مدیرعامل یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز: دانشگاه ها باید به سوی دانشگاه های نسل سوم حرکت کنند

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۹ | 

مدیرعامل یک شرکت فناور پارک علم و فناوری البرز: دانشگاه ها باید به سوی دانشگاه های نسل سوم حرکت کنند

مدیرعامل شرکت آواژن پویش  مستقر در پارک علم و فناوری البرز گفت: دانشگاه ها باید به سوی دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین حرکت کنند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز دکتر غلامرضا طاهری پاک عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیرعامل شرکت آواژن پویش  خاطرنشان کرد: یکی از زمینه های فعالیت ما توسعه فناوری در حوزه سلامت دیجیتال است و به این حوزه مانند یک حوزه بین رشته ای توجه می کنیم و تلاش می کنیم از فارغ التحصیلان رشته های مکانیک، الکترونیک و کامپیوتر استفاده کنیم.
وی افزود: زمینه فعالیت ما بین رشته ای است و تلاش می کنیم در بسیاری از فعالیت ها از هوش مصنوعی هم استفاده کنیم.

 
طاهری پاک با اشاره به اینکه زمینه فعالیت ما در زمینه تولید محصولات بیولوژی مولکولی است گفت: خون، سرم و پلاسما، تولید محصولات ضد عفونی کننده ، تولید دانش فنی در حوزه پزشکی از محورهایی است که محصول تولید کرده ایم و در حال گرفتن تائیدیه های لازم از وزارت بهداشت برای ورود به بازار هستیم.
وی از اشتغال شش نفر در این واحد فناور خبر داد و گفت: با فعال کردن بخش تحقیق و توسعه تلاش می کنیم هم از امکانات پارک علم و فناوری البرز و هم دانشگاه علوم پزشکی ایران برای تجاری سازی ایده ها استفاده می کنیم.

 
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه بدنه هیات علمی کشور با تجاری سازی و کارآفرینی آشنا نیست گفت: این در حالی است برخی از اعضای هیات علمی در برابر ایده های تجاری سازی و کارآفرینی مقاومت می کنند و همچنان خوش دارند که به آموزش و پژوهش صرف و یا به تولید مقالات (ISI) بپردازند در حالی که باید به حوزه هایی وارد شوند که نیاز مردم است.
طاهری پاک بر تولید دانش فنی تاکید کرد و گفت: آموزش، پژوهش و تولید مقالات راهکار موفقیت در دنیای جدید نیست و باید به سوی رفع نیازهای مردم، جلوگیری از قاچاق کالا از طریق تولید محصول داخلی برویم و راهی جز این نداریم.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مدیرعامل شرکت آواژن پویش  با اشاره به رونق شرکت های دانش بنیان از طریق پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها گفت: تجاری سازی دانش، تولید محصولات جدید و حمایت از اساتید و دانشجویان صاحب ایده راه رسیدن به اشتغال و کارافرینی و خودکفایی کشور از واردات و قاچاق است.

 

کلیدواژه ها: آواژن پویش | طاهری |


دفعات مشاهده: 323 بار   |   دفعات چاپ: 41 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb