یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز داروی درمان آفت دهان تولید کرد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ | 

 یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز داروی درمان آفت دهان تولید کرد

شرکت فناور نبید دارو عضو  پارک علم و فناوری البرز موفق شد یک داروی متفاوت برای درمان آفت دهان بنام "نبید دارو"تولید نماید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز،  محمد کابلی مدیرعامل شرکت نبید دارو ایرانیان و تولید کننده داروی گیاهی و خوراکی نبید درباره تولید این دارو گفت: این دارو همچنین برای ترمیم زخم های دندان بجا مانده ناشی از کشیدن دندانها و همچنین دردها و عفونت های لثه نیز کاربرد دارد و در صورت استفاده از این دارو نیاز به مسکن و داروهای دیگر نیست.
وی با اشاره به اینکه این دارو در داخل کشور جایگاه خوبی کسب کرده گفت: این دارو در اتحادیه اروپا نیز ثبت شده و برای صادرات آن به خارج از کشور نیز تلاش می کنیم.
کابلی که تحصیلات گیاه شناسی و در حال حاضر 4 نفر شاغل دارد گفت: برای صرفه جویی در امر تولید در حال حاضر در مراکز تولیدی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی این دارو را تولید می کنیم و این برای ما به صرفه است.
مدیرعامل واحد فناور نبید با اشاره به اینکه این دارو خوراکی است گفت: در حال حاضر پنج نوع آفت وجود دارد که ناشی از استرس، جویدگی زبان، گرمی مزاج، ناراحتی گوارشی و بیماران شیمی درمانی است که نبید دارو برای هر پنج مورد این ناراحتی ها موثر و اثربخش است.
وی با اشاره به اینکه در تولید این دارو از پنج گیاه استفاده می شود اظهار داشت: برای ثبت اختراع و تولید آن از سال 1379 تلاش کرده ام و نهایتا به در اواخر سال 1379 به نتیجه رسیده ایم، گداهی های لازم را دریافت کردیم و خوشبختانه همه مراحل و آزمایش های  بالینی آن هم با موفقیت همراه بوده است.
وی در حال حاضر با مراکز مختلف تولیدی و پژوهشی گیاهان دارویی همکاری می کند.

 


دفعات مشاهده: 221 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb