درخشش شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه های استانی و ملی

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۷/۱۰/۲۵ | 

درخشش شرکت های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه های استانی و ملی 

رئیس پارک علم و فناوری البرز گفت: شرکت های پارک علم و فناوری البرز در نمایشگاه هفته پژوهش استانی، ملی و نمایشگاه ساخت ایران توفیقات  قابل توجه  و مطلوبی به دست آوردند که در فضای اقتصادی کنونی قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز ، دکتر " عطااله ربانی" در نشست با شرکت های فناور  و دانش بنیان پارک ‌علم و فناوری البرز که در سالن جلسات این پارک  با حضور معاونین و مدیران ارشد پارک  روز دوشنبه بیست و چهارم دی ماه برگزار شد، عنوان کرد: شرکت های فناور و دانش بنیان پارک در نمایشگاه های هفته پژوهش استانی، ملی و ساخت ایران توفیقات  قابل توجه  و مطلوبی به دست آوردند و اضافه  نمود: مشارکت فناوران در این گونه رویدادها  در فضای اقتصادی و کاری سخت کنونی بسیار ارزشمند است.
وی  در ادامه به شرح فعالیت شرکت ها در نمایشگاه های اخیر پرداخت و تصریح کرد: شرکت ها در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان پیش فاکتور صادر نمودند که اگر ۱۰ یا ۲۰ درصد این مبلغ قطعی  و اجرایی شود ،بسیار ارزشمند  خواهد بود.
دکتر ربانی تصریح کرد: باید این بازارها را مغتنم بشماریم و از آن ها استفاده کافی ببریم بنابراین لازم است تا شرکت ها روی این بازار ها حساب کنند.
وی با اشاره به اینکه در پنجمین نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البر  حدود ۷.۷میلیارد تومان قرارداد فروش منعقد شده ودر نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار کشور در حدود ۱۲ میلیارد تومان قرارداد امضا شده است، گفت: فضای کلی کشور در مورد شر‌کت های دانش بنیان بهتر و دید دولت عملیاتی تر شده است اگر چه سختی کار همچنان وجود دارد.
ربانی با اشاره به فرصت تحریم ها برای شرکت های دانش بنیان گفت: تحریم فرصت های جدیدی را برای شرکت های دانش بنیان به وجود آورده است. اگرچه ممکن است تحریم شرایط سختی را برای ما ایجاد ‌کند ولی باید توانمندی های خود را در این شرایط شکوفا کنیم.
رییس پارک علم و فناوری البرز تصریح کرد: با افزایش نرخ ارز، واردات سخت می شود بنابراین بحث تولید داخلی باید تقویت شود و این جنبه مثبت تحریم است که می تواند نوید روزهای خوبی برای تولید باشد. به این صورت زمینه برای شرکت های دانش بنیان و حوزه تولید بهتر می شود.
** نگاه مثبت دولت به حمایت از شرکت های دانش بنیان
وی با تاکید بر اینکه اکنون نگرش دولت در موضوع بودجه حوزه فناوری رشد داشته است، گفت: اکنون حوزه های فناوری تقریبا بالاترین افزایش را در زمینه بودجه داشته اند و برخی حوزه هایی که به فناوری مربوط است در برخی موارد بیش از۷۰ یا ۸۰ درصد افزایش داشته که نشان از نگاه مثبت دولت نسبت به حمایت از اقتصاد دانش بنیان است.
وی همچنین با اشاره به اختصاص چندین برنامه اقتصاد پویا به شرکت های فناور در صدا و سیمای استان که حتی به معرفی محصول هم پرداخته می شود، گفت: این کار از اقدامات خوب صدا و سیمای استان در جهت معرفی شرکت های فناور و قابل تقدیر است که برای اولین بار در کشور از سوی سیمای البرز اتفاق افتاد.
دکتر ربانی افزود: موضوع ورود خیرین به حوزه فناوری و معرفی فعالیت های برخی شرکت ها در برنامه ها ارائه شد و متعاقباً در جلسه ای با رئیس اوقاف کشور ۶ پروژه دانشی به رئیس اوقاف کشور معرفی شد که اوقاف آمادگی حمایت مالی خود را اعلام کرد. با اوقاف استان نیز تفاهم نامه همکاری برای در اختیار گذاشتن برخی فضاها به شرکت ها امضا شد که فرصت بسیار با ارزشی است.
وی ادامه داد: در بحث برگزاری رویدادهای کارآفرینی توقعم از شرکت های فناور این است که به این موضوع ورود کنند. در این زمینه سالگرد رویداد کارآفرینی حوزه زنان با کمک مدیر کل بانوان استانداری برگزار شد.
رئیس پارک علم و فناوی افزود: در موضوع تسهیلات مشکلاتی در بانک های عامل ایجاد شده که موضوع را به صورت تلفنی و مکتوب به استانداری منعکس کرده ایم تا به زودی شاهد رفع این مشکلات باشیم.
دکتر ربانی در پایان افزود: از تمام شرکت هایی که با تمام وجود برای سربلندی کشور کار می کنند تشکر می کنم زیرا جامعه اکنون دست یاری به سمت ما دراز کرده است.
در ادامه نشست، چند تن از مدیران واحدهای دانش بینان  و فناور عضو پارک ، نیز  موضوعات و پیشنهاداتی را به مدیریت پارک و حاضرین ارائه نمودند، سپس جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید و معاونان و مدیران ارشد پارک علم و فناوری البرز به سوالات مطرح شده پاسخ دادند
 گفتنی است پارک علم و فناوری البرز در حال حاضر بیش از ۱۳۰ شرکت را مورد حمایت و پذیرش قرار داده است.
 

کلیدواژه ها: سومین نشست پارک علم و فناوری البرز با شرکتهای فناور و دانش بنیان عضو پارک |


دفعات مشاهده: 262 بار   |   دفعات چاپ: 39 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظرCAPTCHA

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به پارک علم و فناوری البرز می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2019 All Rights Reserved | Alborz Science And Technology Park

Designed & Developed by : Yektaweb