ایده و طرح شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز طرح برتر معاونت علمی شد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۹ | 

ایده و طرح شرکت دانش بنیان پارک علم و فناوری البرز طرح برتر معاونت علمی شد

ایده و طرح شرکت دانش بنیان ماشین صنعت مهر البرز پارک علم و فناوری البرز طرح برتر مرکز مرکز طرح های کلان ملی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز شرکت دانش بنیان ماشین صنعت مهر البرز علاوه بر احراز شرایط دانش بنیان بودن توسط معاونت علمی ریاست جمهوری، عضو پارک علم وفناوری البرز و همچنین بنیاد نخبگان استان البرز می باشد

 
مهندس علی نعمتی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان گفت: فعالیت این شرکت طراحی و تولید ماشین آلات حفاری هیدرولیکی قابل حمل و خودکششی و کمپرسور هوا و پمپ آب قابل حمل وسایل ابزار و لوازم ویژه حفاری در نقاط صعب العبور می باشد و بهترنی راهکار برای برای حل مسائل زیست محیطی است چرا که اکتشافات معدنی همواره چالش اصلی محیط زیست و دستگاه ها و سازمانی مجری این طرح ها در مناطق بکر، صعب العبور و کوهستانی است.
وی با اشاره به اینکه دستاورد این شرکت دانش بنیان در منطقه و شاید در دنیا بی بدیل است گفت: هم معاونت علمی و فناوری و هم بنیاد نخبگان این طرح را تایید کرده است و منتظر استفاده از این مجموعه دستگاه ها در بخش های مختلف معدنی و اکتشافی کشور هستیم.
وی افزود: این ماشین آلات به گونه ای طراحی شده اند که جهت حمل و نقل به نقاط کوهستانی و حتی بدون جاده دسترسی مناسب جاده ای و صعب العبور می باشند .
نعمتی با تصریح اینکه عمده کاربرد این گونه ماشین آلات در حوضه پروژه های لرزه نگاری اکتشاف نفت و همچنین نمونه برداری اکتشافات معدنی و پروژه های خاص عمرانی می باشد خاطر نشان کرد: دو و نیم میلیارد تومان برای این پروژه هزینه کردیم و علرغم همه تاییدات و نیاز کشور هنوز حمایت های دستگاها و سازمان های استفاده کننده از این طرح در حد حرف بوده است.

 
وی یادآور شد در سفر چند روز پیش به نمایشگاه مسکو نیز با رصدی که داشتیم نمونه مشابهی برای محصول خود نیافتیم و می توانیم بگوییم که می توانیم در دنیا بی بدیل باشیم.
وی با اشاره به اینکه تولیدات این شرکت در تعداد زیادی از پروژه های اکتشافی نفتی و گازی و معدنی کشور بکار گرفته شده و مورد تأیید مصرف کنندگان واقع شده است و به عنوان طرح برتر در مرکز طرح های استراتژیک ملی معاونت علم و فناوری ثبت شده ایم و انتظار حمایت از همه دستگاه ها بویژه سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، وزارت نفت و سایر دستگاه های بخش خصوصی و دولتی هستیم تا بتوانیم این فناوری را در همه کشورهایی که با مساله محیط زست و کوه ها و مناطق صعب العبور سر و کار دارند استفاده و صادر کنیم.
این شرکت 12 نیروی متخصص و تحصیلکرده دارد و نیازمند حمایت برای جهش در فعالیت و صادرات است

 

کلیدواژه ها: ماشین صنعت مهر البرز |

دفعات مشاهده: 362 بار   |   دفعات چاپ: 78 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد