استان البرز در توسعه شرکت های دانش بنیان به مقام چهارم کشوری ارتقاء یافت

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ | 

 استان البرز در توسعه شرکت های دانش بنیان به مقام چهارم کشوری ارتقاء یافت

رئیس پارک علم و فناوری البرز در  جلسه ونشست با مدیران شرکت های دانش بنیان و فناور که در روز یکشنبه 19 اسفند برگزار شد، گفت: استان البرز در توسعه شرکت های دانش بنیان به مقام چهارم کشوری ارتقاء یافت
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، آقای دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز در جلسه و نشست مشترک پارک علم و فناوری البرز با شرکتهای فناورعضو پارک  گفت: در حالی سال 1397 را به پایان می رسانیم که رخدادهای بسیاری در حوزه اقتصادی، فناوری و اشتغال و کارآفرینی در کشور رخ داده که پارک علم و فناوری البرز و شرکت های مستقر در این پارک نیز به نوعی در آن تاثیر گذار بوده اند.
دکتر عطاء اله ربانی بر تلاش و عزم جدی همگانی برای موفقیت کشورمان در عرصه های مختلف تاکید کرد و گفت: پارک علم و فناوری البرز و شرکت های مستقر در این پارک همانطور که در سال 97 شاهد موفقیت هایی بودنده اند در سال 1398 نیز با تلاش بیشتر در این مسیر گام بر می دارند تا تلاش های و موفقیت های بیشتری کسب گردد.
دکتر ربانی به رشد و پیشرفت شرکت های این پارک اشاره نمود و افزود: تعداد شرکت های پارک علم و فناوری البرز  که مورد حمایت و پذیرش قرار گرفته اند، به حدود 150 شرکت رسیده و تعداد شرکت های دانش بنیان استان با رتبه چهارم به حدود 165 شرکت دانش بنیان رسیده است که نشاندهنده ظرفیت مطلوب فناوری در استان البرز است.
دکتر ربانی به ظرفیت منابع انسانی و اقتصادی و صنعتی استان البرز اشاره کرد و گفت: پارک علم و فناوری هم در راستای بالفعل کردن این ظرفیت ها گام بر می دارد که خوشبختانه این موفقیت ها در ابعاد اشتغال، فروش شرکت ها و صادرات آن ها کاملا مشهود است که نسبت به سال های گذشته قابل توجه بوده است.
وی به تفاهم نامه های خوب پارک علم و فناوری البرز با دستگاه ها و سازمان ها اشاره کرد و گفت: علاوه بر حمایت های استانداری و سازمان برنامه و بودجه استان خوشبختانه با بخش های مختلف دولتی و خصوصی  تفاهم نامه های خوبی انجام شد و ظرفیت خوبی برای همکاری ایجاد شده است.
رئیس پارک علم و فناوری البرز با اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی گفت: یکی از امتیازات پارک علم و فناوری البرز برای شرکت های فناور و دانش بنیان قرار گرفتن در کنار این مجموعه عظیم علمی، تحقیقاتی و فناوری است که فرصت های خوبی را برای این شرکت ها فراهم می نماید.
وی از برنامه های این پارک برای توسعه مشاوره ها، برگزاری کارگاه ها و رویدادها خبر داد و گفت: این برنامه ها در سال 98 با کیفیت و کمیت بیشتر برگزار و دنبال خواهد شد .
در ادامه این نشست تعدادی از مدیران شرکت های فناور و دانش بنیان نظرات، مشکلات و دیدگاه های خود را با ریاست پارک و مدیران این مجموعه در میان گذاشتند.


کلیدواژه ها: نشست با شرکتهای فناور |

دفعات مشاهده: 576 بار   |   دفعات چاپ: 112 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پارک علم و فناوری استان البرز می باشد