در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان؛ پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد اسلامی استان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۶/۳ | 

در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان؛
پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه آزاد اسلامی استان تفاهم نامه همکاری امضاء کردند

دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در راستای ایجاد بستر مناسب جهت تحقق اقتصاد دانش بنیان  تفاهم نامه همکاری روز یکشنبه 3شهریورماه امضاءکردند.
به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز براساس این تفاهم نامه، دو طرف با استفاده از ظرفیت های خود در تبادل امکانات، اطلاعات و استفاده از ظرفیت های علمی، پژوهشی ،آموزشی و اجرایی برای حمایت از فناوران ، اساتید و صاحبان ایده تلاش می کنند.

در ابتدای این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز با اشاره به توانمندی های دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و پارک علم و فناوری البرز گفت: وقتی به توانمندی های داخل کشور و توانمندی های جوانان ، دانشجویان و دانشگاهیان خود اتکاء کنیم می توانیم حرکت های بزرگی را در عرصه علم و فناوری انجام دهیم.
وی با اشاره به توانمندی های علمی ، صنعتی و کشاورزی استان البرز خاطرنشان کرد: پارک علم و فناوری البرز بستر بسیار ارزشمندی است تا ایده ها و طرح های دانشجویان و اساتید این دانشگاه با همکاری پارک علم وفناوری البرز تجاری شده و ایده ها و طرح ها به ثروت تبدیل شود.
 دکتر برهانی فر همکاری بیشتر علمی و اجرایی میان دانشگاه و پارک علم و فناوری استان البرز را زمینه ای برای هم افزایی این دو ارگان مهم در استان برشمرد و پیشنهاد ایجاد صندوق حمایتی مشترک را زمینه ای برای بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت های موجود در جهت منافع استان و جامعه خواند.
در این نشست همچنین  دکترربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز با استقبال از همکاری های شکل گرفته و بازدید مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز از پارک گفت: خوشبختانه هم ظرفیت های استان در زمینه همکاری علمی، صنعتی و فناوری قابل توجه است و هم مسئولان ارشد استان دغدغه توسعه علمی و فناوری و توسعه شرکت های دانش بنیان و دانشگاهی دارند.
دکتر ربانی با اشاره به تحریم های کشورهای غربی گفت: اگر به توان داخلی تکیه کنیم بیش از 80 تا 90 درصد نیازهای داخلی خود را می توانیم تامین کنیم می توان در مقابل تحریم کنندگان ایستاد و اگر با همکاری و همدلی و توسعه شرکت های دانش بنیان و فناور این ماموریت را محقق کنیم تحریم ها را  کم اثر خواهد شد
وی بر توسعه هم افزایی بین همه دستگاه ها تاکید کرد و یادآور شد: باید نیازها را به سوی بازار سوق دهیم و از ظرفیت ها و توانمندی های برای رفع آنها استفاده کنیم. در این زمینه باید برای رفع نیازها رشته های تخصصی تعریف کنیم و فارغ التحصیلان متخصص، توانمند و آچار به دست تربیت کنیم و این وظیفه و ماموریت همه دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی است.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ظرفیت های بی نظیر پارک علم و فناوری البرز بر آمادگی این مجموعه برای ارائه خدمات تجاری سازی به هسته ها و تیم های رشد یافته در مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی استان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: شناسایی استعدادهای فناوری استان، تجاری کردن ایده ها، تجاری نمودن توانمندی های هفته پژوهش، توسعه استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان و کارآفرین از ماموریت های محوری پارک در همکاری با مجموعه های دانشگاهی است که می تواند همکاری های جدیدی را رقم بزند.

در این نشست  از سوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج، دکتر برهانی فر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و واحد کرج، دکتر  شیرنگی معاون پژوهش و فناوری، دکتر هژبری مدیرکل پژوهش، مهندس  نصری مدیر روابط عمومی، مهندس رنجبر آزاد رئیس اداره امور پژوهشی و از سوی پارک علم و فناوری البرز دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز، دکتر انصاری معاون فناوری، مهندس  شفیعی مدیر مرکز آموزش، مهندس خوش آرای مدیر مرکز رشد، مهندس مهدوی مدیر روابط عمومی وآقای صلواتی مدیر ساختارهای فناوری حضور داشتند که پیرامون نحوه و زمینه های همکاری به بحث و تبادل نظر نشستند.

 در نهایت حاضرین با امضای تفاهم نامه زمینه همکاری های مشترک را مشخص نمودند و مقرر شد پس از انعقاد این تفاهم نامه، شیوه نامه اجرایی آن نیز تهیه و به تایید طرفین برسد.

لازم به ذکر است با انعقاد این تفاهم نامه تعاملات موثر میان دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز و پارک علم و فناوری البرز در زمینه های مختلف از جمله برگزاری تورهای علمی – صنعتی- آموزشی، ایجاد بستر تعامل بیشتر شرکت های دانش بنیان موفق دانشگاه با پارک علم و فناوری، ایجاد ستاد مرکز رشد مشترک، اجرای ارزیابی و داوری طرح ها و پروژه های پارک توسط دانشگاه، جهت دهی و بهره گیری از پایان نامه های دانشجویی در راستای رفع نیازهای جامعه  استان، تاسیس رشته های کاربردی متناسب با بازار کار و نیاز صنعت و ... آغاز می شود. 


دفعات مشاهده: 58 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb