البرز


شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز رتبه اول مسابقه کسب و کار برنامه "میدون" شبکه سه صدا و سیما را کسب کرد

شرکت دانش بنیان "تجهیز طب الکترونیک آکسون" با فعالیت در زمینه تجهیزات پزشکی و تولید کننده تجهیزات فیزیوتراپی رتبه اول رقابت نفسگیر برنامه  "میدان" شبکه سوم سیما را کسب کرد.

> ادامه


نشست  مشترک مدیران پارک علم و فناوری البرز با شرکت های فناور  و دانش بنیان عضو

نشست مشترک دکتر عطاء اله ربانی رئیس، معاونین و مدیران پارک علم و فناوری البرز با هدف توسعه هم افزایی و بهبود همکاری فی مابین واحدهای فناور و بهبود شبکه(Networking)  بین شرکت ها و فناوران عضو  پارک روزیکشنبه 19 آبان ماه برگزار شد.
> ادامه


بازدید  معاون وزیر صنعت - معدن و تجارت و رییس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران
از پارک علم و فناوری البرز

دکتر محمد باقر عالی معاون وزیر صنعت - معدن و تجارت و رییس هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و مدیران ارشد این سازمان با همراهی دکتر  طیبی رییس جهاددانشگاهی و دکتر  ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز  از پارک علم و فناوری البرز روز یکشنبه 19 آبان ماه بازدید کردند.
> ادامه


برگزاری کارگاه آموزشی "پدافند زیستی" در پارک علم و فناوری البرز

با تلاش پارک علم و فناوری البرز کارگاه آموزشی "پدافند زیستی" روز سه شنبه 14 آبانماه در محل ساختمان  سبز پژوهشکده مواد و انرژی استان البرز برگزار شد.

> ادامه


به دلیل توجه به محیط زیست و استفاده بهینه از پسماندها؛
شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز در "حوزه استاندارد و کنترل کیفیت " برتر کشوری شد  

شرکت دانش بنیان آپتوس ایران عضو پارک علم و فناوری البرز با استفاده از مشاوره های فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز، بهره برداری از فناوری نانو و توجه به محیط زیست و استفاده بهینه از پسماندهای شهری در تولید بتن  از سوی سازمان استاندارد ایران به عنوان برتر از سوی سازمان استاندارد دست یافت.

> ادامه


 

رویدادها

چند رسانه ای و تصاویر

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 959 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 23 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 2202489 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 4546 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb