تولید داروهای زیستی ارزش افزوده زیادی به اقتصاد کشور تزریق کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۴ | 

تولید داروهای زیستی ارزش افزوده زیادی به اقتصاد کشور تزریق کرد

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، گفت: اگر به میزان ارزش افزوده شرکت های دانش بنیان نگاه کنیم، بعد از حوزه خدمات فناوری اطلاعات، اولین حوزه تولیدی که بیشترین ارزش افزوده اقتصادی را در کشور ایجاد کرده، تولید داروهای زیستی است.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناور البرز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با اشاره به ارزش افزوده بالای تولید داروهای زیستی در کشور، بیان کرد: ارزش افزوده داروهای زیستی در کشور بسیار بالا است. این موفقیتی است که از یک طرف به واسطه تلاش سی ساله بخش خصوصی در این صنعت و از طرف دیگر حمایتهای هوشمندانه حاکمیتی به وجود آمده است.

وی افزود: پیشرفت های ایران در حوزه تولید داروهای زیستی یکی از موفقیت های چشمگیری است که در ایران رخ داده است و باید تلاش کنیم این افتخار بزرگ را در کشور به دیگر صنایع نیز تعمیم دهیم.

به گفته قانعی، صنعت زیست فناوری صنعتی ارزش آفرین است و توجه به تمام زوایای آن راهگشای توسعه اقتصادی است. به طور مثال در این حوزه بخش های مختلفی چون جلبک، کشاورزی زیستی، سوختهای زیستی و غیره هم هست که توسعه آنها می تواند به رونق اقتصادی در کشور منجر شود.

وی ادامه داد: امروز وظیفه همه ما است که نقشی در ارتقای این حوزه های ارزش آفرین داشته باشیم و با الگوبرداری از نمونه های موفق، تحولاتی جدی در آنها رقم بزنیم.
 


 

دفعات مشاهده: 477 بار   |   دفعات چاپ: 166 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد