همکاری پارک علم و فناوری البرز و سازمان ساماندهی مشاغل شهری کرج مطرح شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۴/۱۰ | 
در بازدید مهندس وحیدی و مدیران  شهرداری کرج از پارک علم و فناوری البرز مطرح شد
همکاری پارک علم و فناوری البرز و سازمان ساماندهی مشاغل شهری کرج برای توسعه مدیریت شهری البرز 
در بازدید روز دوشنبه دهم تیرماه ، رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج و مدیران شهرداری  کرج از پارک علم و فناوری البرز، راهکارهای توسعه همکاری های کاربردی برای مدیریت و اداره مطلوب و بهتر استان البرز بررسی شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، مهندس عباس وحیدی رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج در بازدید از پارک علم و فناوری البرز گفت: ایجاد پارک های علم و فناوری به توسعه کشور را سرعت می بخشد و خوشحال هستیم که پارک علم و فناوری البرز ماموریت مهمی را در زمینه توسعه فناوری و تبادل فناوری بر عهده گرفته و آن را در بخش های مختلف به خوبی دنبال می کند.

 
مهندس وحیدی به چالش ها و مشکلات مدیریت شهری اشاره کرد و با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی فنی و تخصصی پارک علم و فناوری البرز و شرکت های فناور این مجموعه گفت: در مدیریت شهری و معماری، موضوع پسماندها و ... نیازمند نقش آفرینی ها و توانمندی های شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز هستیم تا بتوانیم چالش ها و مشکلات را مدیریت کنیم.
رییس سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی شهرداری کرج برساماندهی مشاغل و صنوف مزاحم و آلاینده شهر و استان البرز اشاره کرد و گفت: همه این موضوعات با حمایت و همکاری و نقش آفرینی مجموعه پارک علم و فناوری البرز می تواند به نتیجه برسد.
وی بر شکل گیری همکاری های سازنده بین پارک علم و فناوری البرز و سازمان ساماندهی مشاغل شهری استان البرز اشاره کرد و خاطرنشان کرد: هدف ما این است که همکاری های ما با پارک علم و فناوری البرز و شرکتهای زیر مجموعه آن در ابعاد مختلف شامل مسائل شهری، معماری و شهرسازی، ساماندهی مشاغل و تولید فرآورده های کشاورزی و ...به نتایج ملموس و کاربردی برسد و نتایج آن برای شهروندان قابل لمس و مشاهده باشد.

 
وحیدی بر احصاء نیازها و توانمندی ها اشاره کرد و گفت: فعالیت در زمینه استفاده از فناوری اطلاعات و مدیریت مناسب کلانشهر کرج ، فعالیت های عمرانی و شهری، مناسب سازی، ساماندهی صنوف آلاینده و مزاحم و مداخلات موثر، ساماندهی کیوسک های شهری در شهر البرز و طراحی های مناسب در این زمینه، ساماندهی بازارهای میوه و تره بار و سایر زمینه های شهری می تواند بخشی از زمینه های همکاری با پارک علم و فناوری البرز باشد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز در این بازدید با تشریح بخشی از دستاوردها و توانمندی های پارک علم و فناوری البرز بر همکاری با مجموعه شهری استان البرز بویژه کلانشهر کرج اشاره کرد و گفت: از سال های گذشته تلاش می کنیم همکاری با مدیران شهری شهر البرز به نحو مناسبی شکل بگیرد.
دکتر عطاء اله ربانی بر همکاری ها با همه دستگاه های خدمات رسان استان البرز اشاره کرد و گفت: علاقمندیم در قالب برگزاری نمایشگاهی توانمندی های خود را به همه دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهر و استان البرز معرفی کنیم و بتوانیم نقش سازنده تری ایفا نماییم.
در این بازدید برکلیات انعقاد توافق نامه و سند همکاری بین دو مجموعه تاکید شد تا در آینده نزدیکی این همکاری ها به نتیجه مطلوب برسد
در این بازدید همچنین بحث فن بازار تخصصی مدیریت شهری استان البرز ، شناسایی زیرساخت ها و اولویت های توسعه شهری استان البرز، ایجاد زمینه های انتقال فناوری میان شرکت های دانش بنیان داخلی و خارجی در پیوند با نیازمندی های مدیریت شهری استان البرز مورد بحث قرار گرفت.
همچنین حمایت از بخش خصوصی در توسعه فناوری های نوین و تجاری سازی آن در حیطه رسالت های مدیریت شهری، هدایت ایده پردازان و پژوهشگران و فناوران به سمت حل چالش های مدیریت شهری، ترغیب مدیران حوزه مدیریت شهری به بهره برداری از توانمندیهای فناوران و پژوهشگران و اعلام نیازهای فناورانه مدیریت شهری به دانشگاهها ،پژوهشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان از محور مورد بررسی شرکت کنندگان در نشست پایانی این بازدید یک روزه بود.
همچنین دکتر محمد صادق سبط الشیخ انصاری نیز برخی از فعالیت ها و توانمندی های شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز را  در حوزه مدیریت شهری برای حاضران بیان نمود.
گفتنی است در حاشیه این نشست از نمایشکاه دایمی محصولات شرکت های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز بازدید و استقبال بعمل آمد.

 

کلیدواژه ها: دکتر ربانی | بازدید | فناور ف دانش بنیان | مهندس وحیدی |


دفعات مشاهده: 317 بار   |   دفعات چاپ: 66 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2020 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb