برگزاری دوره آموزشی و مشاوره" اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی" در پارک علم و فناوری البرز

دوره آموزشی و مشاوره" اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی" (ویژه شرکت های فناور و دانش بنیان)در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.
به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دوره آموزشی و مشاوره "اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی" توسط خانم آتنا آریائی مدیر مالی شرکت  فناور آوید سامانه رایمون مستقر در پارک علم و فناوری البرز به مدت 4 ساعت در روز سه شنبه مورخ 3  اردیبهشت از ساعت9 لغایت 13در محل پارک علم و فناوری برگزار شد.
 بر اساس این گزارش ، هدف از برگزاری  این دوره آموزشی و مشاوره ای به شرح موارد ذیل ذکر شد.
 • شرح آیین نامه تحریر دفاتر
 • نوشتن اسناد
 • ضمیمه نمودن اسناد و فاکتورهای حسابداری
 • تراز نامه آزمایشی
 • صورت مالی سود و زیان
 • صورت مالی ترازنامه
شایان ذکر است مخاطبان این کارگاه آموزشی، مدیران ، کارشناسان شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری البرز  فعالان اقتصادی، کارآفرینان  و همه علاقمندان بودند.


 


 بازدید دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از پارک علم و فناوری البرز

دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه از آخرین دستاوردها و توانمندی های پارک علم و فناوری البرز و  مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی روز شنبه 31 فروردین  ماه بازدید کردند
 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از مجتمع علمی و تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پارک علم و فناوری البرز بازدید کرد.
دکتر حمیدرضا طیبی رئیس جهاددانشگاهی در نشستی که با حضور مدیران و دبیر ستاد توسعه زیست فناوری دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری این نهاد رئیس پارک علم و فناوری البرز، معاونین و برخی از پژوهشکده های مستقر در مجتمع تحقیقاتی برگزار شد، اظهار داشت: فعالیت های تحقیقاتی در گروه های پژوهشی این نهاد تا مرز تولید فناوری انجام می شود و مراکز خدمات تخصصی به صورت حرفه ای این فعالیت ها را به جامعه ارائه می کنند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت همکاری های بیشتر جهاد دانشگاهی و معاونت علمی گفت: برای اجرای پروژه های مشترک که مورد نیاز کشور هستند محدودیت مالی و بودجه ای نداریم و هم از طریق معاونت علمی و فناوری و هم صندوق نوآوری و شکوفایی آماده همکاری و حمایت از طرح هایی هستند که در زمینه های مختلف زیست فناوری ارائه شود.
دکتر قانعی با اشاره به اینکه ورود ما به حوزه دارو موفق بوده است گفت: کشورمان در حوزه های مختلف علوم و تحقیقات تجربیات خوبی کسب کرده است ولی باید تلاش شود تا بخش های غیردولتی و خصوصی بیش از گذشته در توسعه بخش های مختلف کشور ورود پیدا کنند.
وی با اشاره به اینکه  جهاد دانشگاهی مایه امید کشور است اظهار داشت: انتظار ما این است که جهاد دانشگاهی بیش از هر زمانی در شرایط کنونی نقش آفرینی کند و طرح های خود را در زمینه های مختلف به ما ارائه کند.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر تعامل بیشتر بخش های مختلف جهاد دانشگاهی از جمله پژوهشکده ها، مراکز علمی، شرکت ها و واحدهای فناور  مستقر در پارک های علم و فناوری این نهاد با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد.
 
همچنین در حاشیه این بازدید در خصوص شبکه مجازی بانک های ژنی کشور بحث و گفتگو شدو با توجه به اینکه زیرساخت این شبکه در مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران وجود دارد مقرر گردید جهت تکمیل و ارتقاء آن همکاری های لازم بین مرکز و ستاد توسعه زیست فناوری انجام شود.
گفتنی است، در این بازدید زمینه همکاری های متقابل توسط طرفین مطرح و مورد بررسی قرار گرفت
درپایان برنامه از قسمت های مختلف مرکز آزمایشگاهی حیوانات  پژوهشگاه ابن سینا ، پژوهشکده گیاهان دارویی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران بازدید  به عمل آمد و مدیران و کارشناسان بخش های مختلف به بیان فعالیت واحدهای مربوطه پرداختند .

 


محققان ایرانی در طرحی پژوهشی کارایی شبکه‌های برق را افزایش دادند

 

محققان کشور طرحی پژوهشی را انجام دادند تا به عنوان ابزاری قدرتمند و قابل اتکا شرکت‌های توزیع برق را رد زمینه تصمیم‌گیری برای نصب و به کارگیری کلیدهای مانور کنترل از راه دور یاری رساند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از  مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز مشترکان با کمترین هزینه و سطح قابل قبولی از قابلیت اطمینان هدف اصلی بهره برداران و برنامه ریزان سیستم های قدرت است. صنعت برق برای دستیابی به این اهداف با موانعی همچون فرسودگی شبکه موجود، بار در حال رشد و محدودیت بودجه برای تقویت و توسعه شبکه مواجه است. 

پس این شرایط صنعت برق را ملزم به یافتن راهی برای بهره گیری هر چه بهتر از شبکه و تجهیزات موجود کرده است. بدین ترتیب محققان این حوزه مفهوم شبکه هوشمند را به منظور افزایش کارایی شبکه های برق پیشنهاد دادند. 

اما به چه شبکه ای هوشمند گفته می شود. این شبکه ها با فناوری های پیشرفته برای مدیریت سیستم به صورت قابل اطمینان و کم هزینه تجهیز می شوند. اتوماسیون شبکه توزیع یکی از فناوری های مورد توجه در مفهوم شبکه هوشمند است. در یک سیستم اتوماسیون توزیع، تجهیزات مختلفی نظیر کلیدهای مانور کنترل از راه دور برای افزایش کنترل پذیری شبکه و در نتیجه تغییر سریع تر شرایط بهره برداری با توجه به وضعیت حاکم بر سیستم مورد توجه قرار می گیرد. 

اگر چه بهره گیری از کلیدهای مانور کنترل از راه دور مزایای بسیاری دارد اما مستلزم سرمایه گذاری گزافی است. بنابراین بهینه سازی تعداد و محل نصب این کلیدها با توجه به سود حاصل از به کارگیری آن ها و هزینه سرمایه گذاری مورد نیاز از اهمیت بالایی برخوردار است.

بنابراین محققان کشور طرحی با عنوان «بهینه سازی تعداد و محل نصب کلیدهای با قابلیت کنترل از راه دور در شبکه های توزیع برق با لحاظ ریسک مالی ناشی از عدم قطعیت در عواید حاصله» را مطرح کردند که توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی برای حمایت تصویب شد. 

این طرح پژوهشی در گام نخست به ارائه مدلی ریاضی برای بهینه سازی تعداد و محل نصب کلیدهای مانور کنترل از راه دور در شبکه های توزیع با لحاظ هزینه سرمایه گذاری مورد نیاز و سود مالی حاصل از بکارگیری آن ها پرداخت. سپس مدل ارائه شده برای لحاظ رفتار شرکت های توزیع خصوصی و محدودیت ها و اولویت های مالی آن ها توسعه داده شد. مدل توسعه یافته قادر به لحاظ ریسک مالی ناشی از عدم قطعیت ها در عواید حاصله از بکارگیری کلیدهای قابل کنترل از راه دور است. این عدم قطعیت ها نیز ناشی از رفتار تصادفی رویدادها در سطح شبکه توزیع است. 

مدل تصمیم گیری حاصل از این پژوهش می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند و قابل اتکا شرکت های توزیع برق را در خصوص تصمیم گیری برای نصب و بکارگیری کلیدهای مانور کنترل از راه دور یاری رساند. همچنین، روش ارائه شده در این طرح پژوهشی شرکت های برق را قادر به دستیابی حداکثری به منافع حاصل از پیاده سازی اتوماسیون توزیع و نصب کلیدهای کنترل از راه دور می کند که موجب افزایش و بهبود کارایی شبکه می شود.
 موفقیت یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز در زمینه محصولات و خدمات بیوتکنولوژی

شرکت فناور توپاز ژن کاوش در راستای انجام رسالت اجتماعی خود و با فعالیت دانش بنیان خود در زمینه تولید محصولات مرتبط با بیوتکنولوژی و ارائه خدمات کامل ژنومیکس و پروتئومیکس موفق به ارائه باکیفیت ترین محصولات و خدمات در این زمینه و جلب اعتماد جامعه بزرگ محققان و دانشمندان کشورمان  گردیده است .
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز  شرکت توپاز ژن کاوش سال تاسیس۱۳۹۱ تاسیس شده ، ضمن کسب رتبه برتر در جشنواره علم و عمل در زمینه تولید کیتهای استخراج DNA و RNA و ارائه خدمات تخصصی در حوزه بیوتکنولوژی و بیولوژی مولکولی در پارک علم و فناوری البرز فعالیت می نماید.
دکتر رضا آذربایجانی با اشاره به اینکه شرکت در پارک علم و فناوری فعالیت خوبی را آغاز نموده گفت: . از سال ۱۳۹۷ در پارک مستقر هستیم و با در اختیار گرفتن فضای مناسبی در ساختمان پارک علم و فناوری البرز در حال تجهیز آزمایشگاه شرکت هستیم.
مدیر عامل و عضو هیئت مدیرهدرباره نحوه ورود به این فعالیت گفت:  فکر و تجربه تاسیس شرکت مربوط به ۱۵ سال پیش می باشد و هدف ما به همراه سایر همکاران تبدیل ایده های فناورانه به ثروت، توسعه کسب و کار دانش بنیان و اشتغال زایی بوده است.
دکتر آذربایجانی درباره مشکلات پیش روی شرکت های دانش بنیان گفت: سرمایه اول ناچیز، عدم تجربه تجاری سازی، نبود آموزش برای موسسان دانش آموخته جوان این شرکتها، اقتصاد غیر رقابتی و عدم تامین سرمایه در گردش و ضعف در بازاریابی از مشکلاتی است که باید به این ها توجه شود.
برنده جایزه جشنواره استانی علم و عمل استان البرز با اشاره به موفقیت های شرکت توپاز ژن کاوش  اظهار داشت:  این شرکت و طرح تولیدی ارائه شده آن با کسب عنوان طرح منتخب استانی در چهارمین جشنواره علم تا عمل موفق به کسب جایزه مربوطه و دریافت تسهیلات از صندوق نوآوری و شکوفایی گردیده که کمک خوبی برای موفقیت بود.
این کارآفرین جوان به علاقمندان ایجاد کب و کار توصیه کرد: . با غلبه بر ناامیدی و بازنگری در طراحی فکری خود که اهداف واقعی تر مورد تحلیل قرار گرفته باشند و نیز استفاده از حمایتهای موجود به طراحی دقیق کسب و کار بپردازند و در صورت احتمال موفقیت بالا و  مطمئن اقدام به راه اندازی کسب و کار نمایند.
مدیرعامل شرکت توپاز ژن کاوش درباره دلایل موفقیت این شرکت فناور گفت: قدرت طراحی استراتژیک با شناسایی دقیق نقاط قوت و ضعف داخلی شرکت و تحلیل فرصتها و تهدیدهای محیطی از دلایل ما بوده که امیدوارم علاقمندان به راه اندازی شرکت ها و واحدهای فناور و دانش بنیان به آن توجه نمایند.
وی در ادامه گفت: با تکیه بر کیفیت و دقت محصولات و خدمات و پشتیبانی تیم تخصصی (Ph.D level) خود، شرکت توپاز ژن همواره همراه و حامی مشتریان عزیز خود در دانشگاهها، مراکز تحقیقاتی، شرکتهای دارویی و آزمایشگاههای ژنتیک پزشکی تراز اول کشور حتی در پیچیده ترین پروژه های تحقیقاتی بوده است. 

ارائه کلیه محصولات مرتبط با ملزومات آزمایشگاهی در حوزه بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی، ارائه کلیه خدمات توالی یابی سانگر، ارائه کلیه خدمات توالی یابی نسل جدید (NGS) ، ارائه کلیه خدمات مربوط به سنتز اسیدهای نوکلئیک، خدمات مربوط به سنتز ژن و ساب کلونینگ و بیان پروتئین نوترکیب ،  خدمات مربوط به سنتز پپتید و تولید آنتی بادی، ارائه وکتورهای کریسپری و خدمات مربوط به ویرایش ژنوم به روش CRISPR/Cas9
ارائه خدمات کامل تولید حیوانات آزمایشگاهی مدل و ارائه خدمات کامل مشاوره و تجهیز آزمایشگاههای بیولوژی مولکولی و بیوتکنولوژی  اهم فعالیتهای شرکت دانش بنیان است.
 


تاکید استاندار بر پیگیری مشکلات تولید در سطح استانی و ملی

 شهبازی گفت: با توجه به هزینه‌های ایجاد اشتغال، نباید اجازه بدهیم مشکلات در روند فعالیت واحد‌های تولیدی خللی ایجاد کند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری استانداری البرز، شهبازی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان البرز با اشاره به نامگذاری سال98 بعنوان سال رونق تولید افزود: مشکلات استانی حوزه تولید در سطح استان البرز به صورت جدی دنبال می شود و اگر نیاز به پیگیری درسطح ملی باشد از هیچ تلاشی دراین زمینه دریغ نخواهیم کرد.

استاندار افزود: با توجه به اینکه برخی از مشکلات در حوزه تولید درسال گذشته مربوط به بانک ها بود در نشستی با استانداران کشور مقرر شد 10مدیر بانکی به این منظور برای حل و فصل مشکلات این بخش به بانک مرکزی معرفی شود.

استاندار با بیان اینکه کارگروه هایی با هدف اجرایی شدن هرچه بیشتر شعال سال تشکیل شده است که در کنار کارگروه تسهیل و رفع موانع برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش می کنند افزود: برای ایجاد هر شغل مبلغ قابل توجهی باید صرف شود بنابراین لازم است با تلاش هرچه بیشتر از تعطیلی واحدهای تولیدی جلوگیری شود.

رییس سازمان صمت استان هم با بیان اینکه البرز، همچنان رتبه اول پرداخت تسهیلات رونق تولید را در اختیار دارد افزود: فاصله البرز با استان بعد از خود در جذب تسهیلات 10هزار میلیارد ریال است.

شاهمرادی اظهار داشت: در حال حاضر 595واحد تولیدی با پیشرفت فیزیکی بالای 60درصد درسطح استان البرز با بودجه تخصیصی دراین بخش نیز هزار و221میلیارد ریال در دست اجراست.

در این جلسه مشکلات پنج واحد تولیدی بررسی شد و استاندار از مدیران دستگاههای مرتبط خواست تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات این واحدها به کار گیرند.


 


مشارکت و همیاری پارک علم و فناوری البرز  به مردم سیل زده

در پی وقوع سیل در مناطق مختلف کشور،  پارک علم و فناوری البرز با جمع آوری کمک های نقدی ونیز  کمک های مادی و معنوی به یاری مردم  رنج  دیده استان های سیل زده  می شتابد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز  امداد رسانی به مردم سیل زده را در چنین شرایط بحرانی مهم‌ترین وظیفه انسانی تمامی هموطنان دانست و اظهار داشت: تعدادی از کارکنان پارک علم و فناوری در حوزه های مختلف تخصصی برای همراهی با مسئولان و دستگاه های اجرایی به مناطق سیل زده اعزام شده اند.
در ادامه عطاء الله ربانی گفت: داروهای قطره گیاهی خوراکی برای درمان بیماری های دهان و دندان ، کنترل خونریزی،  عفونت ، التهام و ورم و التیام بیماری های پوستی، از شرکت های عضو این پارک به مناطق سیل زده ارسال شد.
وی افزود: براساس گزارش ها تاکنون بیش از  500 کیلوگرم دارو برای این مناطق ارسال شده که با توجه به نیازها ، داروهای دیگری نیزارسال خواهد شد.
عطاء الله ربانی گفت: زمینه جمع آوری کمک های غیر نقدی پرسنل و فناوران پارک  ایجادو ارسال آن به هلال احمر را اقدام گردید و افزود: تمهیداتی اتخاذ شده تا نسبت به اختصاص بخشی از حقوق پرسنل به حساب های اعلام شده رسمی اقدام گردد
بر اساس این گزارش، پارک علم و فناوری البرز  نیزبه منظور مشارکت در بازسازی مناطق سیل زده و سرعت بخشیدن  به آن ، از شرکت های فناور و دانش بنیان عضو درخواست نموده تا در صورت تمایل به ارائه خدمات فناورانه به مناطق سیل زده به صورت حمایتی اعلام آمادگی داشته باشند.
در راستای تحول در امور شرکت ها و واحدهای فناور؛
نشست پارک علم و فناوری البرز با واحدهای مستقر در مرکز رشد برگزار شد

جلسه و نشست مسئولین پارک علم و فناوری البرز با  حضور شرکت ها و واحدهای مستقر در مرکز رشد پارک با حضور مدیران بخش های مختلف پارک علم و فناوری البرز روز سه شنبه 27 فرودین ماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  صبح روز سه شنبه  27 فروردین ماه   جلسه ای  به منظور ارائه و بررسی برنامه های  پیش رو مرکز رشد پارک  در سال جاری  با حضور معاون فناوری پارک و کارشناسان  این مجموعه  با مدیران واحدهای رشدبرگزار گردید.

 
در ابتدا این نشست هم اندیشی، دکتر سبط الشیخ انصاری معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز به ظرفیت منابع انسانی و اقتصادی و صنعتی استان البرز اشاره کرد و  گفت: پارک علم و فناوری هم در راستای بالفعل کردن این ظرفیت ها گام بر می دارد که خوشبختانه این موفقیت ها در ابعاد اشتغال، فروش شرکت ها و صادرات آن ها کاملا مشهود است که نسبت به سال های گذشته قابل توجه است.
معاون فناوری پارک با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی گفت: یکی از امتیازات پارک علم و فناوری البرز برای واحدهای مستقر در مرکز رشد  و نیز شرکتهای فناور ، قرار داشتن در کنار این مجموعه عظیم علمی، تحقیقاتی و آزمایشگاهی (مجتمع علمی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی) و پارک علم و فناوری است.
مهندس سعیدی مدیر فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز نیز با اشاره به اهداف و برنامه های مرکز رشد علوم و فناوری پارک البرز گفت: یکی از چالش های اصلی شرکت ها و واحدهای فناور پیدا کردن سرمایه گذار است ولی سرمایه گذار مورد نظر بانک ها نیستند بلکه سرمایه گذارانی به غیر از بانک که همانا بخش های مختلف حصوصی و دولتی هستند.
مهندس خوش آرا مدیر مرکز رشد پارک علم و فناوری البرز در این نشست ضمن ارائه برخی مسائل و مشکلات واحدها و شرکت های دانش بنیان به فرصت های پیش رو  اشاره کرد و با بیان اینکه استان البرز قطب علم و فناوری کشور است اظهار داشت: برگزاری تورهای بازدید از صنایع مهم و همچنین تجاری سازی از برنامه های مهمی است که تلاش می کنیم مدیران و کارشناسان شرکت های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک از آن ها بازدید نمایند.
همچنین در این نشست مهندس مهران مهدوی مدیر روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز با تاکید بر تعامل و حضور موثرتر شرکت ها و واحدهای فناور و دانش بنیان در رویداد ها و برنامه های استان و ملی اظهار داشت: مدیران شرکت ها و واحدهای فناور و دانش بنیان باید هم بحث اطلاع رسانی و هم موضوع حضور در نمایشگاه ها و همچنین بازدید های پارک علم و فناوری را جدی بگیرند تا نتایج بهتری از قبل این برنامه ها حاصل شود.
وی به تعامل با صداو سیما و سایر رسانه ها اشاره کرد و گفت: یکی از برنامه های مهم در این راستا انعکاس خوب اخبار و موفقیت شرکت های دانش بنیان است.
در این نشست همچنین موضوعات مربوط به نحوه ملاقات و مکاتبات با رئیس و مدیران پارک مورد بررسی قرار گرفت و خانم علیخانی در این باره به حاضران گزارشی را ارائه نمود.
در این نشست مدیران شرکت ها و واحدهای فناور مرکز رشد پارک دیدگاه ها و مسائل مختلف خود را با مدیران بخش های مختلف پارک علم و فناوری البرز در میان گذاشتند.
بحث چگونگی جلب، جذب و تامین  سرمایه گذار، چگونگی گرفتن تسهیلات، فضای فیزیکی، بازاریابی، تعامل با بخش های صنعتی و تولیدی و چگونگی موفقت، هم افزایی و ... از موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

 


 

اخبار پارک علم و فناوری البرز


برگزاری دوره آموزشی و مشاوره" اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی" در پارک علم و فناوری البرز

دوره آموزشی و مشاوره" اصول و فنون تحریر دفاتر قانونی" (ویژه شرکت های فناور و دانش بنیان)در پارک علم و فناوری البرز برگزار شد.

> ادامه


 بازدید دبیر ستاد توسعه زیست فناوری از پارک علم و فناوری البرز

دکتر مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری کشور و هیات همراه از آخرین دستاوردها و توانمندی های پارک علم و فناوری البرز و  مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی روز شنبه 31 فروردین بازدید کرد.

> ادامه


محققان ایرانی در طرحی پژوهشی کارایی شبکه‌های برق را افزایش دادند

محققان کشور طرحی پژوهشی را انجام دادند تا به عنوان ابزاری قدرتمند و قابل اتکا شرکت‌های توزیع برق را رد زمینه تصمیم‌گیری برای نصب و به کارگیری کلیدهای مانور کنترل از راه دور یاری رساند.

> ادامه


موفقیت یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز در زمینه محصولات و خدمات بیوتکنولوژی

شرکت فناور توپاز ژن کاوش در راستای انجام رسالت اجتماعی خود و با فعالیت دانش بنیان خود در زمینه تولید محصولات مرتبط با بیوتکنولوژی و ارائه خدمات کامل ژنومیکس و پروتئومیکس موفق به ارائه باکیفیت ترین محصولات و خدمات در این زمینه و جلب اعتماد جامعه بزرگ محققان و دانشمندان کشورمان  گردیده است .

> ادامه


تاکید استاندار بر پیگیری مشکلات تولید در سطح استانی و ملی

دکترشهبازی گفت: با توجه به هزینه‌های ایجاد اشتغال، نباید اجازه بدهیم مشکلات در روند فعالیت واحد‌های تولیدی خللی ایجاد کند.

> ادامه


 

رویدادها

چند رسانه ای و تصاویر

آمار سایت

 • كل کاربران ثبت شده: 723 کاربر
 • کاربران حاضر در وبگاه: 0 کاربر
 • ميهمانان در حال بازديد: 8 کاربر
 • تمام بازديد‌ها: 1817593 بازدید
 • بازديد 24 ساعت قبل: 1467 بازدید

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb