بازدید دکتر وطن پور مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ،درمان ، آموزش پزشکی از پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۱۰/۲ | 

بازدید دکتر وطن پور مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ،درمان ، آموزش پزشکی  از پارک علم و فناوری البرز 

دکتر وطن پور مدیرکل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ،درمان ، آموزش پزشکی  با هدف آشنایی و توسعه فعالیت شرکتهای فناور و دانش بنیان از پارک علم و فناوری البرز روز دوشنبه 2 دی ماه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی  پارک علم و فناوری البرز، دکتر وطن پور در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای فناورانه شرکت های دانش بنیان و فناور در پارک علم و فناوری البرز گفت : پارک علم و فناوری البرز مجموعه ای با ارزش و توانمند است و امروز خوشحال هستم که در چنین مجموعه علمی  و فناورانه ای  حضور پیدا کردم  و امیدوارم فناوران استان البرز از این مجموعه با ارزش بهره مند و از حمایتها و امکانات پارک علم و فناوری البرز  در جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان استفاده نمایند.
وی گفت : طرح های سلامت دیجیتال به ویژه تشخیص و ژن ترابی در این زمینه مورد توجه است و با اشاره به اینکه هم اکنون تعدادی شرکت برای طرح های سلامت دیجیتال شناسایی شده است عنوان کرد: با توجه به توسعه روز افزون جمعیت بر روی پروژه گوشت مصنوعی نیز بررسی هایی در حال انجام است.

 
وی خاطرنشان کرد :تحریم ها امروز برای کشور فرصت ساز شده و با اتکا بر توان علمی و توسعه شرکت های دانش بنیان توانسته ایم از ظرفیت های داخلی به خوبی بهره برداری کنیم.
دکتر وطن پور با تصریح اینکه بر این اساس وزارت بهداشت از شرکت‌های فناور حمایت می‌کند افزود: هفته پژوهش فرصت مغتنمی برای نمایش توانمندی ها در عرصه علم و دانش است و با توافقی که وزارت علوم, تحقیقات و فناوری با وزارت بهداشت, درمان و آموزش پزشکی داشته است از ظرفیت پارک های علم و فناوری در حوزه سلامت برای تولید صنعتی استفاده می شود.
وی با اشاره به اینکه نسبت به سال های گذشته که امکانات ما بسیار محدود بود خوشبختانه امروزه بستر مناسبی برای فعالیت های فناورانه و دانش بنیان به وجود آمده است اظهار داشت: توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که نیاز و سرمایه اصلی این حرکت های مفید و موثر،  انسان های نخبه و نیروی انسانی هرکشور هستند. انسان هایی که لحظه به لحظه دغدغه برطرف کردن یکی از نیاز های مردم خود را دارند و در راستای رسیدن به این هدف تلاش می کنند.
مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش با اشاره به اینکه علی رغم تمام این ها ما درزمینه های مختلف دانش بنیان عملکرد بسیار خوبی داشته ایم و توانسته ایم مشکلات زیادی را برطرف کنیم خاطرنشان کرد: ما هم اکنون 22 داروی اساسی و ضروری کشوررا در شرکت های دانش بنیان خود تولید کردیم که سبب جلوگیری از خروج حدود یک میلیارد دلار ارز از کشور شده است.در همه زمینه ها و در همه مناطق کشور ما توانایی خودکفایی و تکیه بردانش خود را داریم اما به شرطی که بتئوانیم از هر استان، شهر و روستا از توانمندی ها و پتانسیل خود استفاده کنیم و اجازه دهیم یک ایده توسط صاحبان آن ایده پیاده و تجاری شود.
وی افزود: ویژگی مثبت و بسیار جذاب فعالیت در زمینه دانش بنیان این است که اگر کسی واقعا علاقه مند کار باشد، خسته نخواهد شد و از تولید علم و ثروت و خدمت به مردم لذت خواهد برد.نمونه های بسیار بارز این افراد که دیدگاه متفاوتی نسبت به دنیا دارند درکشور ما یافت می شوند. ، ایده های بسیاری وجود دارند که می توان از آنها برای شروع یک کسب وکار جالب الگو گرفت و سرمایه گذاران زیادی را جذب آن کرد.
دکتر وطن پوربا اشاره به پتانسیل های استان البرز در حوزه دانش بنیان گفت: پیشرفت های بسیاری در زمینه های مختلف در استان البرز انجام شده است اما هنوز این استان پتانسیل بسیار بالایی برای موفقیت های بیشتر دارد و نباید خود را در همین نقطه متوقف کند.هماهنگی های لازم در وزارت بهداشت هم وجود دارد که می تواند نکته مثبتی برای پیشرفت استان البرز باشد.
وی بر همکاری های وزارت بهداشت و وزارت علوم در حوزه دانش بنیان و سلامت اشاره کرد و گفت:  در حوزه وزارت بهداشت همه تلاش ما در راستای رسیدن به یک وحدت جمعی بین نهاد های دانش بنیان و وزارت بهداشت است. صندوق ها مخصوصا صندوق نوآوری  و شکوفایی همکاری بسیار خوبی با ما داشته اند و درخواست ما از شرکت های دانش بنیان این است که از این ظرفیت ها استفاده کنند. خوشبختانه با همکاری هایی که با وزارت علوم صورت گرفته است قرار بر این شده است که وزارت بهداشت در حوزه سلامت در هیئات امنا و پارک های علم و فناوری نماینده داشته باشد و این مهم هم انجام پذیرفته است.
دکتر وطن پور با اشاره به اینکه یکی از نهاد هایی که باید هماهنگی خوبی با بخش دانش بنیان داشته باشد سازمان استاندارد است گفت:  ما درحال رایزنی هایی با مسئولین سازمان  استاندارد هستیم تا بتوانیم مسیر را برای موفقیت و نتیجه گرفتن شرکتهای دانش بنیان هموارتر کنیم.
دکتر ربانی رییس پارک علم و فناوری البرز در حاشیه  این رویداد گفت: استفاده از ظرفیت های دانش بنیان و فناور برای توسعه اشتغال با توجه به تحریم ها و با هدف خروج از بودجه متکی به نفت ضروری است.
وی ادامه داد: امروز با اتکا به ظرفیت های داخلی توانسته ایم به موفقیت های قابل توجه دست یابیم چنانچه در هفته گذشته شرکت های فناور البرز در نمایشگاه پژوهش این استان بیش از 7 میلیارد تومان قرار داد را با هدف بهبود هرچه بیشتر تولید داخل به امضا رساندند.
آقای ربانی با اشاره به توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز افزود:  همچنین شرکت های فناور پارک با حضور در نمایشگاه ملی پژوهش و فناوری بیش از 94 میلیارد تومان و حدود 80 هزار یورو قرارداد را به امضا رساندند که حدود 25 درصد قرار دادهای کشور در این زمینه را تشکیل می داد.
رییس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به عزم جوانان برای تولید محصولات فناورانه گفت:  در گذشته اگر نیاز به تجهیزات و مواد اولیه از خارج از کشور بود امروز با تکیه بر دانش بومی توانسته ایم در مسیر خود کفایی هر چه بیشتر قرار گیریم.
در نمایشگاه دستاوردهای فناورانه و دانش بنیان البرز که با حضور تعداد چشمگیری از  شرکت های فناور و دانش بنیان در حوزه سلامت برگزار شد ، توان این استان در زمینه های تجهیزات پزشکی، دارویی، آرایشی و بهداشتی در معرض نمایش قرار گرفت.

در پایان  این بازدید، طی نشست مشترک دکتر وطن پور مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی با مدیران شرکتهای فناور و دانش بنیان عضو پارک و استان در حوزه سلامت,و نیزمدیران پارک علم و فناوری  ،  ظرفیتها  و توانمندی‌های فناورانه  تعدادی  از واحدها توسط مدیران شرکت های دانش بنیان مطرح  ، و همچنین مسائل ، مشکلات و سوالات واحدهای فناور  با حضور دکتر وطن پور مورد بحث و بررسی قرار گرفت


 

 

کلیدواژه ها: بهداشت | بازدید دکتر وطن پور | علوم پزشکی | فناور | البرز |

دفعات مشاهده: 299 بار   |   دفعات چاپ: 52 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد