بازدید رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از پارک علم وفناوری البرز ومجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۲۲ | 

 بازدید رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از پارک علم وفناوری البرز ومجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی 

مهندس محمدسعیدی‌کیا، رئیس محترم بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی به همراه معاونان و مدیران محترم بنیاد مستضعفان  ، رئیس جهاددانشگاهی و هیئت همراه  بعدظهر روزشنبه  21 اردیبهشت از پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز رئیس  بنیاد مستضعفان به همراه رئیس جهاددانشگاهی، هیئت همراه و رئیس  پارک علم و فناوری البرز با حضور در خط مرکز خدمات تخصصی تولید تورهای قفس پرورش ماهی جهاد دانشگاهی امیر کبیر، مرکز خدمات تخصصی بیوتکنولوژی در فارم حیوانی پژوهشگاه ابن سینا، پژوهشکده گیاهان دارویی و مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران، مرکز ساخت مبدل ها و منابع تغذیه جهاددانشگاهی علم و صنعت و مرکز ماشین‌های الکتریکی جهاددانشگاهی خواجه نصیرالدین طوسی  با دستاوردها و توانمندی‌های این مجموعه ها  آشنا گردیدند.
محمدسعیدی‌کیا در حاشیه این بازدید اظهارکرد: پارک علم و فناوری البرز  و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی از پتانسیل‌های فراوانی برخوردار است که استفاده از این ظرفیت‌ها می‌تواند ما را در پیشبرد اهداف مشترک یاری رساند.
وی با اشاره به اینکه این پروژه‌های مشترک شامل حوزه‌های گیاهان دارویی، دام، طیور، کشاورزی و برق می‌شود، افزود: با توجه به اینکه بنیاد مستضعفان سال‌هاست که در حوزه تهیه غذا برای خانوارهای کم‌درآمد نیز فعالیت می‌کند می‌توانیم با این مجموعه در حوزه تهیه غذاهای غنی‌شده نیز همکاری داشته باشیم.
این مسئول در پایان گفت: قطعا همکاری مشترک بنیاد مستضعفان با پارک علم و فناوری البرز و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی و بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و فناورمحور این مجموعه نویدبخش اتفاقات خوب خواهد بود.

در این بازدید  دکتر حمیدرضا طیبی دستاوردهای جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف دامی، کشاورزی، گیاهان دارویی، صنعتی (UPS های صنعتی) و تجهیزات نفتی و ... تشریح  و خواستار سرمایه گذاری و حمایت بنیاد مستضعفان از این طرح ها و پروزه ها در راستای خودکفایی کشورمان شد.
رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اشاره های رهبر معظم انقلاب از نقش آفرینی این نهاد در بخش های مختلف از جمله ایجاد مرکز ذخائر ژنتیکی یادآور شد: جهاد دانشگاهی دانش و توانمندی لازم را برای حضور موثرتر در عرصه خودکفایی محصولات مختلف از جمله کشاورزی و دامی را در کشور دارد.
دکتر محمدرضا پورعابدی معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی نیز که این بازدید حضور داشت خواستار اجرای پروژه های مشترک با بخش های مختلف بنیاد مستضعفان در زمینه کشاورزی، غذایی، تولید بذرهای گیاهی و توسعه و خودکفایی در زمینه تولید محصولات کشاورزی و غذایی شد.
دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به فعالیت های خوب این پارک گفت: پارک علم و فناوری البرز در حال حاضر بیش از 150 شرکت فناور و دانش بنیان را مورد  پذیرش و حمایت قرار داده است و از دستگاه های ملی و استانی انتظار این است که این مجموعه را برای پذیرش حمایت بیشتر فارغ التحصیلان و کسب و کارهای دانش بنیان و نوپا حمایت نمایند. 

کلیدواژه ها: بازدید رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی از پارک علم وفناوری البرز |

دفعات مشاهده: 671 بار   |   دفعات چاپ: 107 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد