برگزاری اولین کارگاه مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات در بغداد

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۱۴ | 

برگزاری اولین کارگاه مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات در بغداد

اولین کارگاه مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات  روز پنجشنبه نهم اسفندماه در بغداد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، بیژن نصیری اعظم از برگزاری اولین کارگاه مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات در هتل فلسطین بغداد در راستای تفاهم نامه با انجمن اختراعات و نوآوران عراق خبر داد.

 
مدیر عامل موسسه نوفن حامی البرز، واحد فناور مستقر در پارک علم و فناوری البرز اضافه کرد، این رویداد که برای اولین بار در عراق برگزار شد با حمایت دانشگاه الکتاب و پشتیبانی وزیر آموزش و پژوهش علمی آقای دکتر (قصی السهیل) در تاریخ 28 فوریه و با حضور شمار بسیاری از مسؤولین وزارت آموزش و پژوهش عالی و برخی از دانشگاه ها، مبتکران و پژوهشگران برگزار شد. آقای دکتر (عبد المنعم شویلی) مدیر دستگاه نظارت و ارزیابی آموزش دانشگاه های خصوصی و جناب آقای دکتر (نبیل الاعرجی) مدیر سازمان سنجش به نیابت از وزیر آموزش و پژوهش عالی نیز در این کارگاه حضور داشتند.
جناب آقای دکتر (نبیل الاعرجی) در خصوص اهمیت مالکیت فکری و پتنت بر اهمیت به  حقوق مالکیت معنوی تاکید بسیاری کرده، و بیان نمودند: «این مساله تاثیر بسیار زیادی بر آینده کشور داشته و الفبای پیشرفت جامعه های مدرن بوده است. وی در ادامه سخنان خویش بر اهمیت عمل به خروجی های این کارگاه از لحاظ دستاوردهای علمی که در تشویق محققین و مخترعین و ارتقای سطح علمی آنان از نقش زیادی برخوردار است، تاکید ورزید.

 
رئیس دانشگاه الکتاب کرکوک جناب آقای دکتر «ایاد غنی اسماعیل» نیز در سخنان خویش بر توجه این دانشگاه به مساله مالکیت معنوی اشاره نمود و از تلاش های دانشگاه الکتاب در انجام نقش آکادمی، آموزشی و اجتماعی خویش در راستای تاکید بر اهمیت حقوق معنوی خبر داد.
پس از بررسی اقسام مالکیت فکری و نحوه حمایت از آن، با توجه به حضور نماینده وزیر آموزش و پژوهش علمی عراق راه کارهای بستر سازی توسط دولت عراق جهت حمایت بین المللی از اختراعات پژوهشگران عراقی در این رویداد بررسی شد و پیشنهاداتی در خصوص تقویت پایگاه اطلاع رسانی دفتر ثبت اختراع عراق به منظور انتشار اختراعات ثبت شده در این پایگاه و چگونگی آن ارائه شد.

 

کلیدواژه ها: برگزاری اولین کارگاه مالکیت فکری و حمایت بین المللی از اختراعات در بغداد |


دفعات مشاهده: 781 بار   |   دفعات چاپ: 20 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb