مسکن و اشتغال دو اولویت اصلی در خدمت رسانی به جامعه ایثارگران باشد/ضرورت اجرای کامل قوانین خدمات جامعه ایثارگری

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۱ | 
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز « دکتر محمدعلی نجفی» صبح دوشنبه در «چهارمین همایش شورای هماهنگی، آموزشی و اطلاع رسانی ایثارگران و معاونین توسعه منابع انسانی دستگاه های اجرایی» استان البرز که با حضور « دکتر غلامرضا یاوند عباسی» مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد؛ اظهارداشت: فرهنگ ایثار و شهادت، بعنوان یک فرهنگ متعالی در زمره عالی ترین مفاهیم انسانی و الهی است و مختص به یک دین و ملت و کشور نیست؛ بلکه جهانی است و به همه جامعه بشری تعلق دارد.
وی افزود: در هویت ملی و فرهنگی و دینی ما نیز تاکید فراوان به این امر شده و پرداختن به آن در تثبیت استقلال کشورها نیز موثر واقع خواهد شد.
دکتر نجفی با اشاره به ارزش کار این قشر بیان کرد: ایثارگان و شهدای والا مقام با ایثار همه وجود خود و نثار جان و مال و خون خود خیر و برکت را برای جامعه ما آوردند و فضای جامعه را معطر کردند.
استاندارالبرز در این رابطه، با اشاره به فرمایشات حضرت علی (ع) در تبیین واژه ایثار یادآور شد: ایثار، از والاترین صفات انسانی و نهایت نیکوکاری و بزرگواری است.
***لزوم ترویج فرهنگ ایثار در برهه حساس کنونی
دکتر نجفی با اشاره اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در برهه کنونی بیان کرد: در جهان کنونی که با بحران عظیم ارزش ها مواجه هستیم، ضرورت ترویج این فرهنگ هر روز بیشتر می شود .
***امروز بیش از گذشته نیازمند یادآوری آرمان های شهدا هستیم 
وی افزود: امروز، فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی برای ما بیشتر از گذشته است و جامعه ای که به کرامت و پاسداشت حرمت انسانی توجه دارد و حقوق آنان را محترم می شمارد از ارزش والایی برخوردار است و ما نیز وظیفه خود می دانیم که روحیه ایثار را ارج نهاده و احترام ویژه ای در این زمینه قائل باشیم.
استاندار البرز گفت: خانواده معظم شهدا، ایثارگران و رزمندگان صبور؛ چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس در دفاع از مرز و بوم کشور و فراتر از آن جانفشانی هایی کردند که بایدهمواره ارج نهاده شود.
***تاکید استاندار خطاب به مدیران  برای  تداوم خدمت رسانی به جامعه ایثارگران 
دکتر نجفی با تاکید بر حفظ عزت، احترام، تکریم و رسیدگی به امور خانواده معظم شهدا  بیان کرد: در برنامه ریزی های مدیران استان و حضور هفتگی و دیدارهای مستمر با خانواده ایثارگران و آزادگان باید نیازهای این قشر مورد توجه قرار گیرد.
***ایجاد مسکن و اشتغال دو اولویت اصلی در خدمت رسانی باشد
وی با بیان اینکه رسیدن به امور این قشر از وظایف ارزشی ما محسوب می شود؛ گفت: رفع مشکلات خانواده های معظم شهدا در دستور کار مدیریت منابع انسانی و اداری دستگاه ها و تهیه مسکن این قشر و سایر نیازمندی ها نیز باید مورد توجه باشد.
***خانواده شهدا و ایثارگران هیچ گاه به دنبال سهم خواهی نبوده اند
دکتر نجفی گفت: در جریان این بازدید ها شاهد این بوده ام که این عزیزان هیچ گاه چیزی برای خود نخواستند و هرگز سهم خواهی نکرده اند؛ اما این وظیفه ما است که علی رغم اینکه  می دانیم که خانواده معظم شهدا و  جانبازان بی نیاز از دریافت هر گونه خدماتی هستند، چیزی کم نگذاریم.
***خانواده معظم شهدا و ایثارگران نباید دغدغه اشتغال داشته باشند
وی با بیان اینکه رسیدگی به امور خانواده شهدا باید از برنامه های اولیه و اصول اساسی  مدیران باشد و دغدغه اشتغال جامعه ایثارگری وجود نداشته باشد افزود: این قشر مرارت ها و مشقت های فراوانی را متحمل شده اند و دیگر نباید دغدغه اشتغال و ابتدایی ترین نیازها را داشته باشند؛ از این رو معاونان منابع انسانی در ادارات کل باید توجه جدی و اهتمام قابل توجهی به این امر داشته باشند.
***ضرورت اجرای کامل قوانین خدمات جامعه ایثارگری
استاندار البرز همچنین با اشاره به لزوم اجرایی شدن قوانین و مصوبات در روند خدمت رسانی مناسب به این قشر و ضرورت اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تاکیدات شخص رئیس محترم جمهوری و وزیر کشور  در این رابطه تصریح کرد: قوانین خدمات ایثارگری که در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده باید بنحو کاملی اجرایی شود؛ حال اگر موانعی هم وجود دارد باید برداشته شود و در مواقعی که نیاز به بازنگری و اصلاحاتی هم در قوانین وجود دارد  می توان پیشنهادات لازم را در قالب لایحه مطرح کرد تا اجرایی شود.
وی افزود: شهامت و ابتکار مدیران باید این باشد که در جهت رفع مشکلات این قشر تلاش کنند.
دکتر نجفی،تبیین اولویت ها برای اجرای مطلوب روند خدمات  از سوی دستگاه ها  و شفافیت،اطلاع رسانی، آموزش و رفع ابهام و تبادل اطلاعات را از جمله اهداف این همایش استانی عنوان کرد و افزود: از سوی دستگاه های اجرایی نباید هیچ تعللی وجود داشته باشند.
در این مراسم دکتر یاوند عباسی مشاور وزیر کشور در امور ایثارگران نیز سخنانی ایراد فرمودند و به سوالات حاضرین پاسخ دادند که مشروح سخنان وی در لینک زیر آمده است.
لینک سخنرانی دکتر یاوند عباسی

 

دفعات مشاهده: 534 بار   |   دفعات چاپ: 106 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb