خدمات متنوع بهداری پارک علم و فناوری البرز به کارکنان پارک و شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۲/۶ | 

خدمات متنوع بهداری پارک علم و فناوری البرز به کارکنان پارک و شرکت های دانش بنیان و فناور مستقر 

بهداری پارک علم و فناوری البرز در فضای 90 هکتاری این مجموعه خدمات متنوع بهداشتی و درمانی به کارکنان پارک و شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، خانم شیرین آریس با اعلام این خبر در تشریح فعالیت های بهداری پارک علم و فناوری البرز گفت: کلیه امور مربوط به درمان سرپایی بیمار در این مکان انجام  می شود از آن جمله نوار قلب -  پانسمان و کنترل خونریزی - آتل بندی در صورت نیاز -  تزریقات - کنترل فشار خون - چک قند خون - سرم تراپی - شستشوی چشم - و ... است.
 
وی افزود: بهداری همچنین دارای یک دستگاه آمبولانس می باشد که در صورت نیاز  (بیمار اورژانسی )بیمار توسط آمبولانس به مراکز درمانی مجهز (بیمارستان ) انتقال داده می شود.
مسئول بهداری پارک علم و فناوری البرز  از مراجعه 7 تا 12 نفر به طور روزانه به این بهداری خبر داد و اعلام کرد: البته این آمار ثابت نیست با توجه به تغییر فصل و شرایط جوی  تعداد مراجعه کنندگان نوسان دارد به طور مثال در فصل زمستان  تعداد بیماران و مراجعین بیشتر می باشد.
خانم آریس عنوان نمود: تقریبا هر ساله با هماهنگی های لازم  با مدیریت مجتمع و واحد ها و پژوهشکده های مستقر در مجتمع در یک زمان خاص  آزمایشات طب کار برای پرسنل شاغل توسط شرکت طب کار  در بهداری انجام میشود و نتایج نیز توسط پزشک بهداری تفسیر و به اطلاع افراد رسانده میشود بنابراین از جمله فعالیت های مهم بهداری میتوان به آزمایشات ادواری طب کار اشاره نمود.
مسئول بهداری پارک علم و فناوری البرز افزود: همچنین هر 6 ماه یک مرتبه از سازمان انتقال خون کرج درخواست می شود  در بهداری حضور یافته و عملیات خونگیری توسط تیم سازمان انتقال خون از افراد شاغل صورت می پذیرد.
خانم آریس افزود: به طور کلی در مکان هایی این چنینی که از شهر دور است همچنین در سازمان هایی که افراد زیادی مشغول به کار هستند وجود چنین امکاناتی لازم و ضروری است.
مسئول بهداری پارک علم و فناوری  یادآور شد: چرا که گاهی با وجود یک داروی ساده حتی میتوان به بیمار کمک کرد و در واقع در وقت و هزینه صرفه جویی نمود چرا که یک نیرو ممکن است فقط یک سردرد ساده داشته باشد یا حتی یک پانسمان  ویا کنترل فشار خون ویا .... اما همین مشکل باعث عدم تمرکز در کار فرد می گردد و مجبور است زمان زیادی رو صرف کرده و به مراکز درمانی مراجعه کند.
وی خاطرنشان کرد:گاهی نیز مساله مهمتر بوده مثلا شکستگی و یا  خونریزی شدید که حتی حضور  نزدیکترین اورژانس هم حداقل 15 الی 20 دقیقه زمان می برد و یا گاهی حتی یک دقیقه هم برای نجات جان بیمار بسیار حائز اهمیت است. بنابراین وجود بهداری در صرفه جویی در هزینه های مالی و زمان نیز بسیار کمک کننده است زیرا پزشک حاضر در بهداری خانواده های افراد رو هم ویزیت می کند و آزمایشات لازم و داروهای لازم و چکاپ کلی آنها را انجام داده و حتی نتایج رو هم بررسی می کندکه این خود  تاثیر  مستقیم  در کسب و کار شاغلان این مجتمع دارد.
وی به" بعدروانی"  فعالیت بهداری در مجموعه مجتمع علمی و تحقیقاتی و پارک البرز اشاره کرد و گفت: بعدروانی این موضوع نیز مهم است چرا که افراد با آرامش بیشتری و به دور از هر گونه استرس مشغول به کار می شوند زیرا اطمینان دارند که در صورت بروز مشکل در کمترین زمان می توانند به بهداری مراجعه کرده و مشکلشان را رفع نمایند  که این خود بیشترین تاثیر مثبت را در عملکرد افراد در شغل آن ها ایجاد می کند.

 
کلیدواژه ها: خانم آریس | خدمات متنوع بهداری پارک علم و فناوری البرز |


دفعات مشاهده: 97 بار   |   دفعات چاپ: 11 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA code

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb