البرز همچنان در پرداخت تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور پیشتاز است

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۷/۸ | 

تسریع در جذب تسهیلات تبصره ۱۸ برای رونق تولید و اشتغال، ضرورت دارد/البرز همچنان در پرداخت تسهیلات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور پیشتاز است

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: البرز نزدیک به ۳هزار میلیارد تومان سهم تسهیلات تبصره ۱۸ دارد که با پرداخت آن به بنگاه های تولیدی و اقتصادی می توان تحول بزرگی در حوزه اقتصاد واشتغال فراهم کند از این رو انتظار می رود معاونت اقتصادی استانداری مصوبات را پیگیری کند تا در روند پرداخت تسهیل گری صورت گیرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از،  اداره کل روابط عمومی وامور بین الملل استانداری البرز،دکتر شهبازی در جلسه ستاد تسهیل ورفع موانع تولید ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: البرز همچنان در اعطای تسهیلات رونق تولید صدر نشین سایر استان های کشور است وطبق مقایسه آماری شش ماهه نخست سال 98 نسبت به سال 97 بیش از 70 درصد رشد در خصو ص پرداخت تسهیلات رونق تولید رشد داشته ایم که این میزان رشد به همت وهمراهی تمامی دستگاه ها می باشد.
وی با اشاره به اهمیت نقش ستاد تسهیل و رونق تولید گفت: برگزاری جلسات هفتگی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توانسته است بسیاری از واحدهای تولیدی را احیا و کرده و به روند ثبات اشتغال کمک کند، اکنون شاهد آن هستیم که با وجود بیش از 400 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی، مشکلات کارگری و کارفرمایی خاصی در استان البرز وجود ندارد.
استاندار البرز در ادامه افزود: نتایج برگزاری و پیگیری های صورت گرفته باعث شده که نمایشگاه بین المللی و پایانه صادراتی به نتایج خوبی برسد و این روند خوبی است که توسط معاونت اقتصادی صورت گرفته است. 
وی افزود: با توجه به اینکه وارد نیمه دوم سال شده ایم انتظار می رود بخشی از دستگاه ها در خصوص دریافت سهم خود از محل تبصره 18 تلاش بیشتری را بکار برند وگزارشهای این دستگاه ها قابل بررسی  است که چرا تاکنون نتوانسته اند نتیج قابل قبولی ارائه دهند.
شهبازی با اشاره به اینکه بانکها یکی از کلیدی ترین نقش ها را در پرداخت تسهیلات رونق تولید دارند، گفت: انتظار می رود بانکها ازدریافت تضامین غیر متعارف خودداری کنند و نظارت و شفاف سازی در این خصوص صورت گیرد. 
وی با اشاره به تفاوت میزان مصوبات با پرداختی هایی که توسط بانک صورت گرفته است، تصریح کرد :از هزار و800 میلیارد تومان طرحی که در کار گروه تسهیل و رفع موانع تولید مصوب و به بانک معرفی شده فقط 28 میلیارد تومان پرداخت صورت گرفته است که ضروری است بررسی وعلت  آن مشخص شود.
شهبازی با اشاره به اینکه اعتبارات تبصره 18 پتانسیل خوبی برای استان است بیان کرد: البرز نزدیک به 3هزار میلیارد تومان سهم تسهیلات تبصره 18 دارد که با پرداخت آن به بنگاه های تولیدی و اقتصادی می توان تحول بزرگی در حوزه اقتصاد واشتغال فراهم کند از این رو انتظار می رود معاونت اقتصادی استانداری مصوبات را پیگیری کند تا در روند پرداخت تسهیل گری صورت گیرد.
وی با اشاره به رسالت سازمان برنامه و بودجه افزود: این سازمان مسئول پاسخگویی، اطلاع رسانی و رایزنی با مقامات ملی سازمان برنامه بودجه است که ضرورت دارد با جدیت بیشتری مسائل مربوط به جذب تسهیلات تبصره 18 را پیگیری کند.
استاندار البرز با اشاره به اینکه ملاک ما فقط پرداخت تسهیلات نیست، گفت: روند اعمال تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی، کشاورزی وگردشگری باید به درستی رصد شود تا در نقطه درست صرف شده باشد.


دفعات مشاهده: 54 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb