توسط یک شرکت دانش بنیان؛ تولید سنگ بخار رایحه دار در پارک علم و فناوری البرز

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۸/۲/۴ | 

توسط یک شرکت دانش بنیان؛
تولید سنگ بخار رایحه دار در پارک علم و فناوری البرز 

شرکت فناور عضو پارک علم و فناوری البرز موفق شد " سنگ بخار رایحه دار" بعنوان جایگزین تنباکو برای قلیان تولید نماید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز مهندس وفایی مدیر عامل شرکت  افرالیان اطلس عضو پارک علم و فناوری البرز در این زمینه گفت: در این روش سنگ های خاصی جایگزین تنباکو شده که همه مضرات مربوط به تنباکو را در قلیان های مصرفی از بین می برد که به لحاظ بهداشتی و سلامتی برای جامعه مصرف کننده قلیان بسیار حائز اهمیت است.
مدیرعامل شرکت مستقر در پارک علم و فناوری البرز با اشاره به اینکه مهمترین عامل سرطان در مصرف تنباکوی سنتی و از طریق قلیان های مورد استفاده ماده قطران در تنباکوهای مصرفی است گفت: از طریق استفاده از سنگ هایی که درمصرف قلیان ها به کار می گیریم دیگر موادی برای سوختن وجود ندارد که ایجاد سرطان و یا بیماری های دیگر  را باعث شود.
وی با اشاره به اینکه  فناوری سنگ بخار، با حذف موارد فوق باعث کاهش بسزایی در مضرات فوق شده است فزود: استنشاق گازهای سمی حاصل از سوختن برگ تنباکو که حاوی قطران، عسل مصنوعی و فلزات سنگین است، از عوامل اصلی بیماری سرطان و سایر بیماری‌های مهلک شناخته می‌شود.
وفایی تصریح کرد: «سنگ بخار الیان» شامل سنگ‌های معدنی ویژه، به همراه محلول خوراکی اسانس و فاقد هرگونه مواد شیمایی و قطران است و در نوع بدون نیکوتین، عرضه می شود.
این مدیر شرکت فناور مستقر در پارک علم وفناوری البرز افزود: سنگ بخار به‌گونه‌ای طراحی و تولید شده که چیزی برای سوختن وجود نداشته باشد، در این محصول سنگ‌های معدنی مخصوص در اثر حرارت زغال، گرم شده و محلول خوراکی اسانس موجود در این سنگ‌ها، بجای سوختن، تبخیر می‌شود. بنابراین در «سنگ بخار» بجای دود شکلی از بخار آب ایجاد می‌شود.
وی با اشاره به مزایای سنگ های جایگزین در استفاده از قلیان ها گفت: این سنگ ها با کیفیت بالا در ایران، استرالیا و بوسنی وجود دارد و استفاده از قلیان را با کیفیت بالا بدون مضرات برای مصرف کنندگان تضمین می نماید.
 با اشاره به اینکه حدود دو سال است که در پارک علم و فناوری البرز عضو شده ایم ،گفت: در سال 95 محصول و ایده خودمان را به ثبت رساندیم و تست های لازم را انجام دادیم و در حال مذاکره با اداره دخانیات و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای کسب مجوزهای لازم برای استفاده فراگیر از این محصول هستیم.
محصول سنگ بخار الیان دارای تاییدیه علمی از وزارت علوم می باشد و به شماره ۸۶۲۳۵ در اداره ثبت اختراعات و مالکیت های صنعتی، ثبت اختراع گردیده و هرگونه کپی برداری از نام و نوع این محصول پیگرد قانونی دارد.
وی با اشاره به اینکه قیمت این محصول از تنباکو پایین تر است گفت: انتظار داریم حمایت های لازم از ما صورت بگیرد تا بتوانیم هم در بازار داخلی و هم در بازارهای بین المللی برای فروش این محصول برنامه ریزی کنیم.
گفتنی است  این شرکت  در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران غرفه(غرفه 3 سالن شماره 20) برای ارائه محصول خود دایر کرده است .

 

دفعات مشاهده: 496 بار   |   دفعات چاپ: 107 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد