شرکت های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی مقابل تحریم ایستادند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپها از موفقیت آمیز بودن پیاده سازی برنامه های معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها با همکاری شرکت های دانش بنیان درمورد محصولات خاص خبر داد
 به گزارش روابط عمو می پارک علم و فناوری البرز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی رییس جمهوری ،ستاری در ادامه سفر یک روزه اش به استان مرکزی به سوال های خبرنگاران  پاسخ گفت.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ضمن گرامیداشت هفته دولت ظرفیت های استان مرکزی را باتوجه به پیشینه صنعتی آن ،ارزشمند دانست و گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان را با تمام توان ادامه می دهیم.
رییس بنیاد ملی نخبگان درباره وضعیت شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گذشته گفت:یکی از عواملی که باعث شد شرکت های دانش بنیان نسبت به سالهای گذشته از وضعیت مناسب تری برخوردار شوند مقابله با  تحریم ها بود.شرکت های دانش بنیان با تکیه بر توانمندی متخصصان داخلی و بومی کردن محصولات ضمن مقابله با تحریم ها،وضعیت  خود را نیز بهبود دادند.
 
برنامه های وسیع معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها
 
ستاری در ادامه با اشاره به برنامه های معاونت علمی و حمایت از این شرکت ها برای مقابله با تحریم ها گفت:این معاونت برنامه های وسیعی در حوزه های گوناگون مانندمواد اولیه دارویی،حوزه دام و طیور آبزیان،واکسن های دامی و انسانی در حال پیاده سازی دارد و حمایت از شرکتهای دانش بنیان را با تمام توان ادامه می دهد.
 
اشتغال ۳۰۰هزار شغل مستقیم
 
ستاری در ادامه به خدمات ارایه شده از سوی معاونت علمی پرداخت و گفت:این معاونت ۱۴۰خدمت به شرکت های دانش بنیان و استارتاپها با توجه به سرایط و نوع عملکردشان ارایه می دهد که برخی معافیت های گمرکی و مالیاتی و‌ تسهیلات کم بهره را شامل می شود.
معاون رییس  جمهوری در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره عملکرد شرکت های دانش بنیان در زمینه اشتغال گفت:در حال حاضر حدود ۴۵۰۰شرکت دانش بنیان در کشور وجود دارد که توانسته اند ۳۰۰هزار شغل مستقیم ایجا‌د کنند و این جدا از شغل های غیر مستقیم است.
معاون علمی  و فناوری رییس جمهوری در پایان ضمن اشاره به فروش ۹۰هزار میلیارد تومانی   از انتظار افزایش ۳۰درصدی شرکت های دانش بنیان تا پایان سال  خبرداد.

 


شرکت های بزرگ سنتی برای ماندگاری در اقتصاد به نوآوری روی بیاورند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مدل های موفق حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان را باید در کشور توسعه دهیم و گفت: امروز شاهد اتفاق های مهم در نگرش شرکت های بزرگ صنعتی هستیم.شرکت های بزرگ برای ماندگاری در اقتصاد باید به نوآوری روی بیاورند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل  از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی رییس جمهوری ، سورنا ستاری در پایان  سفر یک روزه خود به استان مرکزی در جلسه توسعه اقتصاد دانش بنیان و رونق تولید استان مرکزی شرکت کرد.
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره یک از مهم ترین مولفه های پیشرفت گفت: اصلی ترین موضوعی  که اقتصاد استان را ساماندهی می کند، همدلی  بین  تمام دستگاه های دولتی، دانشجویان، دانشگاه ها است.
 

لزوم تغییر نگرش شرکت های سنتی
 
ستاری در ادامه بر ضرورت  تغییر نگرش شرکت های سنتی تاکید کرد و گفت: امروز شاهد اتفاق های مهم در نگرش شرکت های بزرگ صنعتی هستیم.شرکت های بزرگ برای ماندگاری در اقتصاد باید به نوآوری روی بیاورند. در استان مرکزی این اتفاق افتاده است و آنان به این نتیجه رسیده اند که برای ادامه حیات به نوآوری نیاز دارند
معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با بیان اینکه تفکری که در آن اقتصادش با پول دولت شکل بگیرد را اشتباه خواند وگفت:این اقتصاد با پول دولت به جایی نمی رسد. در کشور به طور متعدد پژوهشکده دولتی تاسیس شده‌ و خروجی آن جذب هیات علمی های مختلف و تاسیس آزمایشگاه های مدرن بوده است که بلافاصله خاک می خورند و کارایی ندارند.
 
شرکت های بزرگ صنعتی برای جوانان سرمایه گذاری کنند
 
وی درادامه درباره پایان مشاغل  سنتی در صورت روی نیاوردن به نوآوری گفت: مشاغل سنتی در مواجهه با جوانان می بازند و باید این روش های پایان یابد. حتی  در پارک علم و فناوری و صنایع که با پول دولت اداره می شوند، سقف پرش مشخص است خوشبختانه در شهرهایی بزرگ مانند تهران به این نتیجه دست پیدا کردیم که بخش خصوصی پارک علم و فناوری را می سازد شرکت های سنتی با همدلی شرکت های بزرگ دانش بنیان استان و مراکز نوآوری برای جوانان سرمایه‌گذاری کنند تا به تولید ثروت بیانجامد.
رییس بنیاد ملی نخبگان بار دیگربر حمایت  معاونت علمی و فناوری از جوانان فناور و خلاق تا کید کرد و گفت: امروز سازمان های مختلف گام های مهمی برای اقتصاد دانش بنیان برداشته اند. به عنوان نمونه سایت دانشگاه آزاد اسلامی فوق العاده است وما نیزآمادگی داریم هر هزینه ای در خصوص راه اندازی نیاز باشد، حمایت کنیم.
ستاری در ادامه نقش شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: وجود 4500 شرکت دانش بنیان و اشتغال 300 هزار نفری مستقیم این شرکت ها نشان از تحولی جدید در اقتصاد دارد.
 
امضای تفاهم نامه ای برای توسعه زیست بوم نوآوری
 
در پایان این جلسه تفاهم نامه  ای میان معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری و استانداری مرکزی منعقد شد.این تفاهم نامه که به امضای سورنا ستاری معاون علمی و فناوری و  علی آقازاده استاندار مرکزی رسید توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری به منظور توسعه شرکت های دانش بنیان،ترویج و فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان به عنوان یکی از مهم ترین مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی و جریان سازی و بهره برداری از اثرات توسعه ای و ارزش افزوده استقرار استارتاپها و کسب و کارهای دانش بنیلن  در راستای بازآفرینی فضاهای متروکه شهری –صنعتی را هدف قرار داده است.
 
شتابدهنده ها و شرکت های دانش بنیان آینده روشنی را رقم می زنند
سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری  پیش از آغاز جلسه توسعه اقتصاد دانش بنیان و رونق تولید استان مرکزی در بازدید از کارخانه ماشین سازی به پرسش های خبرنگاران پاسخ داد.
معاون علمی وفناوری رییس جمهوری با بیان اینکه شرکت ماشین سازی اراک در حال گذار از سیستم سنتی و‌ تغییر جهت برای تولید محصولات دانش بنیان است،گفت:شتابدهنده ها و‌استارتاپهایی که از دل این مجموعه رشد می کنند قطعا آینده روشنی رقم خواهند زد.
ستاری با اینکه  این کارخانه گام های خوبی را برای تقویت حوزه اقتصاد دانش بنیان در کشور برداشته است گفت:این کارخانه در حال گذار از سیستم سنتی و تغییر جهت برای تولید محصولات دانش بنیان است. همچنین شتابدهنده ها و استارتاپ هایی که از دل این مجموعه رشد کرده اند قطعا آینده روشنی را برای این حوزه با محصولات خود رقم می زنند. البته به زودی کارخانه نوآوری نیز در این مجموعه راه اندازی می شود تا این حرکت شتاب بیشتری گیرد.
سرمایه گذاری بر ایده های خلاقانه جوانان و استارتاپ ها
 
ستاری عملکرد شرکت های دانش بنیان را قابل توجه دانست و گفت: بیش از 4 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در حال حاضر در کشور مشغول فعالیت هستند که اتفاقات خوبی را برای کشور رقم زده اند. این مسئله که مجموعه های بزرگ همچون ماشین سازی سرمایه گذاری روی ایده های خلاقانه جوانان و استارتاپ ها را مورد توجه خود قرار داده اند خود اتفاق مهمی است که نشان از تغییر نگاه و حرکت به سوی ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری دارد. این مجموعه به این نتیجه رسیده است که با محصولات گذشته اقتصاد موفق و با ارزش افزوده بالایی را نخواهد داشت.
ستاری ادامه داد:تمام این موارد برای رونق اقتصاد دانش بنیان اقدام موثری است. اقتصادی که نیروی انسانی جوان و خلاق اساس شکل گیری آن است و توسعه آن را در این استان امروز با این اتفاقات شاهد هستیم.
 
قرارداد احداث اولین کارخانه نوآوری در اراک منعقد شد
 
با افتتاح شتاب دهنده نوآوری آفتاب  (شنوا) و همچنین امضای قرارداد ایجاد کارخانه نوآوری استان مرکزی در جوار صنایع ماشین سازی اراک به عنوان یکی از معظم ترین صنایع و نماد پیشرفت و توسعه صنعتی کشور روح نوآوری در این استان و صنعت ماشین سازی  در گذار از صنایع مونتاژ به صنایع نو آور دمیده شد.
به گزارش مرکز ارتباطات واطلاع رسانی رییس جمهوری ،در دومین بخش سفر یک روزه  معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و همزمان با آغاز هفته دولت ،قرارداد ایجاد کارخانه نوآوری استان مرکزی  میان معاونت  علمی و فناوری ریاست جمهوری ،استانداری مرکزی،پارک علم و فناوری استان و  کارخانه ماشین سازی اراک منعقد شد.
این کارخانه در مساحت ۴۸۰۰ متر مربعی مسقف با قابلیت توسعه در زمینی به مساحت ۱۲۰۰۰ متر مربع قرار دارد. احداث این کارخانه در منطقه صنعتی استان مرکزی با هدف استفاده از زیر ساختهای صنعتی شرکت ماشین سازی اراک و دیگر صنایع استان، باعث استفاده از ظرفیتهای شرکت های دانش بنیان و استارت آپی و با استفاده از شتابدهنده های بومی نقش ارزنده‌ای در کاهش خروج ارز از کشور را دارد.هدف دیگر "کارخانه نوآوری آفتاب" ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در فضای تولیدی اشتراکی است.


 


براساس بیانات مقام معظم رهبری تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: هر گونه کوتاهی از سوی مدیران در راستای ارتباط با مردم و عدم اقدام برای کسب رضایتمندی آنها را بر نمی تابم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، شهبازی در جلسه شورای اداری استان که روز پنجشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد گذشته، سالروز ورود آزادگان به میهن و ولادت امام موسی کاظم (ع) افزود: هفته دولت و یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر بر تمامی دولتمردان و مردم ایران اسلامی گرامی باد.
وی ادامه داد: مناسبت های پیش رو تحت عنوان هفته مساجد و اجتماع بزرگ اربعین نیز با اهتمام ویژه ای دنبال و برگزار خواهد شد.
*براساس بیانات مقام معظم رهبری تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند
شهبازی با اشاره به ملاقات هیات وزیران با مقام معظم رهبری، گفت: در این دیدار چند کلیدواژه مهم از سوی ایشان بیان شد که می توان مهمترین آنها را جمله "دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند" بیان کرد، همچنین اشاره شد که چهل سال دوم انقلاب بهتر از گذشته خواهد بود و اینکه تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند، مورد اشاره قرار گرفت.
*رییس جمهور، وفاق و همدلی را رمز به زانو درآوردن استکبار جهانی می داند
وی به صحبت های رییس جمهور نیز در این دیدار اشاره کرد و افزود: دکتر روحانی وفاق و همدلی را رمز به زانو دراوردن استکبار دانسته و بر این باور است که به زودی از تحریم ها عبور کرده و مردم به آرامش بیشتری خواهند رسید.
استاندار البرز با بیان اینکه البرز رنگین کمانی از اقوام ایرانی است که در نهایت صلح و آرامش در کنار یکدیگر زندگی می کنند، اضافه کرد: در شرایط کنونی وحدت و همدلی بین تمامی مسئولان 3 قوه کشور حاکم است و این امر در البرز به صورت ویژه تری با همدلی و هماهنگی بین نماینده محترم ولی فقیه در استان، استاندار و نمایندگان مردم و همه نهادهای حاکمیتی  نمود دارد که امید است خروجی آن رونق، توسعه و پیشرفت استان باشد.
وی با اشاره به پروژه های هفته دولت  و قدردانی از حضور موثر بخش خصوصی در البرز، گفت: در سال 97 ارزش اعتباری پروژه هایی که مورد بهره برداری از سوی بخش خصوصی قرار گرفت هزار و 100 میلیارد تومان بوده که این رقم امسال به بیش از 2هزار و 600 میلیارد تومان رسید.
*رشد سرمایه گذاری در البرز مبین رونق تولید و ارتقا امنیت است
شهبازی افزود: رشد سرمایه گذاری و افزایش مشارکت بخش خصوصی در البرز مبین این امر است که در البرز بواسطه وجود همدلی و اتحاد بین مسئولان و ایجاد بسترهای امن و همچنین افزایش نقش تسهیل گری دولت، فضا برای رونق تولید و اقتصاد فراهم شده است.
وی با اشاره به نامگذاری هفته دولت عنوان کرد: شهیدان رجایی و باهنر از بطن جامعه و از جنس مردم بودند که مصداق بارز کار را به منصه ظهور گذاشتند.
استاندار البرز گفت: در آن دوران نیز افرادی به ظاهر نزدیک به دولت و نظام با تزویر و ریا رسوخ کرده بودند که حادثه عظیمی برای مردم و دولت بوجود آوردند و در این برهه نیز استکبار جهانی با هجمه های تبلیغاتی و روانی درصدد ترور شخصیت خانواده نظام هستند که حافظان انقلاب با هوشمندی پاسدار ارزش های دفاع مقدس و چهل ساله انقلاب اسلامی هستند.
*عملیات اجرایی پست برق 400 کیلوولتی البرز آغاز می شود
وی افزود: بر اساس منویات مقام معظم رهبری در سال رونق تولید قرار داریم و خود را موظف به اجرای این فرامین هستیم.
شهبازی با بیان اینکه تیم اقتصادی البرز بسیار پای کار و قوی حضور دارد، ادامه داد: در هفته دولت امسال اولین پست برق 400 کیلوولتی در باغستان کلنگ زنی می شود همچنین لکه صنعتی داشلیجه با پیگیری های صورت گرفته به ناحیه صنعتی تبدیل می شود تا 48 واحد مستقر در آن از تسهیلات و امکان توسعه برخوردار شوند.
*رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری برای البرز در مراحل پایانی قرار دارد
وی گفت: رفع ممنوعیت شعاع 120 کیلومتری برای البرز نیز در مراحل پایانی قرار دارد که با این امکان تحول بزرگی در حوزه تولید و اشتغال البرز رقم می خورد.
استاندار البرز افزود: ایجاد بسترهای اشتغال از دیگر اقدامات مهمی است که در دستور برنامه های استان قرار دارد چراکه به جد درصدد کاهش نرخ بیکاری و تحقق تعهد ایجاد 40 هزار اشتغال برای سال 98 هستیم چراکه از محل اعتبارات دستگاه ها و تبصره 18 پیش بینی های لازم صورت گرفته است.
*نرخ بیکاری البرز در بهار 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.6 درصد کاهش یافته است
وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری البرز در بهار 98 نسبت به مدت مشابه سال قبل 1.6 درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: ارتقا امنیت در البرز از دیگر تدابیری است که با همراهی تمامی مسئولان مربوطه درصدد تحقق آن هستیم.
شهبازی گفت: از معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری انتظار می رود که برنامه محور در راستای کاهش آسیب اجتماعی و معضلات ناشی از آن اقدام کند.
وی با تاکید بر ضرورت اتخاذ تدابیر لازم در جهت کسب رضایتمندی مردم افزود: بر این اساس تمامی مدیران و مسئولان استان باید دیدارهای چهره به چهره با مردم را در برنامه هفتگی خود قرار دهند تا از نزدیک با مشکلات بطن جامعه آشنا شوند تا در راستای رفع مشکلات و موانع اقدام اساسی کنند. رسانه ها، تشکل های اجتماعی و سیاسی باید این روند را مورد نظارت قرار دهند.
*مدیران در دیدار چهره به چهره با مردم و کسب رضایتمندی آنها کوتاهی نکنند
استاندار البرز خاطرنشان کرد: هر گونه کوتاهی از سوی مدیران در راستای ارتباط با مردم و عدم اقدام برای کسب رضایتمندی آنها را بر نمی تابم.
وی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: باید با وحدت و همدلی در استان بستر مشارکت حداکثری مردم را فراهم کنیم و نسبت به برگزاری انتخاباتی سالم، امن و پرشور تمهیدات لازم را داشته باشیم.
*با رعایت اصل بی طرفی بستر برگزاری انتخاباتی امن، سالم و پرشور را فراهم می کنیم
شهبازی افزود: در انتخابات بر اساس سیاست های دولت تدبیر و امید و مطالبه مردم، اصل بی طرفی را رعایت خواهیم کرد و بستر حضور تمامی کاندیداهای قانونی و اقشار مختلف مردم را فراهم می کنیم.
*رسانه های البرز در جهت امیدافزایی به جامعه و انعکاس دستاوردهای نظام فعالیت می کنند
وی با قدردانی از حضور منصفانه و موثر رسانه های استان در راستای امیدافزایی به جامعه و انعکاس دستاوردهای نظام به افکار عمومی، اضافه کرد: از مدیران استان خواسته شد که از شکایات خود علیه اصحاب رسانه صرفه نظر کرده و از ظرفیت رسانه برای اطلاع رسانی درست و دقیق به مردم بهره برداری کنند.
استاندار البرز با تاکید بر اینکه مسئولان باید پاسخگو باشند، گفت: اصحاب رسانه البرز بسیار هوشمند و همراه هستند و هرگز به دنبال ریختن آبروی افراد نیستند بنابراین باید بیشتر بدنبال تعامل دوسویه بین مسئولان و رسانه باشیم.
*دانشگاه خوارزمی مامور به افکار سنجی درخصوص میزان رضایتمندی مردم از خدمات رسانی دستگاه های اجرایی شد
وی افزود:  از رییس دانشگاه خوارزمی بعنوان متولی کارگروه پژوهش استان درخواست می شود که با هدف افکار سنجی، میزان رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی البرز را از هفته آینده در نقاط مختلف استان آغاز کنند.
*البرز حائز رتبه یازدهم کشور در رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه های اجرایی است
شهبازی ادامه داد: استان تازه تاسیس البرز که در مرحله نخست دولت سازی و نهادسازی قرار دارد، بر اساس آمارهای احصا شده بین 31 استان کشور رتبه یازدهم در رضاتمندی مردم در عملکرد دستگاه ها را دارد.
*به جد درصدد ایجاد بسترهای نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت مردم البرز هستیم
وی با تقدیر از عملکرد اداره کل ورزش و جوانان استان، گفت: با رایزنی های صورت گرفته با همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی درصدد هستیم که باشگاه سایپا را به البرز بازگردانیم همچنین تکمیل ورزشگاه 6500 نفری انقلاب کرج در مراحل نهایی قرار دارد از جمله اقداماتی است که بتوانیم اسباب نشاط اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت مردم را فراهم کنیم.
*اداره اراضی هزار هکتاری باغستان کرج در جهت توسعه گردشگری البرز به شهرداری کرج محول شد
استاندار البرز افزود: در راستای توسعه گردشگری و فضای سبز البرز مقرر شد که تحویل اراضی یک هزار هکتاری باغستان با حفظ مالکیت دولت به شهرداری صورت گیرد و  تا ۱۵ شهریورماه امسال  شهرداری کرج نسبت به ارائه طرح خود به کارگروه های مرتبط استانی اقدام کند.
*البرز به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است
وی اضافه کرد: اکنون البرز به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده که بیش از پیش با وفاق و همدلی درصدد شکوفایی همه جانبه البرز هستیم.
*به تبعیت از سیاست های دولت تدبیر و امید با اهتمام ویژه ای به اجرای فرامین مقام معظم رهبری می پردازیم
شهبازی گفت: امید است توفیق یابیم به تبعیت از دولت تدبیر و امید در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی و شعار سال با عنوان رونق تولید اقدام کنیم.


توسعه شرکت‌های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور ​

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاون تعاون وزارت کار و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور به منظور توسعه هر چه بیشتر شرکت‌های تعاونی دانش بنیان و نوآور کشور به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری بازار کار ؛ در جلسه‌ای که با حضور محمد کبیری، معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی؛ البرز محمدی، مدیرکل تعاونی‌های تولیدی کشور؛ به همراه رضا نقی‌پور اصل، مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته و دیگر اعضای هیأت مدیره صندوق در محل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان دو طرف به امضاء رسید.

محمد کبیری، معاون تعاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در این مراسم اظهار کرد: ما برای توسعه تکنولوژی نیاز داریم با بخش‌های مختلف علمی و حمایتی در سطح کشور همکاری داشته باشیم و از این رو در نخستین اقدام، همکاری مشترکی را با صندوق نوآوری و شکوفایی آغاز کرده‌ایم.
وی هدف از همکاری فوق را ایجاد مراکز نوآوری بخش تعاون عنوان و تشریح کرد: دو هدف اصلی تشکیل این مراکز، افزایش بهره‌وری و نفوذ دادن تکنولوژی در شرکت‌های تعاونی و حمایت از تعاونی‌های دانش‌بنیان و نوآور است.
معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در این بین تعاونی‌هایی هم وجود دارند که دانش بنیان نیستند اما اقداماتشان شفاف و نوآورانه است که به دنبال رسمی کردن این نوع تعاونی‌ها هم هستیم. در ادامه این مسیر و به‌خصوص به منظور توسعه هدف دوم این طرح، نیازمند همکاری جدی با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته نیز هستیم.
کبیری با بیان اینکه به دنبال این اقدامات مقدمه حمایت از تعاونی‌های دانش‌بنیان یا تعاونی‌های نوآور فراهم می‌شود، گفت: علاقه داریم برای سرعت بخشیدن به این حرکت به فصل مشترکی با صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته برسیم که در این زمینه اولویت ما همکاری مشترک در بحث سرمایه گذاری ریسک پذیر با صندوق است؛  در این راستا سعی داریم از انباشت تجربه گرانبهای اعضای صندوق در این حوزه استفاده کرده و تجربه موفق در حمایت از شرکت‌ها را به بخش تعاون منتقل کنیم.
وی افزود: یکی دیگر از اولویت‌های حمایتی ما شرکت‌های استارتاپی هستند و به دنبال این هستیم که شرکت‌های استارتاپی را در قالب تعاونی فعال کنیم و به این منظور نیازمند فعال کردن مراکز نوآوری هستیم.
رضا نقی پور مدیرعامل صندوق اعلام کرد: بر اساس برنامه راهبردی صندوق، هدف ما حمایت حداکثری در بخش‌های ارائه تسهیلات، صدور ضمانت‌نامه، ارائه خدمات کارشناسی و سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر است که امید است این تفاهم‌نامه مقدمه‌ای بر توسعه حمایت‌های ما از سرمایه گذاری ریسک پذیر خواهد بود و این مهم با وجود توانمندی‌های معاونت تعاون وزارت کار یقیناً محقق خواهد شد.
نقی پور اصل افزود: در بحث ارائه خدمات کارشناسی به شرکت‌ها نیز طبق اساسنامه جدید صندوق و توجه ویژه به مبحث اشاعه دانش فنی در آن، این امر بر عهده صندوق گذاشته شده و به صورت خاص در برنامه مدیران این شرکت قرار دارد. ما همچنین به تجاری‌سازی دانش انباشته شده و اشاعه آن، هم در درون مرزها و هم بیرون از مرزها، توجه ویژه ای داریم و بحث انتقال و تجاری‌سازی دانش انباشته مراکز علمی و فنی کشور، در دستور کار مسئولین نیز قرار گرفته است


راه اندازی اولین شهرک استارت آپی کشور را در البرز به جد دنبال می کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با اهتمام ویژه ای درصدد هستیم اولین شهر استارت آپی کشور را در البرز راه اندازی کنیم.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز،  دکتر شهبازی با بیان اینکه البرز قطب علم و فناوری کشور است، افزود: این استان شرایط لازم را برای رشد و توسعه فعالیت های استارت آپی در حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی، گردشگری و... دارد.
وی ادامه داد: با توجه به توانمندی های موجود به گونه ای در البرز برنامه ریزی کردیم که شتاب دهنده ها و فن بازارها بستر مناسبی برای تولید اشتغال و رونق تولید داشته باشند.

دکتر شهبازی گفت: در البرز بیش از ۵۰ شتاب دهنده در کنار یکدیگر فعالیت می کنند از این رو طی مکاتبات و تفاهم نامه های منعقد شده با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مقرر شد شهر استارت آپی البرز ایجاد شود.
وی افزود: با اهتمام ویژه ای درصدد هستیم اولین شهر استارت آپی کشور را در البرز راه اندازی کنیم.
استاندار البرز عنوان کرد: شرکت شهرک های صنعتی استان از سوی استاندار البرز مامور شد با استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود نسبت به راه اندازی این امکان اقدام کند.
وی گفت: مکان یابی این شهرک صورت گرفته و امید است بتوانیم تا پایان سال اقدامات موثری در این راستا انجام دهیم.


امضای تفاهم‌نامه همکاری بین پارک علم و فناوری البرز و شهرداری کرج

با حضور رئیس پارک علم و فناوری البرز، شهردار کرج و اعضای شورای شهر  تفاهم‌نامه همکاری بین این دو دستگاه صبح روز شنبه ۲۶ مردادماه امضا شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، این تفاهم‌نامه گامی موثر در زمینه همکاری‌های مشترک و استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی و پژوهشی برای حمایت از فناوران و صاحبان ایده است.توسط یک شرکت دانش بنیان برای رفع نیاز صنایع صورت گرفت 
ساخت انواع دستگاههای بالانس استاتیکی و دینامیکی در پارک علم و فناوری البرز

شرکت شاهین تنظیم صنعت به عنوان یک شرکت موفق و دانش بنیان موفق شد انواع دستگاههای بالانس استاتیکی و دینامیکی را برای رفع نیازهای مختلف صنایع طراحی کرده و بسازد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز مهندس محمدرضا نصرآبادی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اعلام این خبر گفت: این موفقیت در پی ده سال مطالعه و تحقیق شبانه روزی یک تیم پرتلاش و دانشگر بوجود آمده و در حال حاضر ارائه خدمت در زمینه های بالانس- ارتعاش سنجی-تعمیرات و بهینه سازی قطعات دوار- ساخت دستگاهای بالانس صنعتی- انالیز و عیب یابی صنایع مختلف توسط این شرکت انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه این شرکت در حال حاضر 25 نیروی جوان و تحصیلکرده را به طور تمام وقت مشغول کار کرده است گفت: افتخار این شرکت در مفید بودن آن در صنعت کشور و پایه ای بودن دانش آن می باشد اظهار داشت: پیشرو بودن این مجموعه در صنعت و دانش کاملا بومی آن به همراه تجربیات ارزنده حاصل از فعالیت برروی هزاران مجموعه و قطعه های مختلف ارائه خدمات بهتر خدمات به صنعت کشور در زمینه های مختلف شامل محصولات سخت افزاری و نرم افزاری فراهم کرده است.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان  عضو  پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه این شرکت در ساخت انواع دستگاههای بالانس و ارتعاش سنجی و تعمیرات قطعات دوار فعالیت داشته و تاکنون خدمات ارزنده ای رابه صنعت کشور ارائه داده است تصریح کرد: ساخت انواع دستگاههای بالانس استاتیکی و دینامیکی ( متناسب با شرایط کارکرد روتور، ساخت دستگاههای بالانس پرتابل با کمترین وزن ممکن و دقتی بی نظیر، ساخت دستگاههای فرکانس طبیعی و ساخت سنسورهای (vp)  پرتابل و غیر پرتابل در سه مدل متداول به بالاترین دقت رایج از خدمات سخت افزاری این شرکت دانش بنیان است.
نصرآبادی به محصولات نرم افزاری این شرکت اشاره کرد و گفت: برنامه نویسی و پیاده سازی و تولید نرم افزارهای ارتعاش و کنترل کیفی، اجرای برنامه تعمیرات و پیشگیرانهPM، ارائه انواع خدمات بالانس کارگاهی از ۲۰ گرم تا ۲۰ تن و آنالیز ارتعاشات و بالانس در محل بدون محدودیت قطر – وزن – دور از خدمات نرم افزاری و فنی و دانشی این شرکت است.
وی با اشاره به اینکه هدف مجموعه شاهین تنظیم صنعت رفع خلا بالانس در کشور است گفت: در شرایطی که تحریم های سنگین در بخش های مختلف صنعتی تلاش می کند عرصه را برای تولید داخلی سخت و دشوار نماید این وظیفه شرکت های دانش بنیان و دانش محور است تا تلاش کنند نیازهای داخلی را پاسخ داد و تاب آوری شرکت های داخلی را برابر این تحریم ها افزایش دهند و آن ها توانمند نمایند.
نصرآبادی در پایان با تاکید بر اینکه فضای خوبی برای نقش آفرینی شرکت های دانش بنیان و فناور در کشور فراهم شده است گفت: تاکنون صدها شرکت از خدمات ما استفاده کرده اند و این نشان می دهد اگر تلاش کنیم می توانیم مورد توجه شرکت های داخلی قرار بگیریم.اخبار پارک علم و فناوری البرز


شرکت های دانش بنیان با حمایت معاونت علمی مقابل تحریم ایستادند

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با تاکید بر حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارتاپها از موفقیت آمیز بودن پیاده سازی برنامه های معاونت علمی برای مقابله با تحریم ها با همکاری شرکت های دانش بنیان درمورد محصولات خاص خبر داد

> ادامه


شرکت های بزرگ سنتی برای ماندگاری در اقتصاد به نوآوری روی بیاورند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه مدل های موفق حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان را باید در کشور توسعه دهیم و گفت: امروز شاهد اتفاق های مهم در نگرش شرکت های بزرگ صنعتی هستیم.شرکت های بزرگ برای ماندگاری در اقتصاد باید به نوآوری روی بیاورند.

> ادامه


براساس بیانات مقام معظم رهبری تولیدکنندگان رزمندگان جنگ اقتصادی هستند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: هر گونه کوتاهی از سوی مدیران در راستای ارتباط با مردم و عدم اقدام برای کسب رضایتمندی آنها را بر نمی تابم.
> ادامه


توسعه شرکت‌های تعاونی دانش بنیان و نوآور در کشور ​

تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاون تعاون وزارت کار و صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته کشور به منظور توسعه هر چه بیشتر شرکت‌های تعاونی دانش بنیان و نوآور کشور به امضا رسید.

> ادامه


راه اندازی اولین شهرک استارت آپی کشور را در البرز به جد دنبال می کنیم

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: با اهتمام ویژه ای درصدد هستیم اولین شهر استارت آپی کشور را در البرز راه اندازی کنیم.
> ادامه


 

رویدادها

چند رسانه ای و تصاویر

آمار سایت

  • كل کاربران ثبت شده: 888 کاربر
  • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
  • ميهمانان در حال بازديد: 9 کاربر
  • تمام بازديد‌ها: 2020533 بازدید
  • بازديد 24 ساعت قبل: 1637 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb