بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز از پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۱۰ | 

بازدید  رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و هیات همراه از پارک علم و فناوری البرز

دکتر کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و هیئت همراه از پارک علم و فناوری البرز بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، روز یکشنبه  ۱۰شهریورماه،  دکتر کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و هیئت رئیسه دانشگاه با هدف آشنایی هرچه بیشتر با فعالیت ها و توانمندی های فنی و تخصصی خصوصا در حوزه بهداشتی- درمانی و دارویی از پارک علم و فناوری البرز بازدید نمود.
دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری در این نشست ضمن خوش آمدگویی به مسوولان دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با اشاره به توانمندی های استان البرز در بخش های مختلف بویژه حوزه پزشکی و دارویی گفت؛ استان البرز قطب علم و فناوری کشور است که درحوزه دارویی  حدود ۱۱ درصد شرکت های دانش بنیان و فناور دارویی در این استان فعالیت دارند.
رئیس پارک علم و فناوری البرز بر توانایی پارک علم و فناوری در راستای  توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه های دارویی، پزشکی و درمانی تاکید و یادآور شد: این پارک با استفاده  از ظرفیت پژوهشکده های رویان، گیاهان دارویی ، مرکز  ملی ذخایر ژنتیک و زیستی ایران ، شرکت ها و مراکز فناور که در مجموعه مستقرهستند آماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی استان و شرکت ها و واحد های فناور وابسته است
.وی با تصریح اینکه استان البرز رتبه چهارم شرکت های دانش بنیان کشور را بر عهده دارد افزود:خوشبختانه استان البرز با مجموعه ظرفیت های انسانی،علمی و دانشگاهی و همچنین صنعتی در حوزه ظرفیت های دانش بنیان و توسعه شرکت های فناور با سرعت در حال توسعه می باشد.
در ادامه دکتر کریم رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرزضمن  بازدید از واحدهای مستقراز جمله فارم حیوانی پژوهشگاه رویان ، پژوهشکده گیاهان دارویی و همچنین نمایشگاه محصولات  شرکت های دانش بنیان، ابتدا به نقاط قوت استان در حوزه صنعت و فناوری تاکیدنمود ، سپس راهکارهای عملیاتی جهت رسیدن به چشم انداز استان " قطب علم و فناوری "  را ارائه نمود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی با تاکید بر پتانسیل بالای پارک گفت : قابلیت ها و قدرت علمی و فناوری این استان باید به کشور و دنیامعرفی شود باید نقشه فناوری استان تعریف گردد  و با حمایت مدیران کلیدی استان و همچنین تعیین گروه تحقیقاتی توسط پارک علم و فناوری استان البرز، مسیر رسیدن به این هدف هموار گردد. 
دکتر کریم بر برگزاری تورهای فناوری ویژه اعضای هیات علمی ، دانشجویان ومخصوصا  دانشجویان جدید الورود دانشگاه در پارک تاکید کرد و افزود: برگزاری این تورهای بازدیدی در جهت آشنایی و همکاری های بیشتر بسیارموثرخواهد بود.
رئیس دانشگاه بر راه اندازی دانشکده علوم و تکنولوژی های نوین  با هدف تامین کننده و پشتیبانی از تکنولوژی استان،  با همکاری و مشارکت دانشگاهها در تمامی حوزه ها بسیار تاکید نمود و افزود : این دانشکده علاوه بر کارهای عادی که همه ی دانشکده های کشور انجام می دهندباید به امور خاص تحقیقاتی و پژوهش های نوین بپردازد.
همچنین ارتباط دانشگاه با صنعت را بسیار حائز اهمیت خواند و گفت:  این ارتباط توسط پاک علم و فناوری البرز میسر خواهد شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی در پایان ایجاد و راه اندازی آزمایشگاه مرکزی و مجهز در استان را لازم دانسته وگفت بدون داشتن یک سیستم متمرکزنمی توانیم شاهد نتایج مورد انتظار در حوزه فناوری باشیم.
در ادامه جناب آقای دکتر ربانی ضمن تشکر از توجه ویژه جناب آقای دکتر کریم به حوزه فناوری و ظرفیت های موجود در دانشگاه و پارک وبه لحاظ تسریع در عملیاتی کردن همکاریها پیشنهاد تشکیل کمیته ای متشکل از نمایندگان دو طرف را دادند تا در اسرع وقت نسبت به عملیاتی کردن مباحث با تشکیل جلسات مشترک اقدام نمایند.
دفعات مشاهده: 122 بار   |   دفعات چاپ: 15 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb