البرز، پژوهش محور درجهت توسعه و عمران حرکت می کند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۹ | 

البرز، پژوهش محور درجهت توسعه و عمران حرکت می کند

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که سازمان ها، ادارات، دستگاه ها و نهادها در بخش های دولتی و غیردولتی به سمت و سوی اقدامات پژوهشی سوق پیدا کرده و برای خدمات نوین به مردم، بروز شوند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز به نقل از پایگاه خبری استانداری البرز، شهبازی در جلسه کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استان که صبح یکشنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه البرز نیز در بارندگی های شدید فروردین ماه امسال در معرض خطر سیل بود، افزود: با مدیریتی که با همراهی مجموعه استان صورت گرفت، علی رغم شدت بارش ها خسارات ناشی از بارندگی ها در البرز قابل توجه نبود.
وی ادامه داد: برخی از رودخانه های فصلی در البرز مانند دلمبر و کردان می توانند در بارش های شدید خطرآفرین باشند که باید تدابیر پیشگیرانه ای برای ساماندهی، لایروبی و ... آنها اتخاذ شود.
شهبازی با تاکید بر ضرورت تدوین سند آمایش علم و فناوری استان، گفت: تمام رخدادهای جهان هستی برای این منظور است که ما به آگاهی و معرفت برسیم.
وی 2 ماموریت اساسی را محور امور استان در حوزه آموزش، پژوهش و فناوری برشمرد و افزود: باید براساس پژوهش های تخصصی نسبت به احصا مسائل، مشکلات  و گرفتاری های مردم بپردازیم که اقدامات و برنامه های استان طبق این مطالعات به صورت علمی صورت گیرد.
استاندار البرز اضافه کرد: این روزها در البرز تحقیقات و پژوهش در راس امور قرار گرفته و در بخش های مختلفی در حال تهیه و تدوین سند در جهت رشد و توسعه استان هستیم.
وی با تاکید بر اینکه باید از امور میلی پرهیز کنیم، گفت: باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که سازمان ها، ادارات، دستگاه ها و نهادها در بخش های دولتی و غیردولتی به سمت و سوی اقدامات پژوهشی سوق پیدا کرده و برای خدمات نوین به مردم، بروز شوند.
شهبازی افزود: گاهی تصمیم سازی ها در اتاق های دربسته صورت می گیرد که در این رابطه خروجی مطلوبی برای گروه های هدف در بر ندارد.
وی عنوان کرد: باید با بهره برداری از گروه های علمی و تخصصی و ظرفیت دانشگاه های استان، تصمیم سازی ها پژوهش محور و در راستای رضایتمندی جامعه هدف صورت گیرد.
استاندار البرز گفت: دانشگاه های می توانند طی تعامل و همپوشانی نسبت به ارائه طرح ها و برنامه های کاربردی برای استان با بهره گیری از نیروهای علمی قدرتمند، اقدام کنند.


دفعات مشاهده: 296 بار   |   دفعات چاپ: 58 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb