حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق کارآفرینی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۲۳ | 

حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای رونق کارآفرینی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در راستای رونق زیست بوم کارآفرینی و اکوسیستم نوآوری برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها انجام می‌شود.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری بازارکار در ارتباط با این سامانه خواستار «حمایت مادی و حقوقی از کارهای تحقیقاتی علمی در هر سطح» شده‌اند.
مخاطبان این سامانه تأکید کرده‌اند: «مقام معظم رهبری در دیدار اخیری که با اساتید و معلمان داشتند بر ضرورت حمایت از محققان و بلندپروازی در کارهای علمی تاکید کردند، عمده مشکلات کشور پس از انقلاب هم به عدم توجه به این حوزه بر می‌گردد. موضوعی که باعث شده کشور ما با تهدیدات دشمن آسیب پذیر شود، بارها رهبری بر این موضوع تاکید کرده اند. اگر چنانچه به تحقیقات و پژوهشگران در هر سطحی بطور جدی توجه شود و اجازه بلندپروازی به محققان داده شود قطعا مانند کشورهای دیگر شاهد تولید علم و رشد فزاینده علمی خواهیم بود.»

در این زمینه با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت‌وگو کردیم.
ستاری گفت: حمایت از استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در دستور کار بخش‌های مختلف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارد چرا که پیشرفت شرکت‌های دانش‌بنیان و استارت‌آپ‌ها به توسعه اقتصاد دانش بنیان و تولید ملی نیز کمک می‌کند و همچنین انگیزه جوانان در حوزه اشتغال‌آفرینی نیز افزایش می‌یابد.
وی افزود: در راستای رونق زیست بوم کارآفرینی و اکوسیستم نوآوری در استان‌ها نیز برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: همچنین از شرکت‌های دانش‌بنیانی که تولید کالاهای واقع شده در لیست تحریم‌ها را در دستور کار خود قرار می‌دهند نیز حمایت ویژه صورت می‌گیرد.


دفعات مشاهده: 31 بار   |   دفعات چاپ: 3 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb