شورای فناوری پارک علم و فناوری البرز تشکیل جلسه داد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۱ | 

شورای فناوری پارک علم و فناوری البرز تشکیل جلسه داد

نشست شورای فناوری پارک علم و فناوری البرز به منظور بررسی اولویت ها و موضوعات مختلف و نیز درخواست عضویت متقاضیان جدید در حوزه فناوری روز سه شنبه  بیست و یکم اسفندماه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، بیست و هشتمین جلسه شورای فناوری پارک علم و فناوری البرز به منظور بررسی اولویت ها و موضوعات مختلف با حضور دکتر بادکو معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی، دکتر محمدرضا پور عابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، ، دکتر عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز، دکتر شمسعلی رضازاده رئیس پژوهشکده و مرکز رشد گیاهان دارویی ، دکتر حبیب اله اصغری رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی و رئیس مرکز رشد  TCTرویش و سایر اعضای شورای فناوری و  مسئولان ستادی پارک تشکیل شد.

 
بر اساس این گزارش در ابتدای جلسه؛ دکتر عطاء اله ربانی با اشاره به اینکه در سال های اخیر پارک علم و فناوری البرز رشد بیشتری داشته است گفت: به  ازاء هر ده میلیون تومان  اعتبار تخصیصی به پارک، یک شغل توسط شرکت های عضو ایجاد شده است که این مبلغ با هزینه ایجاد شغل در سایر حوزه ها بسیار متفاوت می باشد.
وی با اشاره به دو برابر شدن فروش شرکت های دانش بنیان و فناور پارک البرز اظهار داشت: در طی سال های اخیر شرک تهای  عضو پارک موفق به صادرات محصول  و دانش فنی بوده اند.
 در ادامه دکتر ربانی به رشد و پیشرفت شرکت های این پارک اشاره نمود و افزود: تعداد شرکت های پارک علم و فناوری البرز  که مورد حمایت و پذیرش قرار گرفته اند، در حال حاضر به حدود 150 شرکت رسیده و تعداد شرکت های دانش بنیان استان نیز به رتبه چهارم با حدود 165 شرکت  دانش بنیان رسیده که نشاندهنده ظرفیت مطلوب فناوری در استان البرز می باشد.
رئیس پارک علم و فناوری البرز  استقرار این پارک در مجاورت پژوهشکده ها و مراکز تخصصی جهاد دانشگاهی را یک فرصت بی نظیر توصیف کرد که ظرفیت مناسبی را برای همکاری و توسعه شرکتها ایجاد می نماید.
  در این نشست همچنین دکتر انصاری معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز  گزارشی از اقدامات و فعالیت های پارک ارائه نمود.

 
 در ادامه دکتر پورعابد معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: ارتقاء جایگاه و اکوسیستم پارک علم و فناوری البرز بسیار مهم است و باید از ظرفیت های مجتمع تحقیقاتی  شهدای جهاد دانشگاهی ، پژوهشکده ها و مراکز تخصصی این نهاد به عنوان یک فرصت بی نظیر در کشور استفاده کنیم و این ظرفیت بزرگ فرصتی برای پارک علم و فناوری البرز و شرکت ها و واحدهای مستقر در این پارک است.
معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی کشور بر تقویت و حمایت پارک علم و فناوری البرز تاکید کرد و یادآور شد: یکی از مزیت های اصلی این پارک همکاری، هم افزایی و تلاش مجموعه های مستقر در این مجتمع با پارک و مراکز رشد، شرکت ها و واحدهای مستقر در آن است و این امر می تواند موفقیت پارک علم و فناوری البرز را در سطح ملی و بین المللی تضمین نماید.

 سپس دکتر بهروز بادکو معاون پشتیبانی معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاد دانشگاهی گفت: پژوهشکده ها و مراکز تخصصی مستقر در مجتمع تحقیقاتی  شهدای جهاد دانشگاهی که در کنار پارک علم و فناوری البرز می توانند فضا در اختیار شرکت های دانش بنیان و فناور قرار دهند و با آن ها در زمینه فعالیت های مختلف هم افزایی و همکاری کنند و از دستاورد ها و توانمندی های همدیگر بهره مند شوند.
وی بر ایجاد شرکت های فناور که ماموریت توسعه فناوری دارند تاکید کرد و گفت: ایجاد این شرکت ها در پارک علم و فناوری البرز می تواند به توسعه فناوری و اقتصاد دانش بنیان کمک کند.
معاون پشتیبانی جهاد دانشگاهی بر حضور پارک در مجامع مهم توسعه ای استان البرز تاکید کرد و گفت: این همکاری ها می تواند دورنمایی خوبی برای استان البرز و پارک و شرکت های فناور داشته باشد.
دکتر بادکو بر برگزاری رویدادهای کارآفرینی با اهداف کاربردی تاکید و تصریح کرد: نتایج این رویدادها باید در خدمت توسعه، هم افزایی و رشد شرکت های فناور، استارت آپی و دانش بنیان باشد.
وی بر ارائه مشاوره های کاربردی برای موفقیت شرکت ها اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات متنوع و پذیرش و استقرار شرکت های متنوع از موضوعاتی است که باید بیش از پیش به آن توجه شود.
در ادامه اعضا شورا ضمن تشکر از اقدامات انجام شده،  به ارائه نظرات پرداخته و پیشنهاداتی برای بهبود بیشتر وضعیت ارائه نمودند.
از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه، تصویب  درخواست  استقرار شرکت ها ی متقاضی در کمیته جذب و پذیرش، گسترش فعالیت  و تمدید عضویت تعدادی از شرکت ها و واحدهای پارک و نیز طرح  موارد مربوط به موضوعات ستادی و عملکرد پارک بود که مورد بررسی ،تایید  و تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

گفتنی است  در حین این جلسه  دو  تفاهم نامه همکاری  مابین شرکت های  لوله گستر خادمی با هدف همکاری مشترک  در راه اندازی  مرکز نوآوری لوله و اتصالات و کامپاند پلیمری با پارک علم و فناوری البرز و شرکت نحل میهن با هدف همکاری مشترک  در راه اندازی  مرکز نوآوری فرآورده های  زنبور عسل  با پارک علم و فناوری بعنوان شرکت های فناور عضو پارک انجام گردید.
اعضای شورای فناوری پارک  همچنین در انتها از بخش هایی از پارک از جمله مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری بازدید و سپس از  اپیلیکیشن فردوس 24 متعلق به شرکت جهانگردی فردوس یکی از شرکت های  مستقر در مرکز رشد  رونمایی نمودند.
. این اپلیکیشن مخصوص رزور اقامتگاه­های بومگردی کشور می­باشد که برای نخستین بار در مرکز رشد پارک علم و فناوری البرز رونمائی شد.
همچنین همزمان به مناسبت هفته درختکاری تعدادی نهال به مناسبت دهمین سال فعالیت  پارک علم و فناوری البرز توسط اعضای شورا  غرس گردید.
 

کلیدواژه ها: نشست شورای فناوری پارک |

دفعات مشاهده: 657 بار   |   دفعات چاپ: 115 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد