البرز استان برتر در صنایع دانش بنیان

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۳ | 

البرز  استان برتر در صنایع دانش بنیان

البرز از نظر مراکز علمی، تحقیقاتی، پارک های علمی و فناوری و دانش پژوهان و فرهیختگان دانشگاهی ظرفیت های ویژه ای دارد .
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، دکتر شاهمرادی معاون هماهنگی اقتصادی استانداری البرز در نشستی با روسای دانشگاه ها و مراکز علمی استان که با هدف راه اندازی صندوق پژوهش و فناوری استان  عصر روز سه شنبه 12 شهریورماه در محل پارک علم و فناوری البرز   برگزار شد،  اظهار داشت: بیش از ۱۶۴ واحد صنعتی دانش بنیان در استان البرز فعالیت می کنند که برخی از این صنایع نه تنها در کشور و بلکه در دنیا نیز بی نظیر هستند.
وی در ابتدا با اشاره به امکانات و ظرفیت پارک علم و فناوری البرز گفت با این امکانات می توان یک کشور را به حرکت در آورد.

دکتر شاهمرادی در ادامه گفت :با توجه به داشتن این ظرفیت های علمی و تحقیقاتی بالای البرز و با تاکیدی که استاندار داشته اند مسئولیت شروع عملیات صندوق پژوهش و فناوری را به پارک علم و فناوری استان واگذار و به معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری نیز به عنوان نماینده دولت برای پیگیری این موضوع مسئولیت داده شده است.
وی با بیان اینکه  حداکثر ۴۹ درصد سهام این صندوق می تواند دولتی باشد اظهار داشت: البته تاکید ویژه استاندار بر این است که صندوق به سمت دولتی شدن حرکت نکند و سهم دولت کمتر و کمتر شده و سهم مراکز خصوصی و پژوهشی و علمی بیشتر شود.
معاون هماهنگی اقتصادی استانداری البرز با توجه به ضروری بودن وجود این صندوق در استان اظهار داشت: ایجاد این صندوق می تواند رشد شتابانی به ایده های خلاقانه، دانش بنیان و تجاری سازی ایده هایی که با مشکل مواجه شده اند بدهد.
دکتر شاهمرادی با بیان اینکه تاکید استاندار برای استفاده از تمامی ظرفیت های استان برای تشکیل این صندوق است عنوان کرد: امیدواریم با حمایت های مراکز تحقیقاتی و بخش خصوصی  بتوانیم در سال های آینده صنایع و تکنولوژی های جدید که حاصل تفکر جوانان و دانش آموختگان ما است را هر چه بیشتر معرفی کرده که این کار اشتغال و تولید را در البرز رونق خواهد داد. 


دفعات مشاهده: 313 بار   |   دفعات چاپ: 90 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb