​ ۳۵۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور فعالیت می‌کنند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ | 

سورنا ستاری در حاشیه افتتاح پارک علم و فناوری استان زنجان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در استان زنجان شاهد انسجام خوبی بین مسئولان هستیم، گفت: این انسجام گواه این است که همه مسئولان با هم همکاری دارند تا بتوانند اقتصاد دانش‌بنیان را توسعه دهند و این بیان‌گر این است که به جوانانی که می‌خواهند به‌واسطه فکر و دانشی که دارند، روی پای خود بایستند، اهمیت داده می‌شود.

وی افزود: زیست‌بوم مناسبی در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان در زنجان در حال شکل‌گیری است و نشانه‌های آن حمایت‌های همه‌جانبه در ساختار دولتی در استان است و فعالیت در استان در این حوزه خوب است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بالغ بر ۳۳ میلیون جوان و نزدیک به ۵ میلیون دانشجو در سطح کشور وجود دارد، این امر پتانسیل خوبی را ایجاد می‌کند برای اینکه بتوانیم این حوزه را توسعه دهیم.

وی با اشاره به اینکه باید بتوانیم بازار خوبی را در حوزه‌های مختلف برای شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: زنجان به خاطر سابقه تاریخی که در بخش گردشگری، کشاورزی و صنایع‌دستی دارد، پتانسیل‌های خوبی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در این حوزه‌ها دارد. همچنین این استان نیروی انسانی توانمندی را نیز در دانشگاه‌ها دارد و انتظار می‌رود آینده درخشانی در انتظار استان باشد.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه خبر افتتاح پارک، خبر مسرت‌بخشی برای زنجانی‌ها خواهد بود، گفت: همین امر زمینه را برای توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد می‌کند، اما واقعیت امر این است که محیط کسب و کار از هر موضوعی اهمیت بیشتری دارد.

وی با اشاره به ظرفیت ۴۰۰ میلیارد تومانی بانک‌ها در ماه برای وام‌دهی به شرکت‌های دانش‌بنیان، خاطرنشان کرد: این عدد با سرعت در حال افزایش است و از ابتدای سال تاکنون این عدد ۳ برابر شده و این جهش، جهش قابل قبولی است.دفعات مشاهده: 615 بار   |   دفعات چاپ: 102 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb