بازدید مسئولین دانشگاه جامع علمی و کابردی استان  از پارک علم و فناوری البرز

مسئولین دانشگاه جامع علمی و کابردی استان  از پارک علم و فناوری البرز  در روز یکشنبه 27 آبان  ماه بازدید نمودند و با دستاوردها و فعالیت های مجموعه آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، دکتر آراسته رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان البرز  به همراه مدیران و دکتر داورپناه رئیس جهاددانشگاهی علمی و کابردی استان البرز ، طی جلسه ای با آقای مهندس ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و مدیران پارک علم و فناوری البرز  در دفتر پارک حضور بهم رساندند
در این جلسه آقای مهندس ربانی  به  معرفی پارک و مجمتع تحقیقاتی پرداخت  و ضمن تشریح کلیات عملکرد پارک  و دستاوردها و توانمندی های شرکتهای فناور آن ، نقش و جایگاه این دو مجموعه از نظر علم و فناوری حائز اهمیت دانست..
 پس از برگزاری جلسه از قسمت های مختلف پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بازدید بعمل آمد و بازدید کنندگان از نزدیک با توانمندی ها و دستاوردهای مجتمع تحقیقاتی و پارک آشنا  شدند  و از فعالیت ها و ظرفیت های این دو مجموعه استقبال نموند و خواستار تعامل و همکاری بیشتر شدند.
نمایش بخشی از توانمندی های فناورانه شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز

با حضور 10شرکت فناور و دانش بنیان از پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه تولیدی،صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط بخشی از توانمندی های فناورانه شرکتهای فناور پارک علم و فناوری البرز به نمایش گذاشته شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، بزرگ‌ترین نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی، صادراتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و متوسط استان البرز با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی عصر روز شنبه 26 آبان افتتاح شد.
بر اساس این گزارش 10شرکت فناور و دانش بنیان از پارک علم و فناوری البرز در این نمایشگاه بخشی از توانمندی های فناورانه شرکتهای فناور پارک علم و فناوری البرز به نمایش گذاشته شد
 شایان ذکر است  این شرکت ها در زمینه های تولید داروهای گیاهی، کشاورزی  و منابع طبیعی، سامانه هوشمند حمل و نقل ، سامانه مجازی فروش محصولات صنعت ساختمان سامانه صادراتی تجاری¬سازی  ،محیط زیست، تولید پک سرما/ گرما قابل شارژ ، صنایع غذایی ،شکلات سازی و... توانمندی های خود را در معرض نمایش گذاشتند.
در اولین روز این رویداد  آقای دکتر نجفی استاندار استان البرز به همراه هیئت همراه، آقای مهندس شفقی فرماندار شهرستان کرج سرکارخانم عربشاهی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان البرز  از توانمندی های شرکت های فناور پارک علم و فناور البرز بازدید و استقبال  نمودند و  فعالیت  شرکتهای  عضو پارک را بی نظیر دانستند.
گفتنی است برقراری ارتباط میان واحدهای تولیدی، صادراتی و خریداران خارجی، جذب سرمایه‌گذار خارجی، معرفی توانمندی‌های واحدهای تولیدی و صادراتی استان البرز، کمک به بازاریابی و معرفی بازارهای صادراتی‌کشورهای همسایه از جمله اهداف برگزاری نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی و صادراتی صنایع کوچک و متوسط استان البرز است.
این نمایشگاه با 110 غرفه به مدت چهار روز از تارخ 26 الی 29 آبانماه 97  در محل نمایشگاه های موقت گلستان شهر کرج  پذیرای عموم مردم است.


برگزاری تور فناوری و پژوهشی توسط پارک علم و فناوری البرز
تور فناوری و پژوهشی بازدید از پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران  توسط پارک علم و فناوری البرز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، صبح روز چهارشنبه 23 آبان ماه گروهی متشکل از  مراکز آموزش عالی و پژوهشی و شرکت های دانش بنیان و فناور صنایع استان البرز از پژوهشکده توسعه صنایع شیمیای ایران مستقر در پارک علم و فناوری البرز بازدید نمودند.
در ابتدای بازدید، دکتر کمبرانی رئیس پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران   در جلسه ای که با بازدید کنندگان داشت  توضیحات لازم در خصوص فعالیت ها ، خدمات تخصصی آزمایشگاهی و فنی و مهندسی و دیگر توانمندی های  پژوهشکده  ارائه داد و به پرسش های بازدیدکنندگان پاسخ داده شد.
برا اساس این گزارش پـژوهشکده توسعه صنایع شیمیایـی ایران، اولین پژوهشکده جهاد دانشگاهـی می‌باشد که موافقت قطعـی آن در سال ۱۳۷۷ از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اخذ شده است. این مجموعه کامل پژوهشی مشتمل بر دفاتر تحقیقاتی، آزمایشگاه‌های مجهـز، سالن‌های پایلوت و تولید نیمه‌صـنعتی و همچنین کلاسـهای آموزشـی و فضاهای پشتیبانـی در پارک علم و فناوری البرز قرار دارد  و ساختار پژوهشی و خدمات تخصصی پژوهشکده شامل موارد ذیل می باشد:
 • گروه‌های پژوهشی (صنایع شیمیایی، آب و انرژی، جاذب‌ها و کاتالیست‌های جامد، بیو تکنولوژی صنعتی)
 •  هسته‌های پژوهشی (فناوری‌های  نفت و گاز و پتروشیمی، شیمی آلی و پلیمر)
 • مراکز خدمات تخصصی (آنالیز شیمیایی، تولید عصاره‌ها و مواد مؤثره گیاهی، تحقیق و تجاری‌سازی فرآورده‌های شیمیایی، طـراحی و ساخت تجهیزات فرآیندی، سیالات حـفاری، مهندسی انرژی و فناوری‌های یوتیلـیتـی، آموزش و همایش‌های  تخصصی)
 
در ادامه بازدید از قسمتهای مختلف پژوهشکده  نظیر دفاتر تحقیقاتی، کتابخانه تخصصی، امکانات و کلاسهای آموزشی، سایت رایانه، آزمایشگاه‌های آنالیز دستگاهی (آماده‌سازی، کروماتوگرافی، اسپکتروسکوپی)، آزمایشگاه‌های شیمی (سنتز و فرمولاسیون، جداسازی و شناسایی، جاذب‌ها و کاتالیست‌های جامد، شیمی آلی،فراورده‌های نفتی)، آزمایشگاه‌های مهندسی (Bench Scale، پلیمر، صنایع غذایی، بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی، انرژی)،  سـالن‌ های پایلوت و تولید نیمه صنعتی (صنایع شیمیایی، جاذب‌ها و کاتالیست‌های جامد، عصاره‌ها و مواد موثره گیاهی)، کارگاه‌های ساخت و مونتاژ، انبارهای مواد اولیه و محصولات  پژوهشکده بازدید به عمل آمد و بازدید کنندگان از نزدیک با توانمندیها و فعالیتهای مجموعه آشنا شدند  و استقبال نمودند.مدیرعامل شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز:از استخدام در بخش خصوصی به ایجاد کسب و کار پل زدم

مدیرعامل شرکت توسعه گران الکترونیک رخش مستقر در پارک علم و فناوری البرز گفت: از استخدام در یک شرکت بخش خصوصی و کسب تجربه کاری مفید به فکر ایجاد شرکت افتادم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، شرکت توسعه گران الکترونیک رخش از شرکت های فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز فعال در زمینه تولید بردهای الکتریکی و الکترونیکی می باشد که توانسته یک شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری البرز تاسیس نماید.
مهندس جمشید ملک محمودی مدیر عامل شرکت توسعه گران الکترونیک رخش مستقر در پارک علم و فناوری البرز که چند سالی در شرکت های خصوصی و دولتی کسب تجربه کرد از چند سال پیش ایده خود را در ایجاد یک کسب و کار مستقل عملی کرده است.
وی اظهار داشت: پارک های علم و فناوری خدمات خوبی را برای عملیاتی شدن ایده ها و تاسیس شرکت های دانش بنیان ارائه می کنند و پیشنهاد من این است که فارغ التحصیلان از فرصت های فراهم شده در پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری بهره برداری کنند.
مهندس ملک محمودی در ادامه در خصوص محصول نوآور خود تصریح کرد: ما در زمینه الکترونیک محصولات متنوع داریم که تمام این محصولات شامل تکنولوژی های متفاوت و منحصر بفرد خاص خود با توجه به نوآوری های صورت گرفته شده می باشد
ملک محمودی همچنین در ادامه از کاربرد محصول نوآوردانش بنیانی خود در حوزه های متفاوت الکترونیک خبر داد و تاکید نمود: این محصول می تواند در حوزه الکترونیک در زمینه های صنعت خودرو، آزمایشگاه پزشکی،  سیستم های کنترل سروربوم ها ، دیتاسنترها یا مراکز داده، گلخانه ها و مرغداری ها، سیستم های کنترل اتوماسیون دریایی از مزیت ویژه کاربردی برخوردار باشد.
وی درباره شیوه کایر خود نیز گفت: ارتباط با بخش های مختلف صنعتی و ایجاد نظام R&D  نیازهای صنایع و بخش های دامی و کشاورزی را شناسایی و برای رفع آنها اقدام می کنیم.
مهندس ملک محمودی کارآفرین برتر یازدهمین جشنواره کارآفرینان استان البرز در زمینه دانش بنیان از شرکت توسعه گران رخش مستقر در پارک علم و فناوری البرز است.
وی به فارغ التحصیلان توصیه کرد برای ورود به عرصه کسب و کار با اطلاعات و تحقیقات لازم و تیم توانمند اقدام نمایند.


باحضور تعدادی از  شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز؛ چهارمین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی افتتاح شد.

چهارمین  نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، باحضور تعدادی از  شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز صبح روز، 21 آبان ماه در مصلی تهران فعالیت خود را آغاز کرد.
چهارمین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) با حضور دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی و برخی مسوولان کشوری، فناوران و فعالان عرصه گیاهان دارویی و طب ایرانی کشورمان در مصلی بزرگ تهران افتتاح شد.
این دوره از جشنواره در راستای تحقق بخشی به حمایت از تولید کالای ایران ساخت، فرهنگ‌سازی اقتصاد دانش بنیان و در راه حمایت از سرمایه‌های مادی و معنوی داخلی و زیرساخت‌های بومی در راستای خوداتکایی، اشتغال‌زایی و بهره‌مندی حداکثری از توان و تولید داخلی در بخش گیاهان دارویی و طب سنتی، برگزیده‌ای از هزاران محصول فناورانه برای ارائه بخشی از توانمندی فعالان این عرصه در حال برگزاری است.
محورهای صنعت بذر و اندام های تکثیری گیاهان دارویی؛ تألیفات و نشر آثار مرتبط با گیاهان دارویی وطب سنتی؛ آموزش و آموزشکده در صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی؛ شبکه پخش گیاهان دارویی و داروهای گیاهی؛ طب سنتی و فرآورده های مرتبط با آن؛ دمنوشهای گیاهی؛ فناوران و شرکت های کارگزار انتقال فناوری؛ داروها و مکمل های گیاهی(انسانی-دامی)؛ فرآورده های طبیعی (اسانس و عصاره)؛ فرآورده های طبیعی (آرایشی و بهداشتی)؛ فرآورده های طبیعی (عسل، گلاب و عرقیات)؛ فرآورده های طبیعی (غذا-دارو و نوشابه های گیاهی)؛ تجهیزات و ماشین آلات اختصاصی در صنعت گیاهان داروی؛ فناوری های نوین در کشت و فرآوری محصولات ارگانیک و گیاهان دارویی محورهای نمایشگاه هستند.
در این نمایشگاه شرکت پیشرو قهوه کیانوش در زمینه تولید دمنوش و نوشیدنی های گیاهان دارویی و کشت بافت   (غرفه 3122) ، شرکت فناوری دارویی درسا به ساز در زمینه تجهیزات آزمایشگاهی داروسازی،‌ نفت ،‌گاز و پتروشیمی ،‌ پزشکی و زیستی (تولید اتاق تمیز پرتابل، پایلوت رآکتورهای پرتابل و ...) (غرفه 2144)، شرکت تعاونی تولیدی راهبر زیست فناور البرز در زمینه کود بیولوژیک (تولید بتا کاروتن ، تولید کود بیولوژیک (غرفه295) وشرکت  نبید داروی ایرانیان در زمینه فعالیت تولید داروهای گیاهی( تولید قطره گیاهی نبید دارو ) (غرفه505)  از واحدهای فناور پارک علم و فناوری البرز به همراه واحدهای سازمانی جهاددانشگاهی(غرفه های 290 تا 299) حضور دارند.
علاقه مندان جهت بازدید از توانمندی های شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز و نیز جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی و گیاهان دارویی می توانند از ساعت 9 تا 17 به غرفه های مذکور در محل مصلی امام خمینی(ره) تهران   مراجعه کنند.


برگزاری کارگاه آموزشی و مشاوره "توسعه و تجاری سازی فناوری و دستاوردهای پژوهشی" توسط پارک علم و فناوری البرز

کارگاه آموزشی و مشاوره  "توسعه و تجاری سازی فناوری و دستاوردهای پژوهشی"  توسط پارک علم و فناوری البرز روز دوشنبه 21  آبان ماه برگزار شد
به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، کارگاه آموزشی و مشاوره "توسعه و تجاری سازی فناوری و دستاوردهای پژوهشی" با محورهای زیر برگزار شد.
 • توسعه ایده
 • مراحل و گام های تبدیل ایده به محصول
 • تجاری سازی محصولات و خدمات
 • مدل های کسب و کار

این کارگاه آموزشی تحت عنوانتوسعه و تجاری سازی فناوری و دستاوردهای پژوهشی) ویژه شرکت های فناور و دانش بنیان  توسط دکتر دکتر کریمیان اقبال  با ارائه گواهینامه (به مدت 8 ساعت)  در روز دوشنبه مورخ 21 آبان از ساعت8:30  لغایت 16:30در محل پارک علم و فناوری البرز برگزار شد
شایان ذکر است مخاطبان این کارگاه آموزشی، فعالان اقتصادی، کارآفرینان و کارفرمایان، مدیران صنایع و کسب و کارهای دانش بنیان، مدیران و کارشناسان پارکهای علم و فناوری و مراکز رشد، و همه علاقمندان بودند.


 شرکت‌های دانش‌بنیان از تخفیف 25 درصدی هزینه خدمات در مناطق ویژه اقتصادی بهره‌مند می‌شود

در راستای حمایت از شرکتهای دانش بنیان؛ مناطق ویژه اقتصادی، می‌توانند حداکثر تا (25) درصد تخفیف نسبت به تعرفه‌های مصوب خدمات برای واحدهای تولیدی دانش‌بنیان اعمال کنند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سید محمد صاحبکار خراسانی گفت: خوشبختانه اکثر دستگاههای اجرایی کشور، توان خود را برای حمایت از شرکتهای دانش بنیان بسیج کرده اند که دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی نیز در این زمینه، فعال شده است و باید از تلاشهای این دبیرخانه تشکر کرد.
دکتر صاحبکار گفت: هیئت‌ محترم وزیران، به پیشنهاد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و به استناد ماده 4 قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران- تعرفه‌های هزینه خدمات سازمان‌های ویژه اقتصادی را تصویب کرد، که در راستای این مصوبه سازمان مسئول هر یک از مناطق ویژه اقتصادی؛ ضمن رعایت صرفه و صلاح و ایجاد جذابیت سرمایه‌گذاری و بهبود وضعیت واحدهای تولیدی دانش‌بنیان، می‌تواند حداکثر تا (25) درصد تخفیف نسبت به تعرفه‌های مصوب برای واحدهای تولیدی دانش‌بنیان اعمال کند.
رییس مرکز شرکتها و موسسات دانش بنیان گفت: تعرفه‌های هزینه خدمات در سال 97، برای سازمان‌های مناطق ویژه اقتصادی؛ بجنورد، بوشهر، پیام، اسلام‌آباد غرب، ارگ جدید، لاوان، بیرجند، دوغارون و پتروشیمی که تأییدشده از سوی هیئت دولت است تعیین شده است.
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: بر اساس تصویب تعرفه‌های هزینه خدمات سال 95 سازمان‌های مناطق ویژه اقتصادی همچون ارگ جدید، بندر شهید رجایی، بندر امام خمینی ره، بندر بوشهر، بندر امیرآباد، بندر نوشهر، بوشهر، دوغارون، انرژی پارس، کاوه، پتروشیمی، کشتی‌سازی خلیج‌فارس، لرستان، پیام، صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس، سیرجان، سرخس، سلفچگان، لاوان، سهلان، شیراز، یزد، زرندیه ( ایرانیان)، لامرد، پارسیان و سلماس تعیین شده است.
گفتنی است؛ سرفصل‌ها و هزینه‌های خدمات، پس از پیشنهاد سازمان‌های مسئول مناطق ویژه اقتصادی و تصویب هیئت‌وزیران قابل‌اجرا است.
منبع خبر

اخبار پارک علم و فناوری البرز


بازدید مسئولین دانشگاه جامع علمی و کابردی استان  از پارک علم و فناوری البرز

مسئولین دانشگاه جامع علمی و کابردی استان  از پارک علم و فناوری البرز  در روز یکشنبه 27 آبان  ماه بازدید نمودند و با دستاوردها و فعالیت های مجموعه آشنا شدند.

> ادامه


نمایش بخشی از توانمندی های فناورانه شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز

با حضور 10شرکت فناور و دانش بنیان از پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه تولیدی،صادراتی و فرصت های سرمایه گذاری صنایع کوچک و متوسط بخشی از توانمندی های فناورانه شرکتهای فناور پارک علم و فناوری البرز به نمایش گذاشته شد.

> ادامه


برگزاری تور فناوری و پژوهشی توسط پارک علم و فناوری البرز

تور فناوری و پژوهشی بازدید از پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران  توسط پارک علم و فناوری البرز برگزار گردید.

> ادامه


مدیرعامل شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز:از استخدام در بخش خصوصی به ایجاد کسب و کار پل زدم

مدیرعامل شرکت توسعه گران الکترونیک رخش مستقر در پارک علم و فناوری البرز گفت: از استخدام در یک شرکت بخش خصوصی و کسب تجربه کاری مفید به فکر ایجاد شرکت افتادم.

> ادامه


باحضور تعدادی از  شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز؛ چهارمین نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی افتتاح شد.

چهارمین  نمایشگاه و جشنواره گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب ایرانی (سنتی) به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهور، باحضور تعدادی از  شرکت های فناور پارک علم و فناوری البرز صبح روز، 21 آبان ماه در مصلی تهران فعالیت خود را آغاز کرد.

> ادامه


 

رویدادها

چند رسانه ای و تصاویر

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 513 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 9 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 1551528 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 1678 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb