[صفحه اصلی ]   [ English ]  
:: عضویت در سایت آرشیو اخبار پست الکترونیک ::
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
معرفی پارک::
مسئولین::
واحد های فناور پارک::
فرم ها::
قوانین و آیین نامه های پارک::
نظام پیشنهادات::
همکاری با ما ::
نگارخانه تصاویر::
پست الکترونیک::
اخبار داخلی پارک::
میز خدمت ::
::
دوره / کارگاه/ استارتاپ..
نمایشگاه، جشنواره، رویداد
..
کنفرانس، همایش


هفتمین کنفرانس سوخت و احتراق ایران - 24 و 25 بهمن - دانشگاه صنعتی شریف 

..
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
نظرسنجی
مفید بودن مطالب سایت (برای بهبود شرایط، نیازمند نظرتان هستیم)
عالی
خوب
متوسط
ضعیف
خیلی ضعیف
   
..
اطلاع رسانی

کمیته اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی جهاددانشگاهی


پرتال مرجع آموزش، پژوهش و فناوری ایمیدرو


AWT IMAGE

 

AWT IMAGE

 

..
لینک های مفید
..
:: 8شرکت فناور جدید در پارک علم و فناوری البرز پذیرش شد. ::

رئیس پارک علم و فناوری البرز از پذیرش8 شرکت فناور جدید در پارک علم و فناوی البرز خبر داد. به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس ربانی ضمن اعلام خبر پذیرش 8 شرکت فناور جدید در حوزه های صنایع غذایی و فنی-مهندسی افزود که این شرکت ها در زمینه های صنایع غذایی، برق و الکترونیک، معماری و عمران و مکانیک فعالیت می نمایند که 2 شرکت آن دانش بنیان هستند. وی در ادامه تعداد شرکت های پارک علم و فناوری البرز را 48 شرکت عنوان نمود که 18 شرکت دانش بنیان می باشند و این آمار 38 درصدی را در کشور کم نظیر دانست. رئیس پارک علم و فناوری البرز درخواست های پذیرش در پارک را در ماه 40 شرکت عنوان نمود و از برگزاری حداقل یک جلسه شورای پارک در ماه خبر داد. رئیس مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی، مدل پارک علم و فناوری البرز را در کشور بی نظیر دانست و استفاده از تجارب مجموعه های جهاد دانشگاهی توسط شرکت های فناور و فناوران جوان را در این مدل سودمند توصیف کرد. وی به موافقت شورای پارک در خصوص واگذاری زمین به منظور تولید پایلوت و نیمه صنعتی اشاره کرد و آن را در راستای توسعه استان و کشور دانست. رئیس پارک علم و فناوری در ادامه به تشریح نام و ویژگی های این 8 شرکت پذیرش شده پرداخت:

1- شرکت پارسان ایده آموز: این شرکت در تولید نوشیدنی جدید سویا با استفاده از بخش عمده ای از آب گوجه فرنگی و افزودن موادی نظیر فلفل قرمز دلمه‌ای، عصاره‌ی سبزیجات، اسانس نعناع، هویج بنفش و کلاژن جهت ارتقاء ویژگی های حسّی و تغذیه‌ای آن فعالیت دارد . که این محصول برای کلیه اقشار بالاخص کودکان، بیماران دیابتی توصیه میگردد. واحد فناور مذکور بازار هدف خود را بین المللی عنوان می دارد و امکان صادرات به کشورهای دیگر را در در برنامه آتی خود قرارداده است.

  2- شرکت زرین کوه: این شرکت با بیش از 20 سال سابقه فعالیت پژوهشی ، تولیدی و راهبری فعالیت های علمی از دو سال اخیر اهداف و برنامه های خود را بر پایه خدمات و محصولات دانش بنیان نهاده است. از جمله فعالیت های این مجموعه می توان به فعالیت های راه و ساختمان و عمران، تولید بتن های پیشرفته و رویه های بتنی ، بتن فشرده غلتکی ، قطعات بتنی توانمند ، بتن های الیافی، و مواد پیشرفته بتنی را نام برد. سازماندهی و تشکیل گروه های پژوهشی، مهندسی و اجرایی و راه اندازی آزمایشگاه و خط تولید پایلوت و نیز دیده بانی علمی دانش و فن آوری و بازار آینده را در اهداف کوتاه مدت خود قرار داده است.

3- شرکت دانش بنیان مهندسی بازرگانی کاوش الکترونیک ماد : شرکت یاد شده در زمینه طراحی و اجرای سیسیتم های نور پردازی به دو بخش 1- طراحی و تولید سیستم های نور پردازی و روشنایی 2- مشاوره و طراحی و اجرای پروژه های نور فعالیت می نماید . از محصولات این واحد فناور می توان به درایو هوشمند ال ای دی ، پردازشگر نور ، انواع لامپ و پروژکتور ال ای دیَ، سیستم موزیکال نور دیجیتال ، سیستم کنترل الکترونیکی سینمای چند بعدی اشاره نمود. از جمله مزایای لامپ ال ای دی به طول عمر بسیار بالا، قابل تعمیر، فوق کم مصرف، تنوع رنگ، کنترل جهت تابش نور با استفاده از لنز، نور طبیعی و فاد اشعه های مخرب را می توان مورد توجه قرار داد. این شرکت از سوی کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکتها و موسسات دانش بنیان و نظارت بر اجرا دانش بنیان شناخته شد.

  4- شرکت کنترل سیستم خاورمیانه: این شرکت فعالیت خود را در زمینه تولید رفرکتومتر این-لاین (اندازه گیری میزان شکست نور ) آغاز نموده است. مانیتورینگ این لاین جهت سنجش پارامترهای کیفی محصولات نهایی به وسیله روشهای آنالیز فرایند بسیار حائذ اهمیت می باشد و باعث مدیریت کیفیت پیوسته، بهینه سازی فرایند، صرفه جویی منابع و افزایش قابلیت اطمینان می شود.تکنولوژی مذکور هم اکنون به طور گسترده و امری اجتناب ناپذیر در صنایع تولیدی و تبدیلی به کار گرفته میشود .چشم انداز شرکت نسبت به محصول تولیدی شامل بهبود و توسعه محصول، تولید انبوه، ایجاد برند و صادرات می باشد. از بازارهای هدف این مجموعه میتوان به صنایع غذایی و تبدیلی، صنایع شیمی، صنایع پتروشیمی، صنایع مواد و شوینده و آرایشی و بهداشتی اشاره کرد.

  5- شرکت تدبیر صنعت کیان البرز: فعالیت خود را در زمینه تولید سیستم راهنمای هوشمند پارکینگ با استفاده از سنسور فراصوت آغاز نموده است. سیستم مذکور پس از نصب در سقف هر یک از جایگاه های پارک اتومبیل، موجی فراصوت را به سمت کف پارکینگ ارسال کرده ، این موج پس از برخورد با جسم مقابل آن، برگشت داده شده و توسط دستگاه، دریافت و بررسی شده راننده خودرو از محل ورود به راهرو می تواند وضعیت آنها را دیده و محل فضای خالی جهت پارک را تشخیص دهد. از دیدگاه نوآوری در طرح و ایده نمونه مورد نظر برای اولین بار در ایران تولید شده و بازار هدف این طرح ملی و بین المللی می باشد.

  6- شرکت مهندسی و ساخت آذر چرخش فولاد البرز: این شرکت در زمینه ارائه خدمات فنی و مهندسی شامل طراحی و محاسبات کامل، مهندسی معکوس، بازرسی، تعمیر و تولید تجهیزات صنعتی شامل انواع گیربکس های مورد نیاز و مورد استفاده در صنایع داخلی و نیز ارائه این خدمات برای انواع کمپرسور، ولوها، الکتروموتورها و کوپلینگ های صنعتی برای اولین بار در ایران فعالیت می نماید. با توجه به نیاز صنایع داخلی به انواع سیستم های انتقال قدرت به خصوص انواع چرخنده و گیربکس که عموما از برندهای خارجی انتخاب و تامین می گردد، هدف این طرح ارائه خدمات فنی و مهندسی شامل طراحی و محاسبات بر اساس استانداردها به صورت کامل برای گیربکس هایی که از این برندها در داخل کشور موجود و در حال بهره برداری است که عمدتا با مشکل عدم امکان دمونتاژ و مهندسی معکوس مواجه بوده و نیز مدارک فنی مشخصی ندارند می باشد و نیز ارائه خدمات تعمیر و در نهایت تولید این گیربکس ها به صورت کامل و با کیفیت مطلوب در داخل کشور در مرحله بعد ارائه گیربکس هایی بهینه شده با برند داخلی. و نیز ارائه این خدمات برای سایر تجهیزات صنعتی شامل انواع کمپرسور، شیرآلات و موتورها و کوپلینگ های صنعتی می باشد.

7- شرکت کیمیا آزما سیستم البرز :فعالیت خود را در زمینه طراحی و ساخت سیمولاتور و شبیه-سازهای آموزشی آغاز نموده است. زمینه فعالیت‌‌های پژوهشی این مجموعه شامل سنسورها و ابزار دقیق ، حس لامسه مصنوعی، جراحی با حداقل تهاجم و جراحی رباتیک، مدلسازی سیستم بیولوژِیکی، مکانیک سیالات بیولوژیکی، اندازه شناسی در پژشکی می باشد . شبیه ساز اتومکانیک، شبیه ساز جوشکاری و شبیه ساز لاپاراسکوپی از نمونه هایی از محصولات این مجموعه و ارائه شده به سازمان آموزش فنی و حرفه ای و وزارت بهداشت می‌باشد.از اقدامات صورت گرفته توسط اعضای اصلی این مجموعه میتوان به تأسیس و راه اندازی آزمایشگاه حس لامسه مصنوعی و جراحی رباتیک، تاسیس و راه اندازی واحد آموزش گروه صنعتی کاله را نام برد.

8- شرکت توسعه تجارت آرتین شیمی : این مجموعه فعالیت خود را در زمینه تولید آنزیمهای مورد مصرف در صنایع غذایی آغاز نموده است. از اقدامات مهم این شرکت میتوان به تمرکز و توانمندی در عرصه طراحی ، تولید و توسعه آنزیم ها و سایر محصولات بیولوژیک در صنایع غذایی اشاره نمود. مجموعه مذکور راه اندازی اولین و تنها واحد تولید آنزیم های بیولوژیک با سرمایه گذاری مشترک با شرکت کینتیکا از کشور سوئیس در منطقه ویژه اقتصادی پیام را در کارنامه کاری خود دارد . ارائه انواع آنزیم ها و سوردورها به میزان انبوه به صنایع غذایی کشور از دیگر خدمات ارائه شده این مجموعه می باشد.

وی در خاتمه از شرکتهای فناور و دانش بنیان و فناوران و پژوهشگران کشور و به خصوص استان البرز خواست جهت مشاوره های تخصصی و عمومی و پذیرش در پارک به آدرس www.alborzstp.ir و شماره 34764006-026 مراجعه نمایند.

دفعات مشاهده: 1685 بار   |   دفعات چاپ: 539 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

CAPTCHA code
   
سایر مطالب این بخش سایر مطالب این بخش نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ ارسال به دوستان ارسال به دوستان
Persian site map - English site map - Created in 0.06 seconds with 47 queries by YEKTAWEB 3729