تولید زغال سبز بدون چوب در گچساران

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۵/۷/۱۱ | 

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان البرز به نقل از خبر گزاری ایرنا ، زغال سبز بدون استفاده از چوب توسط رضا کیانی یکی از کارمندان بخش مدیریت عملیاتِ اداره گاز و شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در شهریور سال جاری در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسید. این مخترع گچسارانی در جمع خبرنگاران گفت: این اختراع برای نخستین بار در دنیا انجام شده است و گواهی ثبت اختراع زغال سبز بدون استفاده از چوب در ردیف بین المللی C:10B؛ B42F قرار گرفته است. زغال سبز اختراع شده با استفاده از کاغذ باطله ساخته می شود و هم اینک در مرحله تجاری سازیست به طوریکه تعدادی از جوانان جویای کار گچساران در زمینه تولید زغال سبز بدون استفاده از چوب در این شهرستان مشغول فعالیت شده اند. این مخترع گچسارانی بیان کرد: این نوع زغال در صنایع تصفیه آب، نفت و گاز، پتروشیمی، تصفیه فاضلاب و پساب های صنعتی، صنایع شیمیایی و سلولزی کاربردهای فراوانی دارد و می توان آن را به عنوان منبع انرژی گرمایی و سوخت پاک نیز استفاده کرد.
مسئول اداره پژوهش شرکت نفت و گاز گچساران نیز بیان کرد که کیفیت، استانداردها و کاربردهای این اختراع از سوی واحد پژوهش شرکت نفت تایید شده است. با توجه به اینکه بخشی از جنگل ها و منابع انرژی استان و کشور برای تهیه زغال از چوب هدر می رود این اختراع در زمینه صرفه جویی انرژی می تواند مفید باشد. 
شرکت های فعال در زمینه صنایع نفت و گاز، تولیدات پتروشیمی، صنایع تصفیه آب، تصفیه فاضلاب و پساب های صنعتی، صنایع شیمیایی و سلولزی می توانند از این محصول جدید استفاده کنند. 
این مخترع جوان گچسارانی همچنین اختراعی را در خصوص خشک کننده 2 جداره کاغذ با استفاده از مکانیسم های انتقال حرارت تابشی، همرفت و جابه جایی را در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به ثبت رسانده است که با اختراع این دستگاه از سوی این مخترع هزینه تولید کاهش و همچنین در میزان مصرف آب صرفه جویی شده است.
 

منبع: 

http://www.irna.ir/fa/News/82229776

کلیدواژه ها: زغال سبز | پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 1411 بار   |   دفعات چاپ: 255 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb