فراخوان پذیرش واحد فناور و دانش بنیان در مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور خاک و آب کشور

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۱/۶ | 

فراخوان پذیرش واحد فناور و دانش بنیان در مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور خاک و آب کشور

مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور خاک و آب کشور که با حمایت پارک علم و فناوری البرز راه اندازی شده است برای پذیرش واحد فناور و دانش بنیان در این مرکز رشد فراخوان پذیرش داد.

به گزارش  روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ،  مراکز رشد با اشتراک گذاشتن فضا، امکانات و تخصص ها با بخش غیردولتی نقش بسیار مهمی در کارآفرینی، نو آوری و خلاقیت، اشتغال دانش آموختگان و فناوران داشته و به اقتصاد مقاومتی و ثروت آفرینی نیز کمک می کنند.
براساس این گزارش فارغ التحصیلان، دانشجویان، مخترعان و مبتکران و اعضای هیات علمی دانشگاه ها در رشته های آب و خاک و رشته های مرتبط می توانند ایده های خود را به این مرکز رشد ارائه نموده و در صورت تایید ایده هایشان در این مرکز رشد پذیرش شوند.
مرکز رشد تخصصی واحدهای فناور خاک و آب نخستین و تخصصی ترین مرکز رشد حوزه خاک و آب کشور می باشد که با همکاری پارک علم و فناوری البرز در سال 1396 تاسیس شده است.
وی اظهار داشت: تاکنون چهار هسته واحد فناور و شرکت در زمینه های «تولید بستر کشت» ، «کود زیستی میکوریزی»، «سامانه پایش رطوبت خاک و گیاه» و «تولید گوگرد مایع محلول» در این مرکز شروع به فعالیت کرده اند.
در چند سال اخیر تعداد زیادی دانش فنی دارای توجیه اقتصادی در موسسه تحقیقات خاک و آب ثبت شده و محققان، دانشجویان و کارآفرینان این حوزه تحقیقاتی چه در داخل و چه خارج از این موسسه علاقه مند به استفاده از این فناوری ها و نهایی کردن فرایند تجاری سازی آن ها هستند.
با توجه به پذیرش سالانه حدود 852 دانشجو در گرایش ها و مقاطع تحصیلی مختلف علوم خاک و آب، وجود مراکز آموزش عالی دارای تحصیلات تکمیلی و نیاز صنعت و با عنایت به نقش مراکز رشد فناوری به تجاری سازی تحقیقات و دستاوردهای علمی، راه اندازی این مرکز می تواند کمک بسیار شایانی به تکمیل چرخه علم تا ثروت کند.
داشتن ایده کسب و کار، تیم کاری و برنامه و طرح مبتنی با بازار از شرایط مورد نظر برای پذیرش در این مرکز رشد اعلام شده است.
همچنین ارائه مشاوره های تخصصی، فضای اداری و کاری و کتابخانه ای، فرصت های تجاری سازی و امکان استفاده از آزمایشگاه ها و تعامل و مشاوره با متخصصان حوزه آب و خاک از فرصت های مناسب برای دانشجویان و فارغ التحصیلان و بخش های خصوصی علاقمند به همکاری در این مرکز رشد است.  این مرکز در استان البرز قرار دارد.
 


کلیدواژه ها: مراکز رشد |


دفعات مشاهده: 192 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb